Oyun Haberleri

South Park, Baldur’s Gate 3 şakası yapıyor, Larian hemen düzeltiyor

Image for South Park makes Baldur

Bir zamanlar olduğu gibi TV hicivindeki dev gibi değil ama yine de South Park’ın yaptığınız bir şeye gönderme yaptığını görmek biraz heyecan verici olsa gerek. Kimsenin Baldur’s Gate 3’ün büyük bir başarı elde ettiğini doğrulamak için kaba çizgi film çocuklarına ihtiyacı yoktu, ancak en son South Park özel bölümünde boyutlar arası BG3 kaydetme dosyalarıyla ilgili bir şaka, D&D RPG’nin ne kadar çılgınca yaygınlaştığının altını çiziyor.

Ancak oyuncular şaka yapıyor diye kuralların pencereden dışarı çıkmasına izin vermeyen iyi ve sert bir DM gibi, Baldur’s Gate 3 geliştiricisi Larian Studios şakaya itiraz etmek için hızlı davrandı. Gösteriyi son derece kuru bir “Merhaba @SouthPark” ile karşılayan stüdyo, şakanın BG3’ün çapraz kaydetme yeteneklerini yanlış tanıttığına dikkat çekti.

South Park: Panderverse’e Katılmak adlı özel bölüm bugün Paramount+’ta gösterime girdi ve çoğunlukla fragmana dayanıyordu, dizinin ‘çeşitli oyuncu kadrosu’ yaklaşımından etkilenen alternatif bir South Park evreni ile ilgili. Bu bağlamda bilmeniz gereken tek şey, Baldur’s Gate 3’ün devreye girdiği çoklu evreni içerdiğidir.

X’te yayınlanan bir sahnede, alternatif gerçeklik Cartman (Janeshia Adams-Ginyard tarafından canlandırılıyor) “Baldur’s Gate 3’e 50 saat kala” olduğundan ancak yeni bir oyuna başlaması gerektiğinden şikayet ediyor. “Kayıtlı oyunlar birden fazla evren arasında geçiş yapmıyor mu?” o soruyor.

Stan yanıtlıyor: “Kayıtlı oyunlar PC’ler ve PS5’ler arasında bile geçiş yapmıyor, neden birden fazla evren arasında geçiş yapsınlar ki?”

Ancak Larian’ın yanıtında belirttiği gibi Baldur’s Gate 3 kayıtlı oyunları PC’ler ve PS5’ler arasında paylaşılabiliyor.

Stüdyo, “Baldur’s Gate 3 kayıtlarının çoklu evrensel engelleri aşamamasına rağmen, aslında PC ile PS5 arasında aktarım yaptıklarını doğrulayabiliriz” diye yazdı.

Daha fazla gör

Aksi takdirde iyi bir şaka olurdu, ama böyle oluyor. Sahneyi yönlendiren daha büyük şaka (yukarıdaki gömülü gönderideki klip tamamen BG3’ün kamera hücresi değil) daha iyi, ama onu bozulmadan bırakacağım.

OKU  Destiny 2 hile üreticisi, yargıç DMCA'yı ihlal ettiğine karar verdikten sonra Bungie'ye 4,4 milyon dolar borçlu

Larian’ın gelecekte evrenler arası kaydetmeyi desteklemeyi planlayıp planlamadığına dair bir bilgi yok, ancak bir dahaki sefere çoklu evren iletişim direktörüyle temasa geçtiğimizde bunu soracağız. Baldur’s Gate 3’ün platformlar arası kaydetme özelliğini kullanmak istiyorsanız Bu evrende bunu bir Larian hesabıyla yapabilirsiniz.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.