Oyun Haberleri

Usta Dedektif Arşivleri: Rain Code Yeni Fragmanı Aldı

master detective archives rain code introduction trailer

Spike Chunsoft, yayıncı ve ortak geliştirici Yeni Usta Dedektif Arşivleri: Rain Code, yaklaşan karanlık fantezi gizem oyunu için yeni bir fragman yayınladı. Rağmen Yağmur Kodu Bir yıldan uzun bir süre önce Kasım 2021’de duyurulmuştu, oyun hakkında boynuzlu hayalet benzeri duyarlı bir varlığın eşlik ettiği Yuma Kokohead adlı genç bir çocuğun başrolde oynayacağı dışında pek bir şey açıklanmadı.


Geliştiriciler, Spike Chunsoft ve Too Kyo Games, arayın Yeni Usta Dedektif Arşivleri: Rain Code iki stüdyonun önceki çalışmalarına uygun düşen bir “berrak kara macera”. Geliştirme ekibinin birkaç üyesi daha önce Danganronpa serisi ve her iki IP de yazar Kazutaka Kodaka tarafından oluşturuldu.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Danganronpa Creator ‘Someday’ Serisinde Yeni Bir Oyun Yapabilir

Spike Chunsoft, birkaç karakter çiziminin yanı sıra şimdi de bir tanıtım fragmanı yayınladı. Yeni Usta Dedektif Arşivleri: Rain Code Oyunla ilgili birkaç detay daha paylaşmak için. Görünüşe göre hayalet, Shinigami adında ve görünüşe göre kendini istediği zaman “Kabarık Ölüm Tanrısı”na dönüştürebilen genç bir kız. Videoda konuşmanın çoğunu o yapıyor ve “bugün kasabada bir tür garip, ürkütücü şey olacağını” açıklıyor. Yuma bu ihtimal karşısında biraz çekingen görünse de, Shinigami çok heyecanlı görünüyor.

OKU  Dev, remake'in çıkışını kutlamak için klasik oyunu ücretsiz yapıyor, yanlışlıkla erken yapıyor ve Valve günü kurtarmadan önce neredeyse yenisini veriyor

Fragmanda kahraman Yuma Kokohead hakkında biraz daha bilgi de ortaya çıkıyor. “Eğitimde Unutkan Dedektif” lakaplı çocuk, bir tren istasyonunda uyanır ve dedektiflik yapmak için yola çıkar. Ancak, etrafında garip şeyler olmaya devam ediyor, bu yüzden Shinigami ona yardım etmek ve bazı yararlı dedektiflik eğitimi sağlamak için devreye giriyor.

Fragman ayrıca, gerçek hayattan şaşırtıcı olayların “gerçekleştiği” Gizemli Labirent adlı bir yeri de tanıtıyor. Labirentte başarılı bir şekilde ilerlemek, Yuma ve Shinigama’yı gizemleri çözmeye yönlendirecek, ancak önce gerçeğin önünde duran patronlar olan Gizemli Hayaletleri yenmeleri gerekiyor. Video, bir dizi farklı karakterin hızlı bir montajını göstererek sona eriyor, ancak bunların oynanabilir mi yoksa sadece NPC’ler mi olacağı belli değil. Genel tuhaflığının yanı sıra, bu karakter topluluğu, Usta Dedektif Arşivleri: Yağmur Kodu ile karşılaştırıldı Kişi 5.

Genel olarak, öyle görünüyor Yağmur Kodu Spike Chunsoft’un önceki oyunlarından bazılarının hayranlarına hitap etmesi gereken ilgi çekici, alışılmışın dışında bir oyun deneyimi sunacak. Danganronpa, örneğin, lise öğrencilerini birbirlerini öldürmeye zorlayan Monokuma adlı robotik bir oyuncak ayıyı konu alıyor. Yayıncıdan/geliştiriciden başka bir IP, akıllara durgunluk veren macera oyunudur. AI: Somnium Dosyaları ve devamı, Oyuncunun şüphelilerin bilinçaltına girerek bir dizi cinayeti araştırdığı.

Yeni Usta Dedektif Arşivleri: Rain Code şu anda planlanan 2023 sürümüyle Nintendo Switch için geliştirme aşamasındadır.

OKU  Audio-Technica'nın StreamSet'i, bir oyun kulaklığında bir akış mikrofonu vaat ediyor

DAHA: Yapay Zeka Alanındaki En İyi 10 Somnium: Somnium Dosyaları – Nirvana Girişimi

Kaynak: Spike Chunsoft

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.