Oyun Haberleri

Logan Paul’un NFT hayvanat bahçesi felaketi beklenmedik bir hal aldı: Yumurtaları geri alıyor ve kurucu ortaklarına dava açıyor

Logan Paul in a boxing ring.

2023’te yaptığım son şeylerden biri, yılın kripto başarısızlıklarını toparlamaktı ve bu sırada eski bir favorimi kontrol ettim. 2021’in sonlarına doğru, mega fenomen Logan Paul, şu anda muhtemelen en çok şununla tanınıyor: PRIME enerji içeceği serisi ve gelişen WWE kariyeri, oyuncuların NFT yumurtaları satın alacağı, onları kuluçkadan hayvanlara dönüştüreceği, yetiştireceği, takas edeceği vb. bir video oyunu olan CryptoZoo adlı bir blockchain projesini tanıtmaya başladı.

Yumurta NFT’leri Eylül 2021’de satışa çıktı ve anında tükendi ancak söz verildiği gibi oyun hiçbir zaman ortaya çıkmayacak. Zaman akıp giderken ve Paul’ün dikkati başka yerdeymiş gibi görünürken, proje terkedilmiş gibi göründü ve diğerlerinin yanı sıra, araştırmayı sürdürmekte ısrar etti. internet dedektifi Coffeezilla CryptoZoo’nun bir dolandırıcılık olduğunu öne sürmeye başladı ve Paul’ün şöhretinden ve hayran kitlesinden yararlanarak değersiz varlıkları ele geçirmeye çalıştı.

O zaman Paul Coffeezilla’yı dava etmekle tehdit etti Geri adım atmadan, özür dilemeden ve birkaç ay sonra bunu yapacağını duyurmadan önce “dolandırıcılık” kelimesi için NFT’leri CryptoZoo yatırımcılarından geri satın alın. Yıl özetimde o zamandan bu yana işlerin sakinleştiğini ve geri alımın gerçekleştiğini belirtmiştim. muhtemelen gerçekleşmeyecekti.

WWE ABD Şampiyonuna bir özür borçluyum. Logan Paul şimdi duyurdu sosyal kanallarında “Base Egg ve Base Animal CryptoZoo NFT’lerini orijinal satın alma fiyatından geri satın alma sözümü yerine getiriyorum.” Biraz gülünç olan “yumurtanın geri satın alınması” ifadesini takdir etmek için biraz zaman ayıralım.

Uzun bir gönderide Paul “mümkün olan en iyi niyetin” olduğunu ve “Projeden tek bir kuruş dahi kazanmadığımı” iddia ediyor. Projeyle ilgili bazı şüphe uyandırıcı suçlamalarda bulunmadan önce, bu geri alım programının kendi parasının 2,3 milyon dolarını içerdiğini iddia ediyor.

Paul, “CryptoZoo kötü oyuncular tarafından raydan çıkarıldı” diyor. “Para çalan ve oyunu dahili olarak sabote ederken ekibimize ihanet eden kötü aktörler. Bu, artık blockchain faaliyetinin adli analizini ve binlerce iletişimin incelenmesini içeren kapsamlı bir soruşturmayla doğrulandı.”

Paul, CryptoZoo’ya karşı mevcut toplu davada iki sanık arkadaşına karşı karşı dava açtı. ve dosyalamaya bir bağlantı içerir. Davanın yukarıdaki soruşturmanın yanı sıra tüm iç iletişim ve ticaret faaliyetlerine dayandığını ve özellikle projenin iki kurucu ortağı Eduardo Ibanez ve Jake Greenbaum’u hedef aldığını söyledi.

KriptoHayır

Logan Paul boks maçında.

(İmaj kredisi: Getty görselleri aracılığıyla Christian Petersen)

“Yumurtalarımızı başarılı bir şekilde fırlatana kadar bekleyin ve ben yılanı çimenlerin arasından çıkarmak için yaptığımız bu lanet cerrahi manevranın efsane olduğunu açıklayacağım.”

Logan Paul

Paul, Greenbaum’la Pokemon kartlarına olan ilgisi sayesinde tanıştı ve çok geçmeden bu adamın sadece kart değil aynı zamanda takma ad da topladığını öğrendi: “sözde uzmanlığı nedeniyle” [blockchain & NFT] Bölgelerde Bay Greenbaum diğer çevrelerde Koleksiyon Gurusu olarak değil ‘Kripto Kralı’ olarak biliniyordu.”

Paul’un argümanının uzun ve kısa özeti, CryptoZoo’yu gerçekten inşa etmek ve vaatleri yerine getirmek için Ibanez ve Greenbaum’a güvendiği, Paul’un rolünün ise esas olarak “üst düzey” fikirler ve bu şeyi teşvik etmek olduğuydu. Durumun çarpıcı bir örneği, CryptoZoo’nun sözde likidite havuzu (esasen belirli kripto türlerinin ticareti için merkezi olmayan bir mini borsa) ile ilgilidir; “Hayvanat Bahçesi Günü” lansmanından önceki haftalarda Paul’un bunu anlamadığı görülüyor. Paul, Mayıs 2023’te kurucu arkadaşlarına şöyle yazmıştı: “Likidite/token havuzundan kim sorumlu falan filan, bu saçmalıkların nasıl çalıştığını bilmiyorum.”

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve yanıtı #724: 13 Haziran Salı

Dosyalamada, Paul’un kurucu arkadaşlarının “gelişen ancak değişken bir NFT pazarı olarak algıladıkları pazardan (Bay Greenbaum’un bir noktada ‘kartlardan ev’ olarak tanımladığı bir pazar) yararlanmak için” geliştirmeyi hızlandırmaya çalıştıkları iddia ediliyor. Bu, NFT oyunu konusunda dürüst olan bir NFT geliştiricisidir.

Paul, CryptoZoo’yu kanallarında duyurma ve tanıtma konusunda üzerine düşeni yaptı ve ZOO Tokenlarının fiyatı “fırladı”. Bu gerçekleşirken, ZOO Tokenları belirli cüzdanlardan o kadar yüksek miktarlarda satılmaya başlandı ki, bu cüzdanlar “sadece kuruculardan biri tarafından tutulabilirdi.” Davada şöyle deniyor: “Bay Paul buna çok kızdı ve kurucu ortaklarına şöyle dedi: ‘Tokenlarınız cüzdanınızdan çıkmıyor. Bu bir boktan para değil bir oyun ve şu an itibariyle koin yükseldi çünkü ben bu konuda bir şey söyledim, bu yüzden bu konuda bir şeyler söyledim’ bir başkası bundan çıkar sağlıyor ve son derece dürüst ve meşru bir projenin bütünlüğünü tehlikeye atıyorsa, sizce kamu önünde suçu kim üstlenir?'”

Paul özellikle Greenbaum’dan şüpheleniyordu ve güvensizliği dahili bir soruna yol açtı: Paul, eskisinin 1:1 yerini alan ve aynı zamanda Greenbaum ile ilişkili cüzdanları kara listeye alan yeni bir ZOO Token başlattı. Greenbaum’un projeden çıkarılması gerektiğine karar verdi ve kurucu arkadaşlarına şu e-postayı gönderdi: “Oyun onu aşıyor. Yumurtalarımızı başarılı bir şekilde fırlatana kadar bekleyin ve ben yılanı çıkarmak için yaptığımız bu kahrolası cerrahi manevrayı açıklayayım. çimlerden bakınca efsane oluyor.”

Ama başka yerlerde işler ters gidiyordu. Oyunun baş geliştiricisi kodu rehin tutmaya çalıştı ve geri dönüşü için 1 milyon dolar talep etti. Ibanez, Paul’e geliştiricinin “kötüye gittiğini” söyledi [sic]Belki de Ibanez’in bundan şüphelenmesi gerekirdi, ancak ortaya çıktı ki “açıklanamaz bir şekilde baş geliştiricisi olarak, daha önce silahlı soygun suçundan hapsedilmiş olan ve kodu çalmadan önce bile Bay Trump’a kötü konuşan eski bir suçluyu işe almıştı.” Paul ve çevrimiçi forumlarda oluşturmakla görevlendirildiği proje.”

Birkaç ay sonra Ibanez, “ömür boyu süren bir aldatmacanın ayrıntılarını” ayrıntılarıyla anlatan bir makaleyle ifşa edilir. Bay Paul’un ilk başta projeyi kendisine emanet etmesine neden olan kimlik bilgileri de dahil olmak üzere, Bay Ibanez’in tüm arka planının uydurma olduğu ortaya çıktı. Bay Ibanez sadece MIT’e hiç gitmemiş veya NFL takımlarında çalışmamıştı, aynı zamanda diğer birçok başarı ve beceriyi de yanlış tanıtmıştı.” Bu uydurmalar arasında Eagles Superbowl yüzüğüne sahip olduğu ve CIA’nın teröristleri avlamasına yardım ettiği de vardı.

OKU  Doug Cockle, Netflix'teki yeni The Witcher animasyon filminde Geralt'ı seslendirecek

CryptoZoo'daki Hayvanlar

Hayvan ve hibrit NFT’ler için CryptoZoo pazarı. (Resim kredisi: CryptoZoo)

Sınıf Yasası mı?

“Oyunun kendisine gelince, ne yazık ki yayınlanmayacak.”

Logan Paul

Sonuç olarak Paul, projenin sadece başarısız olmakla kalmayıp, bu iki kurucu ortağın eylemleri tarafından “sabote edildiğini” ve hatırı sayılır şöhretinin, temelde ayrıntılı bir pompalama ve boşaltma planı gibi görünen şeyi teşvik etmek ve dolayısıyla kendi projelerini düzenlemek için kullanıldığını iddia ediyor. Bay Paul’un cebinde.”

Paul telafi edici tazminatlar, cezai tazminatlar, tüm masraflar ve temelde alabileceği her şeyi istiyor. Yukarıdakilerin hepsinin Paul’ün pahalı avukatların bakış açısıyla ince ayar yapılmış olaylar versiyonu olduğunu vurgulamamız gereken nokta muhtemelen budur. Dosyalamada Paul, planın biraz şaşkın kurbanı ve neler olup bittiğini anladığında doğru şeyi yapmaya çalışan biri olarak gösteriliyor.

Geri satın alma planına geri dönecek olursak, beklediğiniz olağan hukuki ifadelerin yanı sıra, geri satın alma talebinde bulunan herkesin toplu davaya katılmasını yeterince rahat bir şekilde engelleyen sınırlı bir zaman çerçevesi vardır:

“Karşısındaki fiili veya beklenen iddialardan feragat ediyorsunuz [Logan Paul],” geri satın alma sayfasında ayrıntılı baskı belirtiliyor ve geri satın alma planı “tarafından yapılan bir kabul anlamına gelmiyor” [Paul] Herhangi bir miktardaki yasal hakkınız olduğu gibi, çeşitli CryptoZoo maskaralıklarıyla bağlantılı olarak herhangi bir sorumluluğun kabul edildiği anlamına da gelmez. Ancak burada parayı harcayan kişinin Paul olduğu göz önüne alındığında, diğer sanıklar şimdilik paçayı kurtarmış durumda. bu pek de mantıksız görünmüyor.

Baz yumurta NFT’leri ve baz hayvan NFT’leri satın alanlar artık 8 Şubat 2024’ten önce doldurulması gereken talep formunu doldurabilir. Bu tarihten sonra tüm talepler işleme alınacak ve hak kazananlar, uygun NFT başına 0,1 ETH (mevcut değer) alacaktır. bunun yaklaşık 240 doları). Ethereum’un değerindeki düşüş nedeniyle bu, o dönemde insanların ödeyeceği değerin üçte birinden biraz daha fazla bir değer kaybı anlamına geliyor, ancak bunun için Paul’u suçlamak haksızlık gibi geliyor. İlginçtir ki, oyunun ana fikri olan Hibrit hayvan NFT’leri hiçbir sebep gösterilmeden geri satın alınmaya uygun değil.

CryptoZoo’dan henüz çok daha fazla eğlencenin geleceği açık, ancak bu bir zamanlar amaçlandığı şekilde değil: “Oyun kendisi açısından ne yazık ki yayınlanmayacak” diyor Paul. “Bu geri satın alma benim için CryptoZoo oynamayı düşünenleri tamamlamanın bir yoludur. Geri satın almanın amacı kripto pazarında kumar oynayıp kaybedenleri telafi etmek değildir. Zoo Token’ın şunu hatırlamak önemlidir: CryptoZoo oyununu ve oyuncularını destekliyoruz; orijinal White Paper’da belirtildiği gibi ‘bir yatırım aracı olarak tasarlanmamıştı’.”

Sonunda ilginç bir açıklama oldu, değil mi? Paul, CryptoZoo’yu başından beri “para kazandıran gerçekten eğlenceli bir oyun” olarak tanımladı. Bu projelerin hepsi hiçbir şey yapmadan geri dönüş vaadiyle satılıyor ve bu yüzden mağdur oluyor. PT Barnum olarak Paul, bunu “ilk NFT geri alımı” olarak olumlu bir şekilde değerlendirmeye çalışmaktan kendini alamaz, ancak bu kötü adamlar ve hayvan jpg’leri koleksiyonunun daha çılgın ilkleri olması sizi şaşırtmaz. .


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.