Oyun Haberleri

Dead Space remake, kendi teknik direktörü için çok korkutucu

Image for The Dead Space remake is too scary for its own technical director

Harika bir korku oyununun gerçek sınavı, onu karanlıkta oynamaktır. Cana yakın Bay Daystar pencereden parlarken çok da kötü görünmeyen şeyler geceleri endişe verici hale gelir. En son bu kadar ürktüğümde, oyunumu kurtarmam ve yatmadan önce başka bir şey yapmam gerektiğinde Signalis vardı ve aynı şeyi Thief: The Dark Project’in daha korkunç seviyelerinde yaptığımı hatırlıyorum. Şans eseri, Dead Space remake bu liste için bir başka olabilir.

Teknik direktör David Robillard, PLAY Magazine’e “Geceleri çalarken kulaklıkla çalamıyorum. Bu çok korkutucu” dedi. (yeni sekmede açılır) yakın tarihli bir röportajda. “Sadece gerçekçilik miktarı ve yine atmosfer. Sadece görsel olarak değil, değil mi? Sesi, ambiyansı, efektleri ele alma şeklimiz, sizi ürkütmeye çalışacak sistemlere sahip olmamız.”

Tyler Wilde’ın Dead Space yeniden yapımına başladığında bahsettiği gibi, orijinalden yapılan değişikliklerden biri, bir AI yönetmeninin eklenmesidir. “Yeniden yapım boyunca, bir ‘yoğunluklu yapay zeka’, sürpriz nekromorf saldırılarını önceden yazılmış olanlarla karıştıracak,” diye yazdı, “aksi takdirde ışıklar ve seslerle uğraşarak sizi korkutmaya çalışacak. Örneğin, bir oyun bir saniyede karanlık olabilir.”

Orijinalden diğer değişiklikler arasında sesli bir kahraman, gemiden ayrılma ve sıfır yerçekimi bölümlerinde iticilerle uçma yeteneği, bazı ekstra bulmacalar ve yükleme ekranlarının olmaması yer alıyor. Motive Studio’daki ekip, değişikliklere ve eklemelere rağmen oyunun hala aynı olduğuna dikkat çekiyor.

Kıdemli yapımcı Phillipe Ducharme, PLAY’e “Oyunun ilk kısmı, onları yan yana oynarsanız, son derece benzerler,” dedi. “Ama bazı bölümleri incelerken, o kadar popüler olmayan bazı hedefler var. Bir değişiklik yapıyorsak, bunun aslında temel direklerimizden birini yansıtmak olduğundan emin olmak istedik. […] sadece orijinal ekipten daha iyi bildiğimizi düşündüğümüz için değişiklik yapmıyoruz, çünkü harika bir iş çıkardılar.”

Robillard, “Bu boşlukları doldurmanın bir yolunu bulmamız gerekiyordu, böylece oyuncu ‘Ah, buradaydım, sorun yok, güvendeyim’ diye düşünmesin” diyerek konuyu tekrar korkutma konusuna getirdi. .Hayır, asla güvende değilsin.Sanırsın.Birisi yemek paranı istiyor ve arkadaş canlısı değiller.”

OKU  Kingdom Eighties'te bisikletli çocuklar için atları ve kılıçları değiştirin

Bu ince ayarların nerede yapılacağına karar verirken belirleyici faktör, bunun oyunun içine dalmayı etkileyip etkilemediğiydi. Ducharme, “Bu projeye başladığımızda bile, orijinal oyunun haritasını gerçekten kafamda çizdiğimden emin olmak için birkaç kez adım adım inceledim ve daldırma en güçlü satış noktalarından biriydi,” dedi. “Bizim için, bu daldırmayı geliştirmek için yapabileceğimiz her şey otomatik bir evetti.”

Görünüşe göre video oyunlarındaki her tür şu anda yeniden yapımın merkezinde ve Resident Evil 2’nin yeniden yapımının başarısından sonra korkunun da aynı şeyi yapması şaşırtıcı değil. Resident Evil 4’ün yeniden yapımı 24 Mart’ta geliyor ve Silent Hill 2 ile System Shock’un yeniden yapımı da yolda. Bunlardan herhangi birinin bizi orijinaller kadar gergin hissettirip hissettirmediğini göreceğiz.

Dead Space yeniden çevrimi 27 Ocak’ta çıkacak. PC’de Steam’de ve yerel olarak da mevcut olacak. Kaynak gerekmez.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Paylaşılan dünya bulmaca macerası Insight Adaları hiçbir hayal kırıklığı vaat etmiyor, sadece gerçek bir dinlenme zamanı vaat ediyor

Oyun Haberleri

Ultros, kozmik bir rahimde geçen psikedelik bir metroidvaniadır

Oyun Haberleri

Yaklaşan iş simülasyonu Ambulans Hayatı, halkı sizin yetenekli sağlık görevlilerinin ellerine bırakıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir