Oyun Haberleri

Square Enix, gerçek bir kılıç ustasını dev bir Final Fantasy 16 silahı yapması için görevlendirip ardından Londra Kulesi’nde sergileyerek günün gösterisini kazandı.

Two Beefeaters hold a Final Fantasy sword outside the Tower of London.

Bugünün en çılgın haberi, Final Fantasy 16 pazarlama kampanyasında yarın yokmuşçasına para saçan Square Enix’in, ana karakterin kılıcını gerçek hayatta dövmeye ve Londra Kulesi’nde sergilemeye karar vermesi. Bu haliyle bir ay sürecek olan sergi, yaşadığı sıkıntılardan dolayı yüklü bir çek aldığına şüphe olmayan Royal Armouries ile bir ortaklığa işaret ediyor.

Adil olmak gerekirse, Kraliyet Cephanelikleri, İngiltere’nin tarih boyunca ulusal silah, zırh ve top koleksiyonunu koruyan ve sergileyen ciddi ve ünlü bir müzedir. Londra Kulesi’ndeki Beyaz Kule’yi ve diğer iki ulusal müzeyi yönetir. Önümüzdeki ay, Invictus adlı Final Fantasy 16 kılıcı, diğer şeylerin yanı sıra Guy Fawkes’ın ölüme yakın işkence gördüğüne inanılan (öldürülmeden önce) Beyaz Kule’nin birinci katında sergilenecek. . Square Enix’in basın bülteni, biraz neşeyle, bunun “bir video oyunundan yaratılan bir kılıcın, bir zamanlar Kings’e ait olan zırhın yanında Kraliyet Cephaneliklerinde ilk kez barındırıldığını” işaret ettiğini belirtiyor.

Yani, tabii. Kılıç, kılıç ustası Tod Todeschini tarafından aylar boyunca yapıldı ve oyun içi öğenin inanılmaz bir yeniden yaratımı gibi göründüğü söylenmelidir: ayrıntı oldukça önemlidir. Burada “Bıçağın alt kısmı, kayış sonlandırıcılar ve el öğütücüler kullanılarak katı çelikten taşlandı ve ardından bıçak sırtından kulpun ucuna kadar uzanan uzun bir çelik dübel kaynaklandı” diyor. “Bıçağın üst kısmı daha sonra iki içi boş kabuktan yapıldı, ardından birbirine kaynaklandı ve kayış ve el öğütücüler kullanılarak temizlendi. Bıçağın tepesindeki son detay parçaları oluşturuldu ve bıçağı tamamlamak için yerine nokta kaynağı yapıldı”.

Aptalca pazarlama hileleri bir yana, Final Fantasy 16 iş olabilir gibi görünüyor: PC Gamer’ın sahibi Mollie Taylor, son demoya aşık olduancak oyunun sonunda PC’de ne zaman yayınlanacağı belirsizliğini koruyor. Square Enix daha önce bir PC versiyonunu duyurdu, sonra duyurusunu kaldırdı, ve ruh hali müziği, hatırı sayılır bir bekleyişle karşı karşıya kalacağımız gibi görünüyor. Oyun ne kadar iyi olursa olsun, ana adama Clive adının verilmesini asla komik bulmayacağım.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Wordle ipucu ve cevap #622: 3 Mart Cuma