Oyun Haberleri

Warcraft’ın oyun direktörü, Blizzard’ın neden aynı anda üç genişletmeyi piyasaya sürdüğünü açıklıyor: ‘Bunu yüksek sesle söylemek onu gerçek kılıyor’

Orc man looking pensively at camera

Çoğu Warcraft hayranı, geçen hafta sonu düzenlenen BlizzCon 2023’te devasa çok oyunculu RPG için bir genişleme duyurusu bekliyordu. Ancak Warcraft oyun direktörü Ion Hazzikostas’ın bunu söylediğini duyduğumda, Blizzard Entertainment’ın sonraki üç genişletmeyi aynı anda yayınlama konusundaki cesur kararı kendi liderlerini bile tedirgin etti.

“Kesinlikle birkaç kişi şöyle dedi: Bekle, gerçekten tüm logoları mı gösteriyoruz? Bunların hepsini onlara anlatacağız? Ne demek istiyorsun Chris?” dedi Hazzikostas, kreatif direktör Chris Metzen’in 2030 yılına kadar tamamen piyasaya sürülmesi beklenen genişletmelerin açılış töreninde ilk kez sahneye çıkışına atıfta bulunarak. “Nerede olacağını mı söyleyeceksiniz?”

Üç genişletme, önceki genişletmelerden bazı yarım kalmış işleri (hangi kılıç?) çözmesi ve Warcraft evreni hakkındaki temel soruları (bu Titanlar neyin peşinde?) yanıtlaması beklenen tek bir hikaye örgüsünün parçası olacak: Worldsoul Saga. . Bunlardan ilki, oyuncuları Azeroth’ta dünyanın merkezine götüren ve önümüzdeki yılın sonlarında çıkacak olan The War Within olacak. Bunu, güçlü bir boşluk temasıyla Midnight izleyecek ve her şey The Last Titan ile sona erecek.

Blizzard ilk kez tek bir genişleme paketinin ötesinde bir ipucu verdi. Franchise direktörü John Hight, gelecek içerikler hakkında daha şeffaf olmanın mevcut Dragonflight genişletmesi sırasında zaten işe yaradığını ancak ekibin kartlarını masaya yatırma konusunda daha da ileri gitmek istediğini söyledi.

“WoW’u sürdürebilmek ve hatta büyüyebilmek için -ki bunu yapabildik- gelişmemiz gerekiyor” dedi. Sadece geçmişte olaylara nasıl yaklaştığımıza değil, aynı zamanda oyuncularımızın bugünkü oynama şekline ve ne istediklerine de bakmalıyız.”

Hazzikostas, PC Gamer röportajında, bu ruhun cesur genişleme duyurusu yaklaşımına yol açtığını söyledi.

“Bir süredir planımız buydu. Bunu yüksek sesle söylemek, bunu gerçeğe dönüştürüyor ve oyunculara bu oyunun geleceği için büyük ve iddialı bir planımız olduğunu gösteriyor ve onlara bunu bildiriyor” dedi. “Fakat bu aynı zamanda The War Within’in hikâyesinin tatmin edici bir içsel sonuca sahip olacağı yönünde beklentilerin oluşmasına da yardımcı oluyor, ancak tam bir sonuç değil çünkü daha büyük bir hikayenin parçası.”

OKU  Genshin Impact 3.5 Sızıntısı Dehya ve Cyno Silah Afişini Ortaya Çıkardı

Bu, bir sonraki bölümün hazır olduğu bilinen bir Marvel filminde olduğu gibi, uçurumun adil bir oyun olduğu anlamına geliyor.

“Ve yine, eğer tüm ipler çözülmediyse ve her şey çözülmediyse, War Within’in sonuna ulaşmak ve bunun biraz yem ve değiştirme gibi hissettirmek yerine bu beklentiyi en baştan belirlemek daha iyidir. çünkü olmayacaklar” dedi. “İzlemeye başladığında [Marvel’s Avengers] Infinity War, Endgame’in takipte olduğunu bildiğiniz için, sizin de olabileceğiniz gibi zorlu bir noktada bittiği için üzülmediniz.”

Nihai sonucun daha iyi bir hikaye anlatımı olması gerektiğini söyledi.

Hazzikostas, “Yaratıcı bir bakış açısıyla netliğin geliştirme ekibine son derece yararlı olduğunu düşünüyorum” dedi. “Nereye gittiğimizi kesin olarak bilmek, bugün daha derin hikaye anlatımı yapmamızı ve dünya inşa etmemizi sağlıyor; önceden haber verdiğimizi, bir yere götürecek tohumları ektiğimizi güvenle bilmek. Ve her yönüyle heyecan verici.”

Üç genişletmenin de öncekiler kadar içerik içereceğini vurguladı: “Dört bölge, sekiz zindan, baskınlar, yeni seviyeler… Genişletme budur ve burada yeniden tanımlamaya çalıştığımız bir şey değil.”

Hayranlar için bu haber acı-tatlı bir haberdi: Büyük bir hikaye akışının parçası olarak üç tam genişleme paketinin yolda olduğunu öğrenmek WoW’un geleceğine dair güven artırıcıydı. Ancak altı yıla kadar yeni bir genişleme duyurusu yapılmayacağını bilmek, ben de dahil olmak üzere bazı oyuncuları biraz üzdü.

Yine de Blizzard, geçen Aralık ayında yayınlanan içerik takvimi de dahil olmak üzere yaklaşan Warcraft çalışmaları hakkında çarpıcı yeni bir şeffaflık sergiliyor; yaklaşan duyurular, bloglar ve indirimlerle ilgili artık haftalık güncellemeler; ve şimdi bu üç genişletme duyurusu.

Bu değişiklik, işleri uzun süredir (kilitli) sandığa çok yakın tutan bir şirketten gelen hoş bir temiz hava soluğudur.

OKU  Doug Cockle, Netflix'teki yeni The Witcher animasyon filminde Geralt'ı seslendirecek

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.