Oyun Haberleri

Bungie, işten çıkarmaların ardından Destiny topluluğuna bir açıklama yayınladı: ‘Güveninizin çoğunu kaybettiğimizi biliyoruz’

Destiny 2: The Final Shape hero artwork

Destiny stüdyosu Bungie, bu hafta başlarında çok sevilen tecrübeli çalışanlarının işten çıkarılmasıyla sonuçlanan sürpriz işten çıkarmaların ardından, “güveninizin büyük bir kısmını kaybettiğini” kabul eden bir bildiri yayınladı ancak “yoğun bir şekilde güveninizi aşmaya odaklandığını” söyledi. yaklaşan Destiny 2 genişletmesi The Final Shape ile beklentilerinizi karşılayın.

Bungie, “Saygı duyduğumuz ve hayran olduğumuz insanlarla yollarımızı ayırdığımız için bu, stüdyomuzun tarihindeki en zor haftalardan biri oldu” diye yazdı. “Bu haftayı, stüdyoda olanların yanı sıra artık stüdyoda olmayan arkadaşlarımız ve meslektaşlarımız da dahil olmak üzere birbirimizi destekleyerek geçirdik.”

Açıklama, Destiny topluluğundaki olumsuz duyguları ele almaya devam ediyor. Oyundaki ruh hali bu yıl yeni düşük seviyelere ulaştı ve oyun direktörü bir noktada iletişimin nasıl yürütüldüğüne dair videolu bir özür diledi. Oyunu saran olumsuzluk dalgasının katalizörü, selefi The Witch Queen’in kalitesinden önemli bir geri adım olan Lightfall genişletmesinin geçen Şubat ayında piyasaya sürülmesiydi. Bu noktadan sonra, genellikle sezonluk model ve bunun nasıl para kazandırdığı konusunda oyuncuların tükenmişliğini kapsayan eleştiriler çığ gibi büyüdü.

“Lightfall ve son Sezonlar hakkındaki geri bildirimleriniz ve endişelerinizin yanı sıra The Final Shape’in ortaya çıkışına verdiğiniz yanıtları da almak istiyoruz. Güveninizin çoğunu kaybettiğimizi biliyoruz. Kaderin şaşırtmaya ve sevindirmeye ihtiyacı var. Bunu yeterince yapmadım ve bu değişecek.”

Şaşırtıcı bir şekilde, The Final Shape’in çıkışında bir gecikmeden bahsedilmiyor. İşten çıkarmaların ardından, genişlemenin Haziran ayına ertelendiğine dair söylentiler ortaya çıktı: Bir Bloomberg raporu, The Final Shape’in dahili olarak iyi ancak “çok iyi olmayan” geri bildirimler aldığını söyledi; bu, önceki genişleme Lightfall’a karşı zayıf bir tepki ve rapor edilen bir Oyuncu sayısındaki keskin düşüş, yönetimin oyunu geri çekmesine neden oldu.

Bungie, “The Final Shape için beklentilerinizi aşmaya yoğun bir şekilde odaklandık” diye yazdı. “Destiny 2’de, bu destansı anı ve sonraki Bölümleri sunmak için tüm enerjilerini ve uzmanlıklarını harcayan 650’den fazla özel ekip arkadaşı var.

OKU  Bu inanılmaz Hitman 2 hızlı koşuları, sizi bir suikastçının uçabileceğine inandıracak

“Önümüzdeki haftalarda, Kasım ayı sonundaki bir sonraki Sezonumuzdan başlayarak, kısa vadeli ufukta bizi neler beklediğine dair bizden daha fazla şey duyacaksınız. Daha sonra, ekibimizin daha büyük, daha cesur ve daha parlak vizyonunu ortaya çıkarmaya başlayacağız. Son Şekil ve hepimizi bu Karanlıktan Işığa çıkarmak için inşa etmeyi planladığımız köprü için.”

Bungie’nin “Destiny 2 Geliştirici Ekibi”ne atfedilen açıklamasına ilk tepkiler pek olumlu değil. Hayranlar, genişlemeyle ilgili şaşırtıcı derecede bilgi eksikliğini ve aynı zamanda, tahminen 100 çalışanın sürpriz şekilde işten çıkarılmasını etkili bir şekilde “arkadaşlar ve arkadaşlar” olarak nitelendirerek etkili bir şekilde ortadan kaldıran gönderinin son derece gösterişli ancak büyük ölçüde anlamsız doğasını eleştiriyorlar. artık olmayan meslektaşlarımız [at the studio]”

(Resim kredisi: Drax122 (Twitter))

(İmaj kredisi: daha dayanıklı (Twitter))

(İmaj kredisi: Muzixbro (Twitter))

(Resim kredisi: Bungie_Leaks (Twitter))

Daha fazla gör

Bu duygu, işten çıkarmaların Bungie CEO’su Pete Parsons tarafından onaylanmasından kısa bir süre sonra yayınlanan ve “stüdyomuz üzerinde önemli bir etki yaratan meslektaşlarımıza veda ettiğimiz Bungie için üzücü bir gün” diyen bir tweet’e verilen tepkiyi yansıtıyor. Parsons’ın açıklamasının pasifliği birçok Destiny hayranını kızdırdı; hayranlar onun şirketin hala çalışan başkanı olduğunu ve olup bitenden dolayı kendisini çok kötü hisseden bir seyirci olmadığını belirtti.

The Final Shape’in çıkış tarihi hakkında herhangi bir yorum yapılmaması da gerçekten şaşırtıcı. Genişleme, orijinal oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana Destiny’nin anlatı çerçevesini sağlayan Işık ve Karanlık destanını sonlandıracak ve geri kalan oyuncular doğal olarak bunun bir patlama ile bitmesini sabırsızlıkla bekliyor. Bungie, oyuncu sayısının zaten azaldığına dair raporlar göz önüne alındığında genişlemeyi erteleme konusunda isteksiz olabilir – bunu daha da ileri itmek, tereddüt eden oyunculara diğer oyunlara geçmek için başka bir neden verir – ancak onu yarı pişmiş bir durumda çıkarmak daha da uzun sürebilir. oyuna vadeli hasar.

OKU  Atomic Heart, Sovyet dönemi çizgi filmlerinden birinde ırkçı karikatür kullandığı için eleştirildi

Bu noktada kendisini yeni bir çıkış tarihine kilitlemek de akıllıca olmayabilir: Şubat ayından Haziran ayına geçmek, genişleme paketinde önemli değişiklikler yapmak için gerçekten yeterli bir zaman değil ve bu, yeni çıkış tarihi yaklaştıkça daha da fazla gecikme anlamına gelebilir, acımasız kriz geliştiriciler için veya her ikisi için. Ama hayranlar bekliyordu bir şey bir durum güncellemesi şeklinde ve onları hiçbir şey olmadan bu şekilde asılı bırakmak bana pek iyi düşünülmüş gibi gelmiyor.

Şimdilik Destiny 2: The Final Shape ön sipariş sayfasında çıkış tarihi olarak hâlâ 27 Şubat 2024 gösteriliyor. Gecikme raporları hakkında daha fazla bilgi almak için Bungie ile iletişime geçtik ve bir yanıt alırsak güncelleyeceğiz.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.