Oyun Haberleri

Dead Cells masa oyunu umut verici bir kitlesel fonlama başlangıcına doğru gidiyor

Dead Cells masa oyunu umut verici bir kitlesel fonlama başlangıcına doğru gidiyor

Dead Cells’e dayalı bir masa oyunu, Kickstarter kampanyasının ilk beş gününde sorunsuz bir şekilde yarım milyon dolar toplayarak, kitlesel fonlamada gerçekten iyi gidiyor. Dead Cells: The Rogue-Lite Board oyunu, geliştiriciler Motion Twin ve Evil Empire stüdyolarının resmi oturum açmasıyla geliştiriliyor.

Motion Twin stüdyosu, “Tasarımcıların Dead Cells oynadıklarını ve sadece bir karbon kopya yapmakla ilgilenmediklerini söyleyebiliriz” dedi. Dead Cells ilk olarak 2017’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri çok yıllık bir roguelite hit oldu, hatta Castlevania gibi yüksek profilli geçişleri kendine çekti.

Masa oyunu, tasarım dörtlüsü Antoine Bauza (7 Wonders), Corentin Lebrat (Draftosaurus), Ludovic Maublanc (Cyclades) ve Théo Rivière’den (The Loop) oluşan, Fransız stüdyosu Kaedama’da oldukça yıldızlardan oluşan bir kadro tarafından tasarlandı. Hepsi, birlikte değil, tek başıma tasarlamak için bile güvenebileceğim insanlar. Oldukça popüler Decrpypto ve 2022’nin Turing Machine’in de yayıncısı olan Le Scorpion Masqué tarafından yayınlanacak.

Belki de en umut verici olanı, bu şeyin etrafındaki dil ve pazarlamadır. Pek çok masa oyunu uyarlamasında olduğu gibi, kapıdan çıkar çıkmaz süslü minyatürlerden ve üzerine yapıştırılan genişletmelerden oluşan bir yığın değil: Açıkça cüzdanınızdan maksimum değer çıkarıcılar olacak şekilde tasarlandı. Bu sadece net bir temel oyun, lüks bir sürümde bulunan bir minyatür ve süslü jeton, tamamı kartla çalışan ve oynamaya hazır.

Herkesin kullanacağı aksiyon kartları, satın alacağı yükseltmeleri ve mutasyonları var, hepsi bu. Ayrıca Dead Cells’i masaüstünde çoğaltmak için umut vaat etmiyor, daha çok Dead Cells’in ne olduğuna bağlı olarak sadık bir uyarlama yapmak için. en azından sesler Bu ekipten beklediğim türden işlevsel ve ayrılmış çekirdek tasarım gibi.

Masa oyununun bir oturumu yaklaşık 45 dakika sürecek ve 1-4 kişi oynayacak. Masa oyunu sitesi Tabletopia üzerinden solo mod da dahil olmak üzere şimdi ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

OKU  Diablo 4 Rogue Solos Ashava World Boss

Kısacası? Yüzeyde, en azından, yıldızlardan oluşan bir tasarımcı kadrosu, umut verici, hile içermeyen bir masa oyunu uyarlamasına yöneliyor gibi görünüyor. Dead Cells: The Rogue-Lite Board Game’i Kickstarter’da bulabilir ve Tabletopia’da ücretsiz olarak demosunu yapabilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.