Oyun Haberleri

Remnant 2, diğer yaşam kalitesi iyileştirmelerinin yanı sıra yakında bir ‘patates moduna’ kavuşacak

A gold-helmeted personage from Remnant 2 looms regally in front of the camera.

Gunfire Games’in Remnant 2’yi iyileştirme kararlılığı hızla devam ediyor; Orb of Undoing’in özel maliyetinde yapılan ayarlamalardan ve arketip sistemindeki değişikliklerden zaten çok memnun kaldım. Oyunun Baş Tasarımcısı Ben Cureton, yaklaşan yama Dün Twitter/X’te.

Silahlar, eşyalar ve modlarda yapılan genel düzeltmelerin yanı sıra Cureton ayrıca birkaç yaşam kalitesi seçeneğini de ortaya çıkardı. Yakında nişan alma ve depar atmanızın geçiş mi yoksa tuşa basarak bekletme mi olacağını seçebileceksiniz – ve sihirdar arketipini seçtiyseniz, artık EXP ödüllerinizi sona erdiğinde kapma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak canavarlara çarptı. Bununla birlikte, şimdiye kadarki en ilginç katılım, geliştiricilerin onayladığı bir ‘patates modu’ vaadidir.

Bu ifadeye aşina değilseniz, ‘patates’ grafik ayarları, bir patatesten çalıştırabileceğiniz ayarlardır – kelimenin tam anlamıyla, ‘patates PC’ bir şakadır, ancak Remnant 2’nin piyasaya sürüldüğünde bazı berbat performanslara sahip olması nedeniyle bu hoş bir haber. Buna, bir avuç dolusu mermi kadar sorunsuz bir şekilde aşağı inen, yükseltme etrafında tasarlanan oyun da dahildi. PC Gamer’dan Jacob Ridley her şeyi çok iyi özetledi:

“Bu yükselticilerin yeterliliği, çok daha eski veya giriş seviyesi kartlarda azalıyor. Bu teknolojilerin çalışma şekli, yükseltme ile başa çıkmak için hala bir miktar hıza ihtiyaç duymaları ve kartınız 15 fps’lik bir hız sağlamak için kesinlikle maksimum hızda çalışıyorsa, bunu yapmanız gerekmez. genellikle yeterli beygir gücü kalmaz.”

Bu nedenle, daha az güçlü bir kartla yükseltme duvarına çarpmak yerine patates modunu açmak mantıklı bir çözüm gibi görünüyor. Oyunun yükseltme teknolojisine ihtiyaç duymadan optimize edilmesini tercih etsem de, Gunfire Games bunları modern oyunların standart bir parçası olarak benimseyen ilk şirket değil.

Sonuçta, oyunlar doğru şekilde yapıldığında etkili olabilir – ya da işleri bulanık bir karmaşa haline getirebilir ve bu yılın başlarında Star Wars Jedi: Survivor’daki tüm fiyasko gibi, hangi ölçeklendirme yönteminin en iyi olduğu konusunda konsol savaşı tarzı çekişmeye başlayabilir. Kabul edelim ki, bazı yöntemler belirli grafik kartlarıyla daha iyi uyum sağlıyor, bu yüzden her şey biraz karışık.

OKU  Birinci şahıs nişancı oyunları başından beri perspektifi yanlış anlıyor

Remnant 2’nin performans aksaklıkları her yamada daha da iyiye gidiyor, ancak bunlar, vaat ettiği şeyi (ilk oyun ama daha iyi) yerine getiren, ruh benzeri sağlam bir oyun içinde küçük bir diken olarak kalıyor. Patates modunun ne kadar ileri gideceğini ve bunun oyunun mevcut yükseltme seçenekleriyle nasıl etkileşime gireceğini görmek için sabırsızlanıyorum. Çoğu benim için iyi bir şekilde işlese de, Venom adında belirli bir oyun sonu patronu, görünüşe göre hiçbir sebep yokken çerçevelerimi doldurdu ve ben de intikam almak için ona sağlam bir 60’lık smaç atmak istiyorum.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.