Oyun Haberleri

Orijinal Quest VR Başlığı için Meta Sonlandırma Desteği

Meta Ends Support for Original Quest

Meta, orijinal için resmi desteği duyurdu Oculus Görevi sanal gerçeklik kulaklığı yakın gelecekte sona eriyor. Orijinal Oculus Quest kullanıcıları, özellik kaybına rağmen yazılım ve güvenlik yamaları almaya devam edebilir, ancak bu önemli güncellemeler de kaçınılmaz olarak sona erecektir.


Orijinal Oculus Quest, Oculus Rift and Go’nun başarısının ardından Facebook’un yeni nesil VR başlığı olarak 21 Mayıs 2019’da kullanıma sunuldu. Oculus Quest, 13 Ekim 2020’de piyasaya sürülen halefi Oculus Quest 2’den sadece bir yıl önce piyasadaydı. Oculus Quest 2, Meta’nın şimdiye kadarki en büyük VR sürümlerinden bazılarını alacaktı. Resident Evil 4, Aramızda Sanal Gerçeklikve Yıldız Savaşları: Galaksinin Kenarından Masallar. Oculus Quest 2, Facebook’un mevcut Meta adıyla yeniden markalaşmasının ardından Kasım 2021’de Meta Quest 2 olarak yeniden adlandırılacaktır. Söylentilere göre Meta Quest 3 başlığının önümüzdeki yıl piyasaya çıkması bekleniyor.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: VR Başlıklarında Görüş Alanını Artırmak İçin Meta Çalışması

Meta, tüm orijinal Quest sahiplerine VR kulaklık desteğinin sona erdiğini onaylayan bir e-posta gönderdi. Quest kulaklığı bundan sonra herhangi bir yeni özellik sunmayacak ve kullanıcılar 5 Mart’tan itibaren Meta Horizon Home’a ​​erişimlerini kaybedecekler. Meta Ufuk Evi.

Meta, 2024 yılına kadar orijinal Quest cihazı için yazılım ve güvenlik yamaları yayınlamaya devam etmeyi planlıyor. 2024 yılı geldiğinde, Quest cihazı artık Meta’dan yeni güncellemeler ve resmi destek almayacak. Ancak, Meta Quest 2 kulaklığı desteği devam ederken, Meta’nın tamamen yeni bir Meta Quest kulaklığını piyasaya sürmesi bekleniyor.

Quest’in desteğinin sona ermesi, Meta’nın birinci sınıf Meta Quest Pro cihazını Ekim 2022’de 1.500 $’a piyasaya sürmesinden yaklaşık üç ay sonra gelir. baya zaman. Söylentiler ve spekülasyonlar, Quest 1 desteği tamamen durduğu için bir Meta Quest 3’ün 2024 yılına kadar yayınlanacağını öne sürüyor.

Bu yıl Meta Quest 2 ve Meta Quest Pro, şirketin önde gelen kulaklıkları. VR yazılımı daha yeni cihazlara yöneliktir, bu nedenle orijinal Quest kulaklığı için Meta desteğinin sona ermesi bekleniyordu. Ancak şirket, Şubat ayında Sony’nin PlayStation VR2 kulaklığının piyasaya sürülmesinden sonra Meta Quest 2 ve potansiyel bir Meta Quest 3 için fiyatlandırma ve özellikleri dikkate almalıdır. Meta, 2023 ve sonrasında çıkacak büyük VR oyunlarına destek getirerek değerli müşteriler kazanabilir.

DAHA: 2023’te VR Oyuna Nasıl Başlanır?

Kaynak: GameSpot

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Yaklaşık 10 yıl sonra Avustralyalı geliştirici Samurai Punk kapanıyor