Oyun Haberleri

Kullanılamaz Starfield modu, her geminin reaktörünü Tank Motoru Thomas’a dönüştürerek onları korkunç bir kozanın içine hapseder; yaratıcı, ‘Hayat her zaman adil değildir’ diyor

Thomas the Tank Engines, plural, fight in the depths of space.

Zamanı geldi. Yıldız alanı nihayet oyunu tamamen değiştiren en önemli moduna (kod genişleticiden daha önemli, StarUI’dan daha hayati) sahip. Tank Motoru Thomas hiçbir şekilde odamın karanlık köşelerinde korkunç bir şekilde belirip beni bunu yazmaya zorlamıyor.

Uğursuz bir şekilde “Gerçekten Kullanışlı Starfield” başlıklı Nexus Mods kullanıcısı Trainwiz tarafından hazırlanan bu mod, her gemiyi Tank Motoru Thomas’a dönüştürüyor. Bu bir gelenektir ve her Bethesda oyununun olmazsa olmazıdır; üstelik bu, Thomas’ın yıldızlara ilk çıkışı bile değil. Gerçi artık Vasco’nun bedenini aşmış, lokomotif bir veba gibi galaksiye yayılmış durumda.

Tranwiz, kıyamet habercisi olarak gelen karanlık bir peygamber gibi, “Tank Motorunun sonsuza dek yıldızlarda dolaşmak üzere sürgün edildiğini, kana susamışlığını doyuramadığını ve kalbinde huzuru bulamadığını söylüyorlar” diye yazıyor.

Bu şeyin mekaniği belki de en rahatsız edici kısımdır; Starfield’daki gemiler bir grup ayrı parçadan yapılmıştır, dolayısıyla hepsini tek bir modelle değiştirmek zor bir iştir. Bunun yerine, mod “oyundaki her reaktör modelini Thomas ile değiştirir ve böylece modelin kendisi söz konusu reaktörün etrafında merkezlenir.”

Bunun iki anlamı var. İlk olarak, Tank Motoru hiçbir şeyin yerini almadı; bunun yerine, onları bir tür parazit kabuk gibi çevreledi, AM’nin insanları Ağzım Yok ve Çığlık Atmalıyım’a hapsetmesi gibi onları bir durağanlık noktasına hapsetti.

İkincisi, evrendeki her gemiyi doğru bir şekilde yutmak için Thomas’ın modelinin çok büyük olması gerekiyor. Bu, Trainwiz’in gemi yapımcısı (bu modun tamamen kullanılamaz hale getirdiği) ve ölü bir tanrı için inşa edilmiş bir anıt gibi görünen karaya çıkan Thomas hakkında sağladığı ekran görüntülerinde doğrulanmıştır.

Yüzü ve zekasıyla lanetlenmiş bir lokomotif olan Tank Motoru Thomas, Starfield'daki bir gezegenin üzerinde beliriyor.

(Resim kredisi: Bethesda / Nexus Mods’un Trainwiz’i)

Trainwiz’e göre bu aynı zamanda gemi savaşını da gerçekten kötü hale getiriyor: “Thomas’ın boyutu ve şekli nedeniyle, gemi inşa etmeyi ve üçüncü şahıs olarak uçmayı büyük bir sorun haline getirebilir. Bu mod başlangıçta daha çok bir yenilik, dolayısıyla sahip olabileceğiniz bir şey. başa çıkmak için. Hayat her zaman adil değildir.”

OKU  Strong Bad'in Çekici İnsanlar İçin Harika Oyunu, Strong Bad'in Lisans Verme Nedenleriyle Vazgeçtiği Yazılıma Dönüşüyor

Trainwiz’in emeğinin sonucu, kattığından daha fazlasını alıp götürüyor, ancak bu belki de Tank Motorunun temsil ettiği kozmik dehşete uygun. Bizler evrenin içten yanmalı motorundaki kömür yığınlarından başka neyiz? Gerçekten sıkıntılı zamanlar.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.