Oyun Haberleri

Steam Deck’in yeni şeffaf plastik sınırlı sürümü bende OLED’i kıskandırıyor ama bu şeylere para saçmaya devam edemem

Dough Spectrum 4K

Y kuşağı kuşağımdaki pek çok kişi gibi benim de şeffaf plastik elektroniklere karşı mide bulandırıcı bir nostaljik takıntım var: Game Boys, OG MacBook’lar, Discmen. Size söylüyorum, bu Tanrı’nın kendi tasarım dilidir, sadece 90’ların sonu ve ilk dönemlerin pembe anıları değil! Hiç şüphe yok ki, Steam Deck’e şeffaf bir plastik görünüm kazandırmak için birçok satış sonrası çözümü dikkate alan Valve, bir adım öne geçerek kendi resmi versiyonunu oluşturdu.

Sınırlı sayıda üretilen Steam Deck OLED, 16 Kasım’da standart modellerin yanı sıra yalnızca ABD ve Kanada’da satın alınabilecek. 1 TB NVMe konfigürasyonunda ve biraz yükseltilmiş 680 $ fiyat etiketiyle geliyor.

Plastik, örneğin atom moru Game Boy Color’dan veya Jsaux’nun Güverte için özel kabuk değiştirmelerinden daha az şeffaftır. Plastiğe göre dumanlı kalitesiyle Switch Pro denetleyicisine veya Glacier Game Boy Advance’e daha yakındır, ancak yine de altta yatan elektronik aksamlardan bazılarını ve parlak turuncu vurgulama bileşenlerinin başka türlü gizli kısımlarını ayırt edebilirsiniz.

Ekibin geri kalanı tasarım konusunda oldukça iyiydi ama ben bu şeye aşığım; bana Steam’in sarı vurgulu OG ordu yeşili arayüzünü hatırlatıyor ve Jsaux DIY çözümü ne kadar eğlenceli olursa olsun, yapılacak bir şeyler var. resmi bir sürümün yapım kalitesi için söylenebilir. Ayrıca, meslektaşım Tyler Colp’un revize edilen konsol hakkındaki parlak incelemesine yol açan tüm OLED Destesi iyileştirmelerine sahip olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğiz.

Ama bu şeye 680$ harcayamam! Orijinal 512 GB desteğim için 650 istiridye yerleştirdiğimden bu yana bir yıldan biraz fazla zaman geçti, yükseltmeyi denemeden önce çok daha fazla zamana ihtiyacım var. Kesinlikle OLED kıskançlığının acısını hissediyorum, ancak Steam Deck’lerini 2023’ün Ekim veya Kasım ayında satın alanların vay haline; benim sempatim var.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Bugünün Wordle 574 yanıtı ve 14 Ocak Cumartesi için ipucu