Oyun Haberleri

Day of the Devs 2023’ten dilek listesine ekleyeceğimiz 5 favori oyunumuz

Shephard and dog looking over sunset

Day of the Devs, Summer Game Fest akışını dikkat etmeye değer bir avuç oyunla takip etti.

Şov, her oyuna, geliştiricilerin oyunlarını ve onlara neyin ilham verdiğini anlattığı tam bir bölüm verdi. Halihazırda heyecan duyduğum oyunların yanı sıra, Hyper Light Breaker gibi, akışta mevcut türleri esneten ve son derece güzel görsel stillere sahip oyunlar için birkaç fragman vardı.

Bu oyunların tümü Steam’de olduğundan, ne zaman çıktıklarını öğrenmek için istek listenize ekleyebilirsiniz. Bu oyunların hiçbirinin belirli çıkış tarihlerinin olmaması biraz üzücü, ancak birkaç tanesi bu yıl için hedefleniyor.

İşte Day of the Devs yayınından kaçırmamanız gereken beş oyun:

Canavar topu

Yayın tarihi: 2024

Beastieball, Greg Lobanov ve Chicory ile Wandersong’un arkasındaki ekipten geliyor. Sevimli küçük canavarlar veya canavarlarla voleybola benzer bir oyun oynadığınız Pokemon benzeri bir oyun. Hepsini yakalamak yerine, beğendiklerinizi toplamaya ve eşleşmeleriniz için yeni güçlerin kilidini açmak üzere onlarla bir ilişki kurmaya teşvik ediliyorsunuz.

Oyunun gelişiminin bir kısmını kitle fonlaması için bir Kickstarter yakında hazır olacak.

İstek listesi: Buhar

Daha Basit Zamanlar

Yayın tarihi: “Yakında PC’de”

Simpler Times, reşit olma hikayesi ve organizasyon odaklı görevleriyle Ambalajdan Çıkarma alarmlarını başlatır. Birinci şahıs paketleme oyunu, çocukluk evinden taşınmaya hazırlanan ana karakter Tiana’nın anılarında gezinmenizi sağlar. Polaroid fotoğrafları çekebilir, elma toplayabilir, plak çalabilir ve yavaşça (ve ne yazık ki) yanınıza alacağınız nesneleri seçebilirsiniz.

İstek listesi: Buhar

Vizör

Yayın tarihi: 2023

Viewfinder, son derece iddialı bir mekaniği olan bir oyundur: bulur ve onları ortamın parçalarına dönüştürmek için fotoğraflar çekersiniz. Bu birinci şahıs bulmaca oyunu, modern mimari ve parlak bir sanat tarzı karışımıyla The Witness ile görsel benzerlikler taşıyor. Fragman, oyuncunun bir merdivenin fotoğrafını çektiğini ve onu kullanarak daha önce erişilemeyen bir alana tırmandığını gösteriyor. Fotoğrafların içindeki alanlar neredeyse geçmişten kalmış gibi görünüyor, bu da sandbox bulmacalarından çok daha fazlasının devam ettiğini gösteriyor olabilir.

OKU  Counter-Strike 2'de henüz Silah Yarışı ve diğerleri yok, ancak Valve rahat olun diyor: 'bu modlar unutulmadı!'

İstek listesi: Buhar

Devamını oku: 2023’ün en akıl almaz bulmaca oyunu size sihirli bir kamera veriyor ve sizi dünyayı kırmaya davet ediyor

Hauntii

Yayın tarihi: 2024

Hauntii, hayaletlerin hayatlarının kalıntılarını aradığı siyah beyaz bir dünya hayal ediyor. Elle çizilmiş bir görsel stile sahip bu çift çubuklu nişancı oyununda onlardan biri olarak oynuyorsunuz. 2D sahneler, özellikle oyun bir nevi izometrik kamera açısından uzaklaşıp ekranı gerçeküstü sanatıyla doldurduğunda çarpıcı bir görünüme sahip. Bir noktada, küçük pelerinli karakteriniz bir şehre tepeden bakan bir hız trenine biniyor ve bu bana hemen Nier’deki benzer bir bölümü hatırlattı: Automata’nın sirk alanı. Ne kadar nişancı olduğu hala biraz belirsiz, ancak tüy toplamak için bir tür platform oluşturma dizisi de dahil olmak üzere yapılacak çeşitli şeyler olabilir gibi görünüyor.

İstek listesi: Buhar

yaz tepesi

Yayın tarihi: TBA

Summerhill’in sloganı “Hayat, kayıp ve çiftlik hayvanları hakkında bir halk masalı” ve bunun ne anlama geldiğini düşünüyorum. Kayıp koyun sürülerini ararken küçük bir çoban köpeğini kontrol ettiğiniz hikaye odaklı bir bulmaca oyunudur. Küçük karavan, koyunları uçurumdan aşağı güderken karakterinizi ve köpeğini yukarıdan izlemenizi sağlar. Sıcak, güneşli uçurum gibi güzel ortamlarda ve yeşil ışıkla yıkanmış yıkık bir taş katedral gibi daha karanlık alanlarda koyun avlayacaksınız. Summerhill’deki pastoral ortamlar ve halktan ilham alan film müziği kesinlikle ilgimi çekiyor.

İstek listesi: Buhar

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.