Oyun Haberleri

Nvidia, GameStream’i dokuz yıl sonra konserve ediyor ve kullanıcılar sinirlendi

Nvidia Shield TV Pro

Nvidia Gamestream, uygun donanımın yanı sıra, güçlü bir PC’den oturma odanızdaki televizyona 4K olarak oyun akışı yapmanızı sağlayan bir hizmettir. 2013’te piyasaya sürüldü ve artık kullanmadığım ama çok sevdiğim anılarım olan bir kit olan Nvidia Shield TV cihazıyla birlikte çalıştı ve yerel akışın o kadar iyi, sorunsuz ve istikrarlı bir uygulamasıydı ki birçok kişi onu daha fazlasına tercih etti. Steam gibi platformların sunduğu popüler alternatifler.

Bu dünya için fazla iyi, fazla saftı. Nvidia açıkladı (yeni sekmede açılır)ilgili olduğu kadarıyla, GameStream ömrünün sonuna geldi ve “Şubat ortasında, Nvidia Games uygulamasına yönelik planlı bir güncelleme Shield sahiplerine dağıtılmaya başlayacak. Bu güncelleme ile GameStream özelliği artık kullanılamayacak. uygulamada mevcuttur.”

Nvidia, Shield sahiplerinin gelecekte oyunları TV’lerinde yayınlamak için Steam Link’i kullanabileceklerini ve GeForce Now hizmetinin Shield TV’ye bulut akışını etkinleştirdiğini (bu, benzerleri için değil) ekliyor.

Bu durum, Shield TV’yi bir nezle hastası gibi kullanan kişilerde azaldı, çünkü GameStream, Shield donanımının temel işlevleri arasında yer alıyor: kesinlikle çok kullandığım özelliklerden biriydi. Canlı bir hizmet için desteğin sona erdiğini duyurmak bir şey ama bu farklı ve Kalkanı satın alan birçok kişi için bunun büyük bir satış noktası olduğuna inanabilirim.

“WTF Nvidia?” NVIDIA alt dizinine bir Shield kullanıcısı yazar (yeni sekmede açılır). “Bu, Shield ve 3080 ile birincil oyun modum. Hayal kırıklığına uğradığımı söylemek, hem Shield hem de Nvidia kartına sahip olmanın birincil nedeni olduğundan, çok büyük bir eksiklik.”

Başka bir tepki, “Kaldırdıkları işlev için değilse neden bir Shield TV satın alsın ki?” “Bu oldukça sinir bozucu, lanet şeyi almamın tek nedeni bu, işlevi kaldıramayacaklarını hissediyorum, reklamını yapmak için kullandıkları şeylerden biri olduğu için gelecekteki desteği durduruyorlar.”

OKU  Kai Cenat, Ludwig'in abone rekorunu kırarak Twitch'in yeni Kralı oldu

Ne yazık ki durum pek de öyle görünmüyor. Aslında Nvidia’nın duyurusu, mevcut alternatifleri önererek bunun önüne geçmeye çalışıyor gibi görünüyor. Ancak GameStream’in Kalkan için bir satış noktası olduğu inkar edilemez ve bazı insanlar onu ihtiyaç duyulduğu sürece “çalışacağı” şeklindeki mantıksız olmayan beklentiyle satın almış olacaklar.

Şubat güncellemesinden kaçmaya ne dersiniz? Güzel bir fikir ama yine Nvidia’ya göre: “Gamestream bir süre daha çalışmaya devam edebilir, ancak artık desteklenmeyecek ve sonunda çalışmayı durduracak. GeForce NOW dahil olmak üzere Nvidia Games tarafından desteklenen diğer tüm hizmetlerin çalışmaya devam etmesi için bir uygulama güncellemesi gerekecek. .”

İşte böyle: GameStream kaldırılacak ve Kalkanınızı olduğu gibi çalışır durumda tutmaya çalışırsanız, diğer işlevler aksayacak ve siz GameStream sonrası geleceğe güncelleme yapana kadar çalışmayı durduracaktır.

Müşterinin bu tepkisine sempati duymamak elde değil. Bu yalnızca Shield donanımıyla ilgili bir soru da değil: Bu hizmetleri kullanmak, daha geniş Nvidia ekosistemini satın almayı gerektiriyor, bu nedenle GPU’larını seçerken GameStream’in önemli olduğu insanlar olacak. Gibi diğer oldukça popüler hizmetler için zincirleme etkiden bahsetmiyorum bile. Ay ışığı (yeni sekmede açılır)çalışması için GameStream’i gerektirir.

Daha fazla yorum için Nvidia ile iletişime geçtim ve herhangi bir yanıtla güncelleme yapacağım.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Final Fantasy 16, Savaş, Hikaye ve Eikon Savaşları Hakkında Yeni Ayrıntıları Açıklıyor

Oyun Haberleri

En iyi RTX 4080 donanımından 200 $ daha ucuz ve bazen daha hızlı olan, AMD destekli bir oyun bilgisayarı

Oyun Haberleri

Diablo 4 Rogue Solos Ashava World Boss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir