Oyun Haberleri

Microsoft, Bing’e konuşma yapay zekası eklemenin aslında insanların Bing’i kullanmak istemesini sağlayacağını umuyor.

Bing logo.

Microsoft, makine öğrenimini Bing’e dahil ederek insanları Google’dan çalmayı umuyor.

The Information’tan bir rapor (yeni sekmede açılır) (Verge aracılığıyla (yeni sekmede açılır)), AI sohbet robotu ChatGPT’nin arkasındaki teknolojinin Mart ayında Microsoft Bing’e geleceğini söylüyor. Umut, bunun Bing’e yalnızca arama sonuçlarını sıralamanın dışında biraz daha çok yönlülük kazandırabilmesidir.

ChatGPT (yeni sekmede açılır) bazılarının söylediğine göre, açık uçlu sorulara neredeyse insan benzeri uzun biçimli yanıtlar verebilen, yapay zeka destekli bir sohbet robotudur. Microsoft, 2019’da AI şirketi OpenAI’ye 1 milyar doların üzerinde yatırım yapmıştı ve görünüşe göre teknoloji devi bu yatırımdan yararlanmak ve arama motoru alanında Google’da biraz yer kazanmak istiyor.

OpenAI, DALL-E görüntü oluşturucunun da arkasındadır (yeni sekmede açılır) Microsoft, gelecekte Bing’e de geleceğini söylüyor.

Peki, yapay zekayı ChatGPT’nin arkasına dahil etmek Microsoft Bing’i nasıl geliştirecek? Aslında devam ettim ve ChatGPT’den bir yanıt oluşturmasını istedim ve işte ortaya çıkan şey buydu.

“Bununla birlikte, ChatGPT veya benzeri bir AI teknolojisinin kullanılması, Bing’in doğal dil işleme yeteneklerini geliştirmek için kullanılabilir ve potansiyel olarak doğal dilde yazılmış kullanıcı sorgularını daha iyi anlamasına ve bunlara yanıt vermesine olanak tanır.”

Bir sonraki makineniz

(İmaj kredisi: Gelecek)

En iyi oyun bilgisayarı (yeni sekmede açılır): Profesyonellerden en iyi hazır makineler
En iyi oyun dizüstü bilgisayarı (yeni sekmede açılır): Mobil oyunlar için mükemmel dizüstü bilgisayarlar

Bu oldukça iyi bir cevap olsa da, benim zamanımda ChatGPT kullanırken hala pek çok sorun vardı. AI, yanıtlarında çok sık olarak birçok bilgiyi yanlış anlıyor (yeni sekmede açılır)ve biraz sorunlu olabilir (yeni sekmede açılır) fazla. ChatGPT sitesine göre, çoğunun yapay zekanın “2021’den sonraki dünya olayları hakkında sınırlı bilgiye” sahip olmasıyla ilgisi var. Ancak, “bazen zararlı talimatlar veya önyargılı içerik üretebilir” diyen kısım hakkında daha çok endişeliyim.

OKU  Yazın, sizi aptallar! Drop'ta ön siparişe açık yeni LOTR klavye tuşları var ve benim baltam da onlarda

OpenAI, ChatGPT’yi Kasım ayında genel test için piyasaya sürdü. Microsoft, Mart ayı sonuna kadar Bing’in yapay zeka destekli bir sürümüne sahip olmayı umuyor. Ondan Star Wars hakkında makaleler yazmasını veya en iyi video oyunlarının ilk on listesini yapmasını isteyebilirsiniz. Microsoft’un bunu Bing’e tam olarak nasıl entegre etmeyi seçtiğini görmek ilginç olacak.

Oh ve sadece eğlence için ChatGPT’den Bing sonuçlarının ne kadar kötü olabileceği hakkında bir haiku yazmasını istedim ve oğlum, bir yapay zeka için biraz şımarıktı.

Arama sonuçları çok zayıf

Bing, beni bir kez daha hayal kırıklığına uğrattın

Bir dahaki sefere daha iyi şanslar

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.