Oyun Haberleri

NetEase Canlı Yayınları Çin Blizzard Ofislerinin Yıkımı

blizzard net ease office destruction

NetEase kısa bir süre önce yok oluşunu canlı yayınladı. kar fırtınası 30.000 kişilik bir kalabalığa ofisler. Blizzard ve NetEase ortaklığının feshi, birincisinin ikincisini anlaşmanın dağılmasından sorumlu olmakla suçlamasının ardından keskin bir hal aldı.


2022’nin sonlarında Blizzard, NetEase ile ortaklığının sona erdiğini ve oyunlarının çoğunun hizmetinin 24 Ocak 2023’te başka bir ortak bulunana kadar durdurulacağını duyurdu. Kısa bir süre önce Blizzard, mevcut sözleşmesi için altı aylık bir uzatma istedi ve NetEase daha sonra bunu reddetti.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: World of Warcraft Çin’de Hizmetin Kapatılmasına Açıklık Getiriyor

Ancak Blizzard’ın son açıklamaları, başarısız ortaklıktan NetEase’in sorumlu olduğunu gösterdi. NetEase suçlamaya kızdı ve kendi yanıtını vererek karşılık verdi. Blizzard’ın yenisini ararken sözleşmesini uzatma girişimini “küstah, yakışıksız ve ticari açıdan mantıksız” olarak nitelendirdi ve hem NetEase hem de oyuncular için neden olduğu zorlukları görmezden gelmekle suçladı. Ayrıca, aşağıdakiler için karakter verisi arşivleme sürecinde NetEase’e danışılmadığına da açıklık getirildi: World of Warcraftve herhangi bir sanal mülk kaybının Blizzard’ın hatası olacağını.

Suçlamalara kızan NetEase, Blizzard ofislerinin yıkımını canlı yayınlayacak kadar ileri gitti. Çalışanlar fiziksel ofisleri yıktı, efsanenin dev kopyasını söktü World of Warcraft silah Gorehowl ve ikonik Blizzard Orc heykelinin yerel versiyonunu kırdı. İşleri bittiğinde, NetEase’in kahve dükkanı katılımcılara Blizzard Green Tea adında yeni bir içecek verdi. “Yeşil Çay” Çin’de samimiyetsiz bir şekilde masum, sağlıklı veya geleneksel biri için argo olarak kullanılıyor ve bu da NetEase’in Blizzard hakkındaki görüşünü oldukça açık hale getiriyor.

OKU  Dark and Darker geliştiricisi, Nexon yasal savaşı için GoFundMe'yi başlatır ve ardından duraklatır: "Durumun gerçeği şu ki, nihai hedefleri mahkeme ücretlerinde bizi kurutmaktır"

Hayranlar, Blizzard ve NetEase arasındaki son dramada kimin tarafını tutacağını bilmiyor. Bir yandan oyuncular, Blizzard’ın NetEase’i hatalı olduğu durumda kötü adam olarak göstermeye çalıştığını öğrenmekten memnun değil. Öte yandan, NetEase pek de masum değildir ve saldırgan ve açgözlü iş modelleri açısından incelenmiştir. Riot Games, NetEase’i aktif olarak dava ediyor yiğit kopyacı oyunu, Hiper Cephe.

Ancak bu durumda gerçek kurbanlar hayranlardır. Dışında Diablo ÖlümsüzÖzel bir sözleşmesi olan Blizzard oyunları, 24 Ocak’tan itibaren Çin’de süresiz olarak kullanılamayacak. World of Warcraft gelecekte Çin pazarında yeni bir anlaşma yapılırsa. Özelliklerden bağımsız olarak, ikisi de görünüyor kar fırtınası ve NetEase, bu oyuncuları oyun hakkından mahrum bırakmaktan sorumludur.

DAHA: Microsoft’un Şimdiye Kadar Edindiği Tüm Stüdyolar

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.