Oyun Haberleri

Yakuza oyunlarının yeni GOG sürümleri, birden çok geliştiriciyi ve hatta tüm destek stüdyolarını kredilerinden çıkarır.

majima

Keskin gözlü Yakuza hayranı Timo654, Yakuza serisinin son GOG yeniden sürümünde garip bir şey fark etti. Yani, birçok Ryu Ga Gotoku Studio personelinin yanı sıra Lab42 ve QLOC gibi destek stüdyolarının tamamı oyunların bitiş jeneriğinden çıkarıldı.

RGG, Nagoshi Studio çalışanlarını, Lab42’yi, QLOC’u ve daha fazlasını r/yakuzagames’in GOG sürüm kredilerinden kaldırdı

Değişikliklerin tam listesi buraya girilemeyecek kadar geniş, ancak daha ilk andan itibaren Yakuza 0 yönetmeni Kazuki Hosokawa, sanat süpervizörü Saizo Nagai ve oyun tasarım süpervizörü Koji Yoshida’nın tümü GOG kredilerinde ve neredeyse RGG’deki her departmanda yok. eksik isimler var Steam ve GOG kredilerini yan yana karşılaştırdığımızda, iki dizi geniş bir şekilde sıralanıyor, ancak neredeyse GOG dizisi yeniden düzenlenmiş gibi. Timo654, GOG koleksiyonundaki tüm oyunların kredilerinin benzer şekilde etkilendiğini belirtiyor. Ayrıca dizinin yaratıcısı Toshihiro Nagoshi’nin de çıkarıldığı görülüyor.

Oyun stüdyoları bazen, bir oyunun geliştirilmesi sırasında şirketten ayrılan bir geliştiricinin kredisini azaltır veya kaldırır. Bu adil olmayan bir uygulamadır ve oyunların ilk lansmanından bu yana RGG Studios’tan ayrılan geliştiricilerin bu “yeni” sürümlerin jeneriğinden çıkarılmasıyla, burada (il)mantıksal bir sonuca varılmış olabilir. Bu yeni gelişme aynı zamanda Yakuzas 3-6’nın ilk Steam remaster’larının kredilerinin oyunların ilk konsol sürümleriyle nasıl karşılaştırıldığını merak etmeme neden oluyor.

Lab42 ve QLOC destek stüdyolarının ihmal edilmesi de aynı derecede adaletsiz ama çok daha kafa karıştırıcıdır. İlk Steam sürümünde, Lab42, Yakuza 0 ve Kiwami için PC taşıma stüdyosu olarak kabul edilirken, QLOC, Kiwami 2 ve Yakuzas 3-6’da işi yaptı.

GOG oyunları, iki şirketin taşıma çalışmasına dayanıyor gibi görünüyor ve Timo653’ün ilk gönderilerinde gösterdiği gibi, Kiwami 2 değiştirilmiş görünüyor, böylece Steam sürümünün açılış jeneriğinde görünen bir QLOC logosu GOG için gitti. . Yorum için Sega, QLOC ve Lab42’ye ulaştım ve yanıt alırsam bu hikayeyi güncelleyeceğim.

Video oyunu endüstrisinde işgücü sorunlarının görünürlüğünün artmasıyla, kredi vermede adalet, genel olarak halkın daha fazla ilgisini çekti. Bu yılın başlarında mükemmel Metroid Prime Remaster, orijinal oyunun ekibini jeneriğinden çıkardığı için öfke çekti ve yalnızca “Metroid Prime, orijinal Nintendo Gamecube ve Wii sürüm geliştirme ekibinin çalışmasına dayanan” bir battaniye verdi. Doğru yapmanın bir örneği olarak, Nightdive’daki yeniden düzenleme uzmanları, orijinal geliştiricilere kredi vermek için büyük çaba sarf ediyor – hatta stüdyonun System Shock’un mükemmel sıfırdan yeniden yapımı, jeneriklerde orijinal oyunun tüm ekibini içeriyor.

OKU  Hogwarts Legacy PS4 ve Xbox One Sürümleri Yine Ertelendi

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.