Oyun Haberleri

Rasberry Pi 5, herkes için daha fazla Pi yapmak için geri çekildi

Rasberry Pi 5, herkes için daha fazla Pi yapmak için geri çekildi

Burada, PC Gamer’da pek çok harika kreasyon, pek çok etkileyici ve yaratıcı Kendin Yap çözümü hakkında yazacağım. Bunların çoğunun kalbinde bir çeşit Raspberry Pi var. (yeni sekmede açılır). Bu şirket, oynanmak ve denenmek için yapılmış ucuz bilgi işlem donanımı sağlamasıyla tanınır ve dışarıdaki insanlar tam da bunu yapar.

Şirket, DescriptionComputers ile yaptığı bir röportajda gelecekteki üretim hakkında biraz iyi bir kötü haber güncellemesi yaptı. (yeni sekmede açılır) (Ars Technica aracılığıyla (yeni sekmede açılır)) bu makalenin üst kısmında gömülü olarak izleyebilirsiniz. Raspberry Pi’nin CEO’su Eben Upton, tedarik baskılarının 2023’te yeni Raspberry Pi 5’in lansmanını göremeyeceğimiz anlamına geleceğini açıkladı, ancak bu büyük ölçüde, bu arada herkes için bol miktarda Pi var.

Raspberry Pi 5’in başlangıçta 2023’ün ikinci yarısından önce olması bekleniyordu. Mevcut Raspberry Pi 4’e göre bir dizi genel iyileştirme içeren yükseltilmiş bir anakart olarak ayarlandı. (yeni sekmede açılır). Daha hızlı bir işlemci ve Wi-Fi, daha fazla RAM ve bu kredi kartı büyüklüğündeki bilgisayarda görmek hoş olacak her türlü şey gibi şeyler. Şimdilik, eski güzel Pi 4’ün yapması gerekecek ve neyse ki hazır olması gerekiyor.

Röportajda Upton, bu ufacık bilgisayarlar için büyük siparişlerin çoğunun büyük şirketlerden olmadığını açıklıyor. Bunun yerine genellikle Pi kullanan veya Pi platformunda üretilen ürünleri satan daha küçük işletmelerdir. Bu şirketler, mevcut tedarik kısıtlamalarıyla yapmak çok zor olan ihtiyaçlarını karşılamak için her seferinde birkaç yüz tane satın alıyor. Pi birimlerindeki eksiklikler, bu teçhizatları gerçekten etkileme potansiyeline sahiptir, bu nedenle yeni bir şey çıkarmak yerine artan arza odaklanmak çok mantıklıdır.

Mükemmel çevre birimleri

(İmaj kredisi: Colorwave)

En iyi oyun faresi (yeni sekmede açılır): oyun için en iyi kemirgenler
En iyi oyun klavyesi (yeni sekmede açılır): PC’nizin en iyi arkadaşı…
En iyi oyuncu kulaklığı (yeni sekmede açılır): oyun içi sesi görmezden gelme

OKU  Activision, liste başı Call of Duty görünümünü daha görünür hale getirerek 'nerf'leyecek ve bazı oyuncular geri ödeme istiyor

Ayrıca bekleme listelerinde müşteri bulundurmak Pi platformunun kendin yap doğasına da aykırıdır. Her zaman birimleri mümkün olduğunca kolay ve uygun maliyetli bir şekilde insanların ellerine teslim etmek olmuştur. Tedarik kısıtlamalarına rağmen bekçilik, Pi felsefesine aykırıdır.

Röportajda Upton, AçıklamaBilgisayarlarına “İnsanların bekleme listesine alınmasını istemiyoruz” dedi. “İnsanların sabah uyanıp bir Raspberry Pi istemelerini ve ertesi sabah saat 9’da bir tane almalarını istiyoruz.”

Dolayısıyla şirket, 2023’te bir Pi 5 görmek yerine bu yıl stokları kurtarmak için çalışıyor. Bu ayrıca Raspberry Pi’ye mevcut belirsizliklerle çalışmak yerine, arz izin verdiğinde yeni ve harika bir şey yapmak için ek zaman sağlayacaktır. Muhtemelen göreceğimiz bir sonraki Raspberry Pi biraz gecikebilir, ancak kesinlikle beklemeye değecek.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.