Oyun Haberleri

Kingpin Reloaded, 3 yıllık sessizliğin ardından yeni bir fragman ve Aralık ayı yayın tarihiyle yeniden karşımıza çıkıyor

Kingpin Reloaded, 3 yıllık sessizliğin ardından yeni bir fragman ve Aralık ayı yayın tarihiyle yeniden karşımıza çıkıyor

3D Realms, Ocak 2020’de 1999 FPS Kingpin: Life of Crime’ın yeniden düzenlemesinin üzerinde çalışıldığını duyurduğunda çok hoş bir şekilde şaşırdım. Çok iyi bilinen bir nişancı oyunu olmasa da aşırı şiddeti, pis ortamı, bitmek bilmeyen küfürleri ve genel anlamda aptallık duygusuyla ilgili hoş anılarım var; tüm cephelerde mümkün olduğu kadar abartılı olmayı amaçlayan bir oyun. Ne yazık ki, yayın aynı yılın Kasım ayında ertelendi ve ardından tamamen gözden düştü.

Şimdi yeni bir fragmanla ve inanabileceğim kadar yakın bir çıkış tarihiyle geri döndü. Güncellenmiş sürüm olarak adlandırılan Kingpin Reloaded, artık 5 Aralık’ta Steam’e gelecek.

Güncellenen Kingpin, 4K ve ultra geniş monitörleri desteklemesine rağmen görsel olarak çok fazla değişmemiş gibi görünüyor. Ancak bu iyi bir şey: Hafifçe titreyen, aşırı duygusal düşmanlar ve NPC’ler, orijinal oyunun benzersiz çekiciliğinin büyük bir parçasıydı ve aşırı derecede düzeltilmeleri çok yazık olurdu.

Remaster, kontrolör desteğinin eklenmesinden yeni görev ve konuşma sistemlerine ve hatta “şiddet yok” moduna kadar orijinal deneyimi genişletmeyi vaat eden bir dizi gizli değişiklik yapıyor. yeniden girdim. (Ancak “küfür yok” modu yok; bu çok ileri gitmek olur.) Aynı zamanda “yeniden dengelendi ve cilalandı”, bu da Kingpin’in herkesin bildiği zor kısımlarından bazılarını yumuşatacağını umuyor ve oynamayı tercih edenler için Kingpin’in ayrı bir “klasik” modu da mevcuttur.

Steam sayfasında bahsedilmiyor ancak orijinal Cypress Hill müziği de remaster’ın bir parçası olacak. Hakların süresinin dolmasının oyunun dışarıda bırakılacağı anlamına gelebileceğinden biraz endişeliydim, ancak bir 3D Realms temsilcisi geri geleceğini doğruladı.

Kingpin’in ilk seferde gözden kaçırılmasının nedenlerinden biri Columbine Lisesi katliamına yakınlığıydı: Bu olaydan sadece bir ay sonra, video oyunlarında şiddete karşı güçlü bir tepkinin ortasında ortaya çıktı. Buna yanıt olarak geliştirici Xatrix, şiddet içeren içeriği azaltan ve küfürü sansürleyen şifreli bir “güvenli mod” ekledi, ancak çok sayıda yüksek profilli perakendeci yine de oyunu taşımayı reddetti. Steam öncesi dönemde bu erişilebilirlik eksikliği çok zarar vericiydi.

OKU  Stardew Valley'in geliştiricisi 'iridyum tırpanı' tweetledi ve herkes kaybediyor

Kingpin Reloaded artık Steam’de istek listesine eklenebilir. OG Kingpin’e göz atmak isterseniz Steam ve GOG’da mevcut olmaya devam edecektir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.