Oyun Haberleri

NYT Connections’ın ipucu ve cevapları bugün: 24 Eylül (#105)

NYT Connections puzzle

Tüm ipuçlarına hızlı bir göz atarak 24 Eylül (#105) Bağlantılarını bir çırpıda yapın veya bugünün bulmacasının cevaplarına küstahça bir göz atarak başka bir muhteşem galibiyete doğru ilerleyin. Nasıl oynamak istersen, seni koruduk.

Ah kahretsin, bugünün mavi Bağlantılarının şu şekilde gruplandırılamayacağını düşünerek yanlış bir şekilde kendime bugün ihtiyaç duyduğumdan daha fazla sorun çıkardım. O çünkü çalışmak çok kolay görünüyordu. Keşke onları gördüğüm anda onların yanına gitseydim diyorum…

NYT Connections bugün ipucu veriyor: 24 Eylül Pazar

Kendinizi toparlamanıza ve bu hatalardan kurtulmanıza yardımcı olalım. Bugün Pazar. Kendinize bir mola verin.

Sarı: Muhtemelen bunların bir kısmını veya tamamını mutfak çekmecesinde bulabilirsiniz.

Yeşil: Omurgasızların uygulanmasına gerek yoktur.

Mavi: Bu sözlerin tümü, her zaman yeşil kalan bir dizi Nintendo oyunuyla ilgilidir.

Mor: Bunu kazanmak için sitcom’ları, özellikle de içindeki aileleri düşünmeniz gerekecek.

NYT Bağlantıları yapboz oyunu

(Resim kredisi: NYT)

Tüm yanıtlara hazır olana kadar daha fazla kaydırmayın!

NYT Connections bugün cevap veriyor: 24 Eylül Pazar (#105)

Kazanmak için ihtiyacınız olan her şey burada.

  • Sarı: Rende, Kepçe, Soyucu, Çırpma Teli (Mutfak eşyaları)
  • Yeşil: Kuş, Balık, Memeli, Sürüngen (Omurgalılar)
  • Mavi: Dinozor, Mantar, Tesisatçı, Prenses (Süper Mario ile ilgili)
  • Mor: Bunker, Satır, Keklik, Tabakçı (Sitcom aileleri)

New York Times’ın Connections bulmaca oyunu hakkında daha fazla bilgi

Connections, görünüşte alakasız dört kelimeyi birbirine bağlayan ortak noktayı bulmanız gereken NYT’nin en yeni popüler bulmaca oyunudur. Dört hata yapmadan önce giderek zorlaşan dört kelime grubunun tamamını bulabilir misiniz? Unutmayın: Her günün sadece bir çözümü vardır, bazı kelimeler olsa bile Bakmak sanki birden fazla gruba ait olabilirler ve tabloyu istediğiniz kadar karıştırabilirsiniz (ve yapmalısınız). Beyninizi kelimeleri farklı bir şekilde okumaya teşvik etmenize yardımcı olabilir.

OKU  Whoa Scoob, Shaggy, Five Nights at Freddy's filmindeki kötü adam gibi olacak

Bağlantılardan hoşlanıyorsanız Codenames masa oyununa göz atmalısınız. Bu, oyunculara ipuçları kullanarak bir tablodan belirli kelimeleri tahmin etme görevi veren popüler bir parti oyunudur. Bağlantılarda olduğu gibi oyunun özü, kelimelerin kaç farklı olası yoruma sahip olabileceğidir. Connections ayrıca New York Times’ın 2022’de satın aldığı hit bulmaca oyunu Wordle’a da açıkça borçludur. Belki de en bariz olanı, bulmacanızın sonuçlarını sosyal medyada diğer oyuncularla paylaşmanıza izin vermek için renkli emojiler kullanmasıdır:

Bağlantılar
Bulmaca #80

Her renk dört kelimeden oluşan bir gruba karşılık gelir; karışık renkli bir satır, bir gruptaki tamamen eşleşmeyen bir veya daha fazla kelimeyi yanlış tahmin ettiğinizi gösterir. Satırlar aynı zamanda Bağlantılar bulmacasını hangi sırayla çözdüğünüzü de gösterir. Sıraların hepsi eşit yaratılmamıştır: New York Times onları sarıdan başlayarak mora doğru “basit”ten “zor”a doğru sıralar.

Connections arkadaşlarınızı göstermek mi yoksa sadece kendinize meydan okumak mı istiyorsunuz? Önce mor kelimeleri belirleyerek ve ilk tahmininizde onları tutturarak başlamaya çalışın!

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.