Oyun Haberleri

Kaybetmek istemediğiniz, etkin olmayan bir Google hesabınız varsa, 1 Aralık’a kadar oturum açın, aksi takdirde silinme riskiyle karşı karşıyasınız

Google headquarters is seen in Mountain View, California, United States on September 26, 2022.

Bir süredir kullanmadığınız eski bir Google hesabınız varsa, eğer yapabiliyorsanız, bu hesaba giriş yapmak ve e-posta okumak, göndermek veya YouTube videosu izlemek gibi basit bir şey yapmak iyi bir fikir olabilir. . Bunu yapmazsanız, hesabınızın muhtemelen 1 Aralık’ta silinme riski vardır.

Google’ın etkin olmayan hesap politikası birkaç aydır kamuya açıktı, ancak kısa süre önce yeni bir Yardım Merkezi blog gönderisinde (Techspot aracılığıyla) duyurulan 1 Aralık başlangıç ​​tarihi çok hızlı bir şekilde gündeme gelecek. Eğer kutuyu yolun aşağısına tekmeliyorsanız, daha fazla tekmelemeyin.

İki yılı aşkın süredir aktif olmayan hesapların kapatılmasının gerekçeleri sağlamdır. Eski hesaplar ve özellikle zayıf parolalara sahip olanlar, ele geçirilme, kimlik hırsızlığı ve kimlik avı dolandırıcılıklarına karşı risk altındadır. Ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulama gibi ek güvenlik önlemlerini kullanma olasılıkları da daha düşüktür. Google’a bir veya iki exabyte depolama alanı da kazandıracak.

Hesabınızın kaybolması durumunda her şeye erişiminizi kaybedersiniz. Bu, Gmail, Drive içerikleriniz, YouTube ve çalışma alanı uygulamalarınız anlamına gelir. Bulutta depolanan değerli içerik sonsuza kadar silinecek. Bir Gmail hesabının kaybı, Gmail’i oturum açma aracı olarak kullanan diğer hesapların kaybı gibi müteakip etkilere sahip olabilir.

Kapatmanın yalnızca kişisel hesapları etkileyecek şekilde ayarlandığını unutmayın. İşletme hesapları etkilenmeyecektir. İki yıllık hareketsizlikten sonra, böyle bir işletme muhtemelen zaten ölmüştür, ancak işletme hesaplarını canlı tutmanın yasal veya vergisel nedenleri olduğundan eminim.

Bir sonraki makineniz

Oyun bilgisayarı grup çekimi

(Resim kredisi: Gelecek)

En iyi oyun bilgisayarı: En iyi önceden oluşturulmuş makineler.
En iyi oyun dizüstü bilgisayarı: Mobil oyunlar için harika cihazlar.

Google, kullanıcıları bekleyen kapanmalar konusunda uyaracaktır. Peki bu ne kadar etkili olacak? Google’ın sizinle iletişim kurma çabaları yalnızca elindeki bilgiler kadar iyi olacaktır. Hesabı kullanmıyorsanız, e-postanızın olup olmadığını nasıl bileceksiniz? İkincil bir kurtarma hesabınız varsa uyarı almak daha az sorun olacaktır.

OKU  AMD, çip üzerinde çıkarım demosu ile yapay zeka savaşına katılıyor

Bu kapanmaların bu kadar insanı etkilemeyeceğini tahmin ediyorum. Bir hesabı iki yıldır kullanmadıysanız, onu özleyecek misiniz? Yine de Google’ın çevrimiçi dünyaya hakimiyeti göz önüne alındığında, hesaplarının gittiğini kesinlikle söyleyen kullanıcılar olacak. Onlardan biri olmayın.

Her zaman olduğu gibi, çevrimiçi faaliyetlerinizin farkında olmanız ve bilgilerinizi ve güvenliğinizi kontrol etmek için gerekli adımları atmanız önerilir. Mümkün olduğunda 2FA kullanın, güçlü şifreler kullanın ve değerli verilerinizin tek yedeğiniz olarak buluta güvenmeyin.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.