Oyun Haberleri

TSMC, ABD’li işçilere uzun vardiyalar beklemelerini veya başka bir iş bulmalarını söylüyor

TSMC

“Vardiya almak istemeyenler sektöre girmesinler.” TSMC başkanı Mark Liu, ABD çalışanları tarafından çip üreticisine yönelik eleştirilere yanıt olarak böyle diyor. Ah.

Fortune’a göre (Tom’s Hardware aracılığıyla), TSMC şu anda ABD çalışanları arasında yalnızca %27’lik bir onay oranıyla çalışıyor. Bağlam açısından, Intel’in %85 onay derecesine sahip olduğu söyleniyor.

İş gücünün diğer ucundan TSMC başkanından bir alıntıya gelince, bunu boyut için deneyin. ABD’li bir çalışanın “Burada iş-yaşam dengesinin ne kadar acımasız olduğunu vurgulayamam.”

Bununla birlikte Fortune, TSMC’nin derecelendirmesinin Glassdoor web sitesinde yalnızca 91 incelemenin sonucu olduğuna işaret ediyor. Intel’in derecelendirmesi, on binlerce incelemenin sonucudur.

Fortune, TSMC’nin anavatanı Tayvan’da nasıl faaliyet gösterdiğine dair bir fikir edinmek için doğrudan çalışanlarla konuştuğunu söylüyor. Biri, orta kademe yöneticilerin üst düzey yöneticilere fikir beyan etmesinin “imkansız” olduğunu söyledi. “Bu basitçe yapılamaz.” Aynı çalışan, işçilerin kendilerine düşen fazla mesai ücretini istemekten korktuklarını söyledi.

Bu arada Focus Taiwan’a göre TSMC başkanı Liu, ABD’li çalışanların Tayvanlı meslektaşlarıyla aynı standartlarda çalışmasının beklenmediğini ve çalışma ortamı beklentilerinin tartışmaya açık olduğunu söylüyor. Ancak, o zaman “vardiya almak” istemeyen herkesi sektöre girmekten caydıran bomba gibi bir alıntı ekledi.

Bir sonraki yükseltmeniz

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyun için en iyi CPU: Intel ve AMD’den en iyi yongalar
En iyi oyun anakartı: Doğru tahtalar
En iyi grafik kartı: Mükemmel piksel iticiniz sizi bekliyor
Oyun için en iyi SSD: Oyuna diğerlerinden önce girin

Tüm bunların bağlamı, TSMC’nin Arizona’daki iki üretim tesisine yatırım yaptığı 40 milyar dolardır. İlkinin gelecek yıl, ikincisinin ise 2026’da devreye girmesi bekleniyor.

TSMC, 4nm ve 3nm düğümlerinde çip üretmeyi bekliyor. Bu, AMD ve Nvidia gibi GPU’ların ve CPU’ların ABD’de üretilebileceği yönünde spekülasyonlara yol açtı. Özellikle yüksek performanslı GPU’ların ABD’de üretilmesinden bu yana çok uzun zaman geçti.

OKU  Steam sessizce yeni bir ücretsiz deneme sistemi ekledi

Bunların herhangi birinin TSMC’nin ABD’deki planları üzerinde ne gibi bir etkisi olacağı belirsiz. Ancak TSMC başkanının tavizsiz yorumları dikkate alınacak bir şey değil, PR yönetimi söz konusu olduğunda şirketin öğreneceği çok az şey olabilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.