Oyun Haberleri

Konami işleri daha da karıştırıyor, şimdi Metal Gear Solid koleksiyonunun 1080p ve 60 fps’de çalışacağını söylüyor

Metal Gear Soild 2: Sons of Liberty

Karmaşık bir codec sohbetini anımsatan sahnelerde Konami, oyuncuların Metal Gear Solid: The Master Collection Vol. 1. Artık yayınlandı VGC’ye yapılan açıklama Oyunların daha düşük çözünürlüklerde ve kare hızlarında çalışacağına dair (Konami temsilcilerinin söylediklerine dayanarak) hatalı raporların ardından, oyunlar için hedef spesifikasyonun PC’de 1080p ve 60 fps olduğunu açıklığa kavuşturmak.

Bunu unutmayın Hala bu oyunların 1080p’de mi yoksa yalnızca 1080p’de mi çıkacağı konusunda net bir bilgi bırakıyor. Konami temsilcilerinin yakın zamanda PCG’den Wes Fenlon’a söylediklerine göre, ilki pek olası görünmüyor: Çözünürlük orijinal 240p veya benzer düşük çözünürlük gibi görünse de Metal Gear Solid’in 1080p’de görüntü oluşturması mümkün değil.

Ancak bir şey açık: Konami, insanların anlamadıkları şeyler hakkında konuşmasına izin verdi ve basit cevapları olması gereken teknik sorular etrafında büyük bir karmaşa ve kafa karışıklığı yarattı. PC Gamer, açıklamanın açıklığa kavuşturulmasını istemek için Konami’ye ulaştı.

Koleksiyonun kendisine gelince, uygulamalı Wes bundan sonra şunları düşünüyor: bu bağlantı noktaları olabildiğince yalındırve bazı yönlerden emülatörlerin PC’deki başlıklarla zaten başardıklarından daha düşük. Ancak paket, Gearhead’leri memnun edecek çeşitli ekstralarla birlikte geliyor: “Burada gerçekten etkili kelimenin ‘koleksiyon’ olduğunu söyleyebilirim” diye yazdı Wes, “bu, yeni notlarla dolu bir vinil albüm kutusu setine eşdeğerdir, çok az duyulan demo parçaları ve diğer birçok ekstra, ancak orijinal analog kayıtlara yeni bir miks sağlayan bir kayıt mühendisi olmadan.”

Bu arada oyunun PC’de fare ve klavyeyi tam olarak nasıl destekleyeceği konusunda hala bazı kafa karışıklıkları var. Konami aslında öyle olacağını söylüyor, anlaşılır bir şekilde oyunlar arasında farklı biçimlerde olsa da (dahil edilen oyunlar 2D ve 3D’nin bir karışımıdır). Ama gerçekten onları bir pad ile oynamanızı umuyor.

Tüm bu beceriksizliklere kafanızı sallayan bir Metal Gear hayranıysanız, yalnız değilsiniz. Bu, Konami’nin en çok satan ve en popüler oyun serisidir ancak serinin yaratıcısı ve yönetmeni Hideo Kojima’nın ayrılışından bu yana, yayıncının bununla ne yapacağını bilmediği anlaşılıyor. Oyunlarını pazarlama konusunda her zaman usta olan Kojima da, hayatının eserinin bu yeniden yayımına ve Konami’nin ürünün temel özellikleri hakkında yarattığı gereksiz kafa karışıklığına bakıp başını sallıyor olmalı.

OKU  Colossal Order CEO'su Cities: Skylines 2'de 'Kesinlikle bir Chirper olacak' diyor

Metal Gear Solid: The Master Collection, en azından seriyi modern formatlarda oynanabilir hale getirecek ve ekstralar memnuniyetle karşılanacak, ancak bunun bazı ölçümlere göre (benim ölçümlerim: benim) en iyisi olduğunu düşündüğünüzde hepsi iddiasız bir proje gibi görünüyor. video oyunu tarihinin en önemli AAA serisi.

Metal Gear Solid: The Master Collection Vol.1, 24 Ekim 2023’te yayınlanacak ve ardından Vol. 2 ki bu çok muhtemel MGS4’ü PS3 hapishanesinden kurtarmak için. Ayrıca MGS3: Snake Eater’ın yeniden düzenlenmiş bir versiyonu da yolda Metal Gear Delta: Yılan YiyenBu, oyuna görsel bir revizyon sağlıyor ancak bunun dışında kesinlikle aslına sadık olmayı hedefliyor. Konami’nin seriyi geri getirmesi harika. Ancak yine de Metal Gear’ın yaratıcısının gölgesinden kaçamadığı ve bu koleksiyonun temelleri doğru yapmakta zorlandığı anlaşılıyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.