Oyun Haberleri

Sihirli bir Windows XP etkinleştirme aracı, geçen yıl boyunca Reddit’te herkesin gözü önünde saklanıyordu.

Bliss

“Pentium” sözcüğü veya yemyeşil tepelerin rüya gibi fotoğrafları içinizde nostaljik bir ateş yakıyorsa, gaza gelmeye hazır olun: son gelişmeler, Windows XP’yi internet bağlantısına ihtiyaç duymadan sonsuza dek etkinleştirebileceğimizi garantiledi. Cuma günü The Register, bir keygen kullanmadan XP’yi başarılı bir şekilde etkinleştirmenin yeni bir yolunu vurguladı – “yeni” bit bu hikayenin en tuhaf kısmı olmasına rağmen, çünkü bu yöntem aslında aylardır, hatta aylardır ortalıkta dolaşıyor gibi görünüyor. yıl, fazla dikkat edilmeden.

Yıllardır yeni bir Windows XP kurulumunu etkinleştirmenin yolu, Github’da bulunan WindowsXPKg adlı bir araca dayanıyor. Bu, XP için sonsuz sayıda ürün anahtarı oluşturabilen bir keygen’dir. Ancak bu ürün anahtarı yalnızca size bir kurulum kimliği almanız için yeterlidir; onay kimliği sonunda dang bilgisayarınızı etkinleştirmek için kullanılabilir. Vay! Bu dolambaçlı bir süreçtir, ancak artık ölü bir süreçtir, çünkü Windows XPKg’nin kurulum kimliği almak için işaret ettiği çevrimiçi hizmet artık çevrimdışıdır. (Ve Microsoft’un telefon hattının da bir gün kapanması ve tüm bu yöntemi kalıcı olarak devre dışı bırakması kaçınılmaz görünüyor).

Tinyapps.org’daki bir blog, tüm bu destanı ve “yeni”, çok daha kolay çözümü ortaya koyuyor. Reddit’te yaklaşık bir yıl önce yayınlanan bir aracın Windows XP kurulumunuzdan kurulum kimliğini çekip sizin için eşleşen onay kimliğini oluşturabileceği ortaya çıktı. Çevrimiçi hizmet veya telefonla etkinleştirme gerekmez. Microsoft’un katılımını tamamen atlayabilirsiniz.

Araç, xp_Activate32.exe, yalnızca 18 kb’dir ve geçen Ağustos’tan beri Windows XP alt dizininde kısa bir ileti dizisine gömülmüştür. 2023’te Windows XP’yi kolayca etkinleştirme sürecinin bir Voltron gizli internet bilgisi gibi bir araya gelmesine bayılıyorum; dosyayı Google Drive’ları aracılığıyla paylaşan poster, dosyayı “sanırım eski bir torrent” aracılığıyla bulduğunu söyledi. Bu şey ne kadar zamandır Aslında orada tekmeliyor muydun?

Asla bilemeyebiliriz, ancak Github kullanıcısı Neo-Desktop şu anda aracı parçalarına ayırmak ve açık kaynaklı bir sürüm oluşturmak için çalışıyor. Bunun meyvesini verdiğini varsayarsak, modern Windows’ta tam olarak çalışmayan eski oyunları oynamak için bazı eski donanımlara veya sanal bir makineye XP yüklemesi gereken herkes için hayatı kolaylaştırmalıdır.

Windows ileri uyumluluğu ne kadar harika olsa da, eski XP’de daha iyi çalışacak pek çok eski oyun örneği var. özgünlük 00’ların başında bej bir kule inşa etmek ya da her neyse. Konami’nin 2009’da piyasaya sürdüğü belirsiz, hafif silah tarzı bir atari oyunu olan Castlevania the Arcade’i ele alalım. XP tabanlı bir atari sistemi üzerinde çalışıyordu ve oyunun dosyaları yakın zamanda İnternet Arşivine döküldü. Video Game Esoterica’daki topluluk, onu modern Windows’ta çalıştırdı, ancak şu anda ses efektleri veya müzik yok. Tam paketi ister misiniz? Sadece XP’de çalıştırın.

OKU  Geliştiricisi, bağımsız aksiyon RPG Hammerwatch 2'nin Diablo 4'ten çok A Link to the Past'a benzediğini söylüyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 modlarınızı 2.0 güncellemesinden önce silmelisiniz ve oyunu temiz bir şekilde yeniden yüklemeniz gerekebilir

Oyun Haberleri

Ubisoft, The Division 3'ü tesadüfen duyurdu

Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 2.0'a sinsice 'havalı silahına bak' düğmesi eklendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir