Oyun Haberleri

Destiny 2, mevcut sezonluk modelini yılda üç ‘bölüm’ lehine hurdaya çıkarıyor

Destiny 2: The Final Shape key art

Bungie, Destiny 2’deki hikayeleri anlatma biçiminde büyük bir değişiklik yapıyor. Oyunun şu ana kadar kullandığı sezonluk model, oyunculara daha büyük bağımsız hikaye anlatımı parçaları sağlayacak olan “bölümler” lehine bırakılıyor ve stüdyonun söylediğine göre “oyuncuların yıl boyunca Destiny 2 ile etkileşim kurması için yeni ve yenilikçi bir yol” sunuyor.

Oyun yönetmen yardımcısı Robbie Stevens, bugünkü Final Shape canlı yayını sırasında şunları söyledi: “Bölümlerle ilgili gerçekten önemli olan şey, yaptığımız işte gerçekten büyük bir değişiklik olmasıdır.” “Yılda dört sezon yerine üç daha büyük bölüm alacaksınız.”

Destiny 2’nin yeni bölümsel yapısı, 26 Şubat’ta The Final Shape genişlemesinin yayınlanmasının ardından 2024’te çıkacak. Echoes, Revenant ve Heresy başlıklı her bölüm, yeni bir hikaye, görevler ve yeni hikayelerle birlikte altı haftalık üç bölüme ayrılacak. etkinlikler, silahlar, modlar ve diğer içerikler. Ayrıntılar açıklanmadı ancak Stevens, genel temanın “The Final Shape’in sonuçları ve sonrasıyla ilgili” olacağını söyledi.

Bölümlere geçiş, büyük ölçüde, oyuncuları, büyük ölçüde NPC’ler arasındaki konuşmalar yoluyla, hikayeyi nispeten küçük artışlarla ileriye taşıyan uzun süredir devam eden bir ‘gelecek haftaya hazır olun’ formatına zincirleyen mevcut sezonluk modelden duyulan memnuniyetsizlikten kaynaklandı. Bölümler stüdyonun anlatı konusunda daha büyük, daha anlamlı adımlar atmasını sağlayacak, oyuncular ise yolun her adımını takip etmeye kararlı olmayacak.

Destiny 2 genel müdürü Dan McAuliffe, “Bu yeni hikayeler aslında bağımsız olarak oynanabilir” dedi. “İster 10 yıldır Destiny oynuyor olun, ister bu ilkiniz olsun, her bölüm deneyimleyebileceğiniz bir şeydir.

“Bu büyük destansı anın fırsatı, oyunda yenilik yapabilmemiz. Oyunu ileriye taşıyabilmemiz.”

Stevens, “Her şey sık sık değişimle ilgili” diye ekledi. “Her şey daha derin hikaye anlarıyla ilgili. Her şey daha fazla silah, daha fazla ganimet ve daha sıklıkla ilgili ve bu, ekibe gerçekten de izlediğiniz sezonlarla karşılaştırıldığında herhangi bir bölümün sahnelerine, fantezilerine ve hikayelerine çok daha derinlemesine inebilecek bir platform sağlıyor. bugünü biliyorum.”

OKU  Sonuçta Nvidia'nın DLSS yükseltmesi yapay zekayı hızlandıran Tensor çekirdeklerine gerçekten ihtiyaç duyuyor

(İmaj kredisi: Bungie)

Bungie ayrıca yeni bölümsel yapı altında sezon geçişleri sunmaya devam edeceğini doğruladı; her geçiş, oyuncuların her bölüm boyunca kazanabileceği 200 rütbe sunacak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.