Oyun Haberleri

AMD’nin Anti-Lag+ özelliği, önceki sürümün bazı oyunculara kötü bir yasaklama durumu yaşatmasının ardından iyileştirilmiş görünüyor

AMD Anti-Lag logos

Bakın kim dönmüş, yine dönmüş. AMD Radeon Anti-Lag+, şirketin rekabetçi oyunlarda korkunç gecikme sürelerini azaltmaya yönelik en son girişimi olarak geçen yıl Eylül ayında piyasaya sürüldü, ancak bazı yaygın hile önleme programlarının öfkesini çektiğinin anlaşılmasının ardından hızla kaldırıldı.

Şimdi, yalnızca üç ay sonra, ikinci bir sürümün (VideoCardz aracılığıyla) eşiğinde olabileceği görülüyor ve yeni sürümü kullanmak isteyen AMD kullanıcıları, ikinci seferin de iyi olabileceği konusunda büyük olasılıkla parmaklarını çaprazlayacaklar. Cazibe.

AMD’nin oyun çözümleri ve pazarlamadan sorumlu baş mimarı Frank Azor’a Twitter’da Anti-Lag+ ve olası yeniden sürüm hakkında herhangi bir haber olup olmadığı soruldu ve şu yanıtı verdi: “Evet, yakında”. Peki, o zaman bu kadar olacak.

Anti-Lag+’ın ilk sürümü, RX 7000 serisi GPU sahipleri için desteklenen oyunlarda gecikmeyi azaltma amacına yönelik olarak oldukça iyi çalışıyor gibi görünüyordu, ancak muhtemelen ultra popüler Counter-Strike 2 için destek eklendiğinde fırtına gibi bir şeye neden oldu. teknoloji için mükemmel bir kullanım örneği olarak.

Counter-Strike meraklıları, rekabet avantajı kazanmak için her zaman seğirme reflekslerine ve hızlı tepkiler vermeye güvendiler; bu nedenle gecikmeyi uzak tutan her şey, en yeni AMD GPU’ları kullanan oyuncu tabanının her zaman ilgisini çekecekti.

Daha fazla gör
Bir sonraki yükseltmeniz

Nvidia RTX 4070 ve RTX 3080 Founders Edition grafik kartları

(Resim kredisi: Gelecek)

Oyun için en iyi CPU: Intel ve AMD’nin en iyi çipleri.
En iyi oyun anakartı: Doğru panolar.
En iyi grafik kartı: Mükemmel piksel iticiniz sizi bekliyor.
Oyun için en iyi SSD: Oyuna diğerlerinden önce girin.

Ne yazık ki, aracın Valve’ın hile önleme sistemini devreye sokma, hatta yazılımı kullandıkları tespit edilen bazı oyuncuların yasaklanmasına neden olma alışkanlığı vardı. Valve, Anti-Lag+ özelliklerinin “motor dll işlevlerinin değiştirilerek uygulandığı” ve hile önleme yazılımının müdahale etmesini tetiklediği konusunda uyardı ve AMD müşterilerinin, hesaplarının da yasaklanması ihtimaline karşı aracı etkinleştirmemeleri tavsiyesinde bulundu.

OKU  Starfield Rastgele Yöntemsel Olarak Oluşturulmuş Görevler İçerecek

AMD kullanıcıları orijinal Anti-Lag’i (artı olmayan sürüm) kullanmaya devam edebilirler, çünkü AMD’nin Anti-Lag+’a eklenen çerçeve hizalama özelliğinin suçlu olduğu söyleniyordu ve bu durumun sadece Valve’ın hile önleme yazılımını değil aynı zamanda diğer popüler anti-hile yazılımlarını da tetiklediği söyleniyordu. hile sistemleri de var.

Yine de bu sefer daha iyi bir karşılama bekliyoruz. Muhtemelen Anti-Lag geri dönerse bu sorunlar çözülecektir, çünkü AMD’nin aynı hatayı iki kez yapmak isteyebileceğinden şüpheliyim. Sürücü içeren yazılımı kullandıkları için oyuncuların en sevdikleri oyunlardan men edilmesi dünyanın en güzel görünümü değil, ancak aracın rehabilite edildiğini ve şimdi ikinci gezisine hazır olduğunu umalım.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.