Oyun Haberleri

Netflix nihayet bu yıl insanlara DVD göndermeyi bırakacak

A U.S. Postal worker holds a stack of Netflix envelopes at the U.S. Post Office sort facility on October 24, 2011 in San Francisco, California.

Netflix, bir zamanlar 25 yıllık şirketin ana konsepti olan şeyi nihayet kapatıyor: İnternetten kiralayıp postayla gelen DVD’ler. Bu günlerde, elbette, Netflix bir akış devi ve son 25 yılda oyunlarda da gördüğümüz gibi, fiziksel medya yok oluyor. 29 Eylül, posta kutularına kırmızı zarfların gelmesini sabırsızlıkla bekleyenler için hizmetin son günü olacak.

Daha fazla gör

Netflix yaptığı açıklamada, “25 yıldır harika üyelerimize film geceleri sunmak gerçek bir zevk ve onurdu” dedi. cıvıldamak (yeni sekmede açılır). “Bu inanılmaz yolculuğun bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz.” (Belki biraz fazla, diskleri zarflara koymaktan bahsediyoruz.)

1999’da mahalledeki en havalı baba gibi sallanmak istiyorsanız, birkaç ay daha postadaki DVD’lerin yeniliğini deneyimleyebilirsiniz. Netflix, DVD’de hala her türden yeni filme sahip. Hatta Ayı Kokainleri bile var. Bunu (kelimenin tam anlamıyla) dvd.netflix.com adresinden kontrol edebilirsiniz. (yeni sekmede açılır).

Şirketin başladığı yer DVD kiralamaktı, ancak bu, teknoloji yıllarında uzun zaman önceydi. Netflix, yayın hizmetine 2007’de başladı. Bu yılın başlarındaki raporlar, DVD kiralama hizmetinin gelirinin 2022’de 100 milyon ABD doları düşerek yalnızca 100 milyon ABD doları netleştirdiğini belirtti. (yeni sekmede açılır) gelirde. Biz ölümlüler için gelişen bir iş ama görünüşe göre marj Netflix için orada değil.

Bu, Netflix eş CEO’su Ted Sarandos’un bir blog gönderisinde tekrarladığı bir duygu.

“25 yıllık inanılmaz bir koşunun ardından, bu yıl sonunda DVD.com’u kapatmaya karar verdik. Amacımız her zaman üyelerimiz için en iyi hizmeti sunmak olmuştur, ancak iş küçülmeye devam ettikçe bu giderek zorlaşacaktır. Bu yüzden zirveye çıkmak istiyoruz” dedi.

OKU  Yeni Exeggutor Temalı Pokemon Jet Yakında Japonya Etrafında Uçmaya Başlayacak

Sarandos’un gönderisi birkaç sevimli istatistikle bitiyor. Netflix 5,2 milyardan fazla DVD gönderdi ve ilki 10 Mart 1998’de Beetlejuice oldu. En popüler kiralama? Sandra Bullock’un oynadığı Amerikan Futbolu draması The Blind Side, hizmet başladıktan yaklaşık 11 yıl sonra 2009’da gösterime girdi.

Canınız daha fazlasını isterse, Sarandos’un gönderisini Netflix blogunda okuyabilirsiniz. (yeni sekmede açılır).


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.