Oyun Haberleri

Eski bir RimWorld mod ekibi tarafından hazırlanan Colony sim Ascent of Ashes Kasım ayında çıkacak

Eski bir RimWorld mod ekibi tarafından hazırlanan Colony sim Ascent of Ashes Kasım ayında çıkacak

İlk duyurulmasından bir yıl sonra koloni simülasyonu Ascent of Ashes, 15 Kasım 2023’te Erken Erişim’de yayınlanmaya hazır olacak. Ascent of Ashes, popüler Combat Extended’ın arkasındaki kişiler olan eski RimWorld modcularından oluşan bir ekip tarafından yapıldı. Uzaktaki yabancı bir gezegende toplum askeri çatışmalarda çöktükten sonra. Ascent of Ashes, 9-16 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında Steam Next Fest kapsamında lansmandan önce bir demoya sahip olacak.

Oyuncular, daha geniş dünyayı keşfederken bir üs inşa edecek ve savunacak, klasik kıyamet sonrası akıncılarınızın, hayatta kalan diğer grupların, resmi ordunun kalıntılarının ve birkaç türden uzaylı yaratıkların saldırılarına karşı savaşacak. Yerleşimin lideri olarak göreviniz, işlevsel ve sürdürülebilir bir koloni oluşturmak için hayatta kalan kişilikleri dengelemektir.

Ascent of Ashes, duraklatmalı dövüş ile derin gerçek zamanlıya ek olarak, türde yaygın olmayan birkaç güzel özelliğe daha sahip olmayı vaat ediyor; özellikle, nasıl düzgün bir şekilde karşılık vereceğini bilen ve kendi türü için beklediğiniz gibi davranan yapay zeka. Gerçek zamanlı kontrolde gizlilik ön plana çıkacak ve dünya keşfinde bulduğunuz terk edilmiş araçları geri yükleyebilecek ve kullanabileceksiniz. Aynı zamanda birden fazla dikey seviyede harekete de izin verecektir.

Geliştiricilerin hedefi, “Dwarf Fortress ve RimWorld gibi klasik oyunların derin simülasyonunu, XCOM ve Jagged Alliance’ın taktiksel mücadelesiyle” “keşif, sıkı denge ve stratejik oynanışı vurgulayan” türe bir yaklaşımla birleştirmektir. Bu zor bir iş ama görsel tasarım ve kendine özgü görünen dövüşler normalden farklı bir şey vaat ediyor.

Ascent of Ashes’ı 15 Kasım’da Erken Erişime çıkacak olan Steam’de bulabilirsiniz. Geliştiriciler Vivid Storm Interactive’i web sitelerinde bulabilirsiniz.

Ascent of Ashes, Stalker 2 ve Wizard with a Gun gibi oyunların yanı sıra PC Gamer’ın bu yıl dikkat edilmesi gereken hayatta kalma oyunlarından biriydi.

OKU  10 yılın ardından hayatta kalma oyunu Rust nihayet sırt çantalarına kavuşuyor ancak evcil hayvanlar 'bu yıl piyasaya sürülmeyecek'

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.