Oyun Haberleri

Lore dostu Skyrim modu, en göze batan gerçekçilik hatasını düzeltir: Sülünler

A pheasant from MihailMods

Skyrim’de pek çok tuhaflık var. Düşmanlarınızın akvaryum balığı hafızası, birinin sırtındaki gömleği tam anlamıyla çalmak için yankesicilikte yeterince iyi olabilme şekliniz ve NPC’lerin düşmanlarınıza yetecek bir anlatısal önem düzeyine erişmesinin nasıl mümkün olduğu var. ölümden koru. Ama bunlar bir hiç. ıvır zıvır. Oyunun en büyük tutarsızlığına kıyasla sadece bagatelles: Sülünler.

Bunu düşün. Sülünler Skyrim’de her yerdeler, ama sadece ceset olarak. Mutfaklara asılırlar ve yemekhanelerde oyalanırlar, ancak hiç görmediğiniz canlıların sayısını sayabilirsiniz. Skyrim sakinlerinin, tıpkı Dodo avcıları gibi, bölgedeki sülün popülasyonunu bir dizi soğuk bedene ve sıcak anılara indirgediğine mi inanacağız? Ne kadar zamandır gittiler? Oyun başladığında çürümekten sakatat alabileceğiniz cesetler mi?

Bu nahoş düşünceleri aklınızdan çıkarın, çünkü Skyrim modcuları bir kez daha mantığı korumak ve günü kurtarmak için buradalar. Halka Boyunlu Sülünler – Mihail Canavarlar ve Hayvanlar adlı bir mod, mütevazi sülünleri doğal yuvasına geri getiriyor: Skyrim’in kilerlerine değil, vahşi doğasına.

Yaratıcı MihailMods da zanaatları konusunda ciddi. Modları “ilmin sütunlarına göre sürükleyici ve benzersiz bir şekilde uygulanıyor” diyorlar ve “acınası bir şekilde, %100 vanilya mekaniğini yeniden kullanarak oyuna modeller ve dokular atmak yerine, Mihail tarafından yapılan yaratıklar size bu alanda daha önce hiç yaşamadığınız bir deneyim sağlayacak idealleştirme ve uygulamada benzersizlik ve aşırı gayret”. Bunu piposuna sok ve iç.

Dürüst olmak gerekirse harika görünüyor. Yazar açıkça bir tür ornitolojik sanatçı ve Skyrim için yaptıkları sülün (eski Legendary Edition dahil) açıkçası görkemli. Yürüyor, kendini beğeniyor, akşam güneşi sanki berrak bir su havuzundaymış gibi yanardöner tüylerinin üzerinde dans ediyor. Hatta doğru sülün sesleri çıkarırlar.

Demek istediğim, oyunun stok (ölü) kuşlarını aşağıdaki MihailMods versiyonuyla karşılaştırın. Yarışma yok.

OKU  World of Horror nihayet Ekim ayında çıkacak

Endişelenmeyin, her zamanki ölü sülünleri farklı bir mod kullanarak MihailMods versiyonuyla değiştirebilirsiniz.

Dalga geçtiğimi düşünebilirsiniz ama değilim. MihailMod’un kuşu gerçekten zarif bir şekilde işlendi ve sürüme yapışan canlı sülünlerin tuhaf yokluğu olmadan bir daha Skyrim oynayamayacağımı garanti etti. Bunun gibi modlar (oyuncuların yalnızca yok olan bir yüzdesinin sahip olabileceği sorunları çözen küçük, hiper-özel şeyler) gerçekten en sevdiğim tür olabilir. Ve Skyrim oyununuzda daha fazla kuş varyantına ihtiyacınız varsa, her zaman aynı yazarın civciv ve tavuk varyant modlarını ekleyebilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.