Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3’ün bir sonraki yaması, suçlarınız hakkında o kadar çok düşünmeniz oyunu düzeltecek ki varoluşun dokusunu bozacak

The Dark Urge, from Baldur

Baldur’un Kapısı 3Larian Studios’un yayın direktörü Michael Douse’un açıklamasına göre bu hafta yayınlanması planlanıyor. Bir şekilde duyuruldu Dün Twitter paylaşımıDouse oyunculara güvence veriyor: “Yavaşlamalara neden olan kötü hatayı yakaladık ve iyi haber şu: Bu sorun Yama 5’te düzeltildi!”

Bağlam açısından, Yama 4 birkaç şeyi ele aldı; renk körü filtreler ekledi, hikayedeki aksaklıkları düzeltti ve öpüşme sahnelerinde ince ayar yaptı; Karlach’la bazı sevimli kafa vuruşlarına yol açarken, zavallı Astarion aşıkları her gittiklerinde ayrılacakmış gibi hissetmelerine neden oldu. bir öpücük için.

Ayrıca, oyunun alt dizinindeki bu başlıkta vurgulandığı gibi, 3. Perde’de bazı büyük yavaşlamalara neden olan, oyunu bozan bir hatayı da beraberinde getirdi. “Yoldaşlar Tav’ı takip etmiyor, NPC’ler yerinde yürüyor ya da tamamen kayboluyor, kimseyle veya hiçbir şeyle etkileşime giremiyor, farklı yoldaş seçemiyor, [I] kaydedilemiyor ve yeniden yüklenemiyor.”

Resmi Larian forumlarındaki bir başlıkta da oyunun “derinden bozuk” olduğu belirtildi ve birçok oyuncu sorunu özellikle PS5’te bildirdi. Topluluk yöneticisi Salo tarafından paylaşılan ekip açıklamasına göre bunun, oyunu sonsuza dek suçlarınız hakkında düşünmeye zorlayan kasıtlı bir düzeltmeden kaynaklandığı ortaya çıktı.

“Yama 4’te, Ay Doğuşu Kuleleri’ndeki Scrying Eyes’ın, hırsızlık yaparken, örneğin gizlice giriyor olsanız veya görünmez olsanız bile, hemen korumaları üzerinize çağırmasını önleyecek bir düzeltme ekledik, ki bu da başlı başına iyi bir düzeltmedir.” Her şeyi gören bazı aldatıcı gözler yüzünden alarmı tetiklemek tamamen daldırma ve oyun gibi.

Ancak oyun geliştirmedeki pek çok şeyde olduğu gibi, kodun içine bir çakıl taşı atmak başka bir yerde tsunamiye neden olabilir. “Bu düzeltme, fark edilmeyen hırsızlıkların ve vandalizm eylemlerinin, amaçlandığı gibi zaman aşımına uğrayıp devam etmek yerine sonsuza kadar ‘beni gören var mı’ hattında sıkışıp kalmasına neden olmak gibi istenmeyen bir sonuca yol açtı. Esasen, ‘DM’niz – gerçek dünya hissi – sürekli olarak oyuncunun yapmaya devam ettiği hırsızlık ve şiddet eylemlerini düşünür, hiçbir şekilde ilerlemez veya bunları söze dökmez. Bunun üzerinde sonsuza kadar kafa yorar.”

OKU  İşte bu yüzden Venüs Starfield'da dinlenmek için en iyi yer

Bu, bunun 3. Perde olmadığı anlamına gelir kendisi bu sorunlu; bu suç sistemi. Oyunun üçüncü perdesine ulaştığınızda her şeyi bozmaya yetecek kadar hırsızlık yapmış olma ihtimaliniz çok daha yüksek. Nedensellik değil korelasyon. “Bir oyuncu bu eylemleri ne kadar çok gerçekleştirirse, oyun da bunları o kadar güncel ve hafızada tutmaya çalışır ve böylece yavaşlamalar da o kadar fazla olmaya başlar.”

Neyse ki Larian suçluyu buldu ve bu hafta bitmeden düzeltilecek. Artık gerçek hayatta olduğu gibi bitkin DM mavi ekranlarınız olmadan Kılıç Sahili’nde yankesici yapabilir, çalabilir ve hile yapabilirsiniz.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.