Oyun Haberleri

Grand Theft Auto 6’nın resmi açıklamasına yaklaşırken Rockstar en kıdemli yazarlarından birini kaybetmiş olabilir

Michael Unsworth accepts the Best Narrative award on behalf of Rockstar Games at The Game Awards 2018

Görünüşe göre Rockstar’ın yazı işleri başkan yardımcısı Michael Unsworth, 2007’de başlayan uzun kariyerinin ardından sessizce şirketten ayrılmış olabilir. LinkedIn Bu, bu yılın başlarında Rockstar’dan ayrıldığını gösteriyor.

Sayfada “Mike, Rockstar Games için 16 yıldan fazla bir süre boyunca tüm zamanların en çok beğenilen ve ticari açıdan başarılı video oyunu serilerinden bazılarında, özellikle de Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption’da yaratıcı bir lider olarak çalışan başarılı bir yazardır” ifadesine yer veriliyor. . “Etkileşimli hikaye anlatımı, karakter gelişimi ve açık dünya oyun tasarımı konularında derin bir anlayışa ve yaratıcı ekipler oluşturma ve yönetme konusunda geniş deneyime sahip.”

Daha anlamlı bir ifadeyle, aktif olarak çalışan insanlar için normalde olduğu gibi 2021’den itibaren sunmak yerine, 2021’den 2023’e kadar yazılardan sorumlu başkan yardımcısı olduğunu söylüyor ve bu görevdeki süresinin sona erdiğini gösteriyor.

Unsworth, Rockstar’a 2007 yılında kıdemli yaratıcı yazar olarak katıldı ve 2019’a kadar bu görevi sürdürdü. Midnight Club: Los Angeles için diyaloglar yazmaya başladı ve ardından “yaya diyaloğu“Grand Theft Auto 4 için kesinlikle kaliteye değil, NPC’lere bir gönderme. Daha sonra Rockstar’ın kurucu ortağı Dan Houser ve Christian Cantamessa ile birlikte Red Dead Redemption’ı yazdı, LA Noire, Max Payne 3 için daha fazla diyalog yazdı, ve GTA 5’te çalıştı, ardından Red Dead Redemption 2’yi Houser ve Rupert Humphries ile birlikte yazdı.O yıl yazı yönetmeni oldu ve ardından 2021’de yazarlık pozisyonundan sorumlu başkan yardımcılığına yükseldi.

Unsworth’un Rockstar’dan görünüşte ayrılması, stüdyonun en iyi yazarlarından birinin kaybının Grand Theft Auto 6 için kötü bir işaret olmasından endişe eden bazı Rockstar hayranları arasında biraz şaşkınlığa neden oldu; özellikle de diğer üst düzey Rockstar’ın yokluğuyla birleştiğinde. Leslie Benzies’in de aralarında bulunduğu gaziler 2016’da ayrıldıve 2020’de onu takip eden Dan Houser.

Diğerleri onun yokluğunun oyunun gelişimi üzerinde çok az etkisi olacağını tahmin ediyor, çünkü diyaloğun çoğu muhtemelen zaten tamamlandı ve birkaçı değişimin kaçınılmaz olduğunu ve çantadaki beş GTA’dan sonra bazılarının yeni olduğunu söyleyecek kadar ileri gidiyor. Üstteki kan iyi bir şey olabilir.

OKU  Starfield oyuncusu, sistemdeki her geminin muhtemelen yenilmez olan bir yıldız avlusuna saldırmasını yalnızca metanetli bir korkuyla izleyebilir.

Unsworth, The Game Awards 2018’de Red Dead Redemption 2 ile Rockstar Games adına En İyi Anlatı ödülünü aldı.

Unsworth’un Rockstar’dan ayrılışı aslında doğrulanmadı ve LinkedIn biyografisi dışında herhangi bir şeyin değiştiğine dair bir belirti yok. Rockstar’da yeni bir göreve geçmesi mümkün; LinkedIn sayfasında bir şeyler biraz ters gitmiş olabilir ve aslında hiçbir şey değişmemiştir.

Garip bir şekilde Rockstar, Unsworth’un durumu hakkında öyle ya da böyle yorum yapmayı reddetti. Daha fazla bilgi için Unsworth’un kendisiyle iletişime geçtim ve bir yanıt alırsam konuyu güncelleyeceğim.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.