Oyun Haberleri

Keşke vergi dolarım bu Kanada hükümeti tarafından finanse edilen Fallout modu gibi havalı şeylere gitseydi

Keşke vergi dolarım bu Kanada hükümeti tarafından finanse edilen Fallout modu gibi havalı şeylere gitseydi

İlk olarak 2017’de yayınlanan Fallout Tactics modu The Sum / Nous Aurons, Kotaku’nun yeni ilgi odağı oldu. (yeni sekmede açılır) anarşist sanat projesinin Kanada Sanat Konseyi’nin yanı sıra Conseil des arts et des lettres du Québec’ten fon aldığını bildirdi.

Sum / Nous Aurons bir süredir radarımda⁠—felipe pepe (yeni sekmede açılır)harika video oyunu geçmişi kaynağı The CRPG Book’un yaratıcısı (yeni sekmede açılır), The Sum’u 2022’de oynadığı en iyi oyunlardan biri olarak seçti. Klasik 2D Fallout’un tanıdık sunumunu alır ve bu tanıdık motor ve varlıklarla tamamen yabancı bir ortamı sergileyerek baş aşağı çevirir. Ana hat Fallout’larının alternatif tarihi, retro-fütüristik nükleer kıyametinin aksine, şu anda karşı karşıya olduğumuz ekolojik ve teknolojik yıkımla harap olmuş bir gelecek.

Toplam, Fallout’un Caesar’s Legion veya NCR gibi eski dünya toplumlarının rakip taklitlerini, enkazdan çıkan yeni, ileriye dönük ve evet, anarşist toplumlara dair iyimser, neredeyse ütopik bir görüşle daha da karşılaştırıyor.

Kotaku’nun yakın zamanda bildirdiği gibi, The Sum, iki Kanadalı sanat fonundan fon ve destek aldı ve geliştirici Hugo Nadeau, Kotaku’ya yaptığı açıklamada, hibe parasını kimin alacağına ilişkin nihai kararın, buna uygun sanatçılara bırakıldığını ve “hayır hükümet temsilcisi, projelerden herhangi birini seçecek veya önceliklendirecek.”

Nadeau’nun Kotaku’ya şu açıklamayı yapmasıyla bunun kolay bir süreç olduğu söylenemez: “Birçoğumuz için beş ila altı yıl, hatta daha fazlasını almak için beklemek nadir değildir. [funding for a project.]” Bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sanat hibelerini çevreleyen son derece rekabetçi ortama benziyor, ancak yine de görmek cesaret verici bir şey ve bunun gibi programların The Sum gibi projeleri kolaylaştırabilmesine minnettarım.

The Sum / Nous Aurons’un son 1.7 derlemesini ModDB’den indirebilirsiniz. (yeni sekmede açılır)ve bunu kendim denemek için sabırsızlanıyorum. Ek olarak, The Sum / Nous Aurons⁠ oynamak için Fallout Tactics’in bir kopyasına sahip olmanız gerekmez—hem bağımsız hem de ücretsizdir.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Üçüncü Yıldız Savaşları: Jedi oyunu Cal Kestis oyuncusu Cameron Monaghan tarafından onaylandı
İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Solium Infernum, PC Gaming Show'a benzersiz bir Cehennem vizyonuyla geliyor: 'Kaos değil, bürokrasi yeri'

Oyun Haberleri

Like A Dragon: Infinite Wealth, Daniel Dae Kim'in seslendirmesini ve Danny Trejo'nun unutulmaz yüzünü tanıtıyor

Oyun Haberleri

Crown Wars: The Black Prince, Yüz Yıl Savaşlarını konu alan büyülü, taktiksel bir RPG'dir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir