Oyun Haberleri

Jack Black, Minecraft filminde rol aldıktan sonra Infinity Stones gibi video oyunu film rollerini toplamaya devam ediyor

Jack Black

Görünüşe göre Jack Black bu video oyunu film uyarlamalarından uzak duramıyor çünkü o, canlı aksiyon Minecraft filminde rol alacak en son yıldız.

Deadline tarafından bildirildiği üzere Black, şu anda filmde rol alması onaylanan Jason Momoa, Emma Myers ve Danielle Brooks’a katılıyor. Filmin yönetmenliğini, Nacho Libre ve Nacho Libre’nin arkasındaki film yapımcısı Jared Hess üstleniyor; sonuncusunda Black de rol aldı. Son tarih söylentileri, Black’in oyunun varsayılan (ana?) karakteri Steve’i canlandırmaya hazır olduğunu söylüyor. Ancak hikayenin aslında neyle ilgili olacağına dair henüz bir fikrimiz yok.

Bu, Black’in oynayacağı bir oyunun üçüncü film uyarlaması oluyor; geçen yılın Super Mario Bros. Filminde Bowser’ı canlandırdı ve yakında çıkacak Borderlands filminde Claptrap’ı seslendirdi. Belki uzun süredir Jack Black hayranı olarak biraz önyargılıyım ama onun gerçekten de rol aldığı her filme ışık tuttuğunu düşünüyorum. Super Mario Bros. filmindeki performansı, filmin kesinlikle en unutulmaz kısmı. ve sonunda bana Borderlands’in son derece sinir bozucu hurda yığınını sevdirebileceğinden neredeyse eminim.

Minecraft filminin çekimleri çok yakında başlayacak… umarım. Ağustos ayında Yeni Zelanda’da gerçekleşmesi planlanıyordu ancak geçen yılın ikinci yarısında meydana gelen SAG-AFTRA saldırıları nedeniyle bu planlar iptal edildi. Artık grevler sona erdi, çekimlerin bu ay biraz daha hızlanması bekleniyor. Yayınlanma tarihi 4 Nisan 2025’tir.

En hafif tabirle, adaptasyon açısından zorlu bir gelişme dönemi oldu. Bu noktada bir çeşit Minecraft filmi üzerinde çalışılıyor ve It’s Always Sunny in Philadelphia’dan Rob McElhenney devralmadan önce Shawn Levy’nin yönetmenlik yapması planlanıyor. Birkaç yıl sonra işler ters gidince yerini Peter Sollett aldı ve onun girişimi de ne yazık ki 2020’de sona erdi. Umarım sadık kalan kişi Hess olur ve bu noktada işlerin çok daha ilerlediğini düşünürsek, o Nisan 2025 çıkış tarihi aslında gerçekleşecek.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Minecraft Hayranı Ücretsiz Zırh Kırpma Oluşturucu Oluşturuyor