Oyun Haberleri

Sevinin, StarUI adında bir Starfield arayüzü revizyonu zaten var

Starfield — a masked character with a colorful, hooded outfit in electric blues and pinks.

Skyrim için Nexus Modlarındaki en popüler modlardan biri, oyunun beceriksiz envanter sisteminin tamamen yenilenmiş hali olan SkyUI’dir; bu sistem, diğer pek çok şeyin yanı sıra aslında size bir öğenin türünü, ağırlığını ve değerini bir bakışta söyler. 860.000’den fazla onaya ve 6,5 puana sahiptir. milyon benzersiz indirmeler (toplam 25 milyon).

Resmin tamamını elde etmek için parlak 3D modeller listesinde yavaşça gezinmeyi gerçekten sevmiyorsanız, oyunu oynamak için temel olarak gerekli olan mutlak bir ganimettir. Fallout 4’te de benzer bir uygulama yapıldı ve kullanıcı arayüzü (UI) asla değişmiyor. Bu kaçınılmazdı Yıldız Alanı Takip edecekti.

StarUI Envanteri, m8r98a4f2’nin bir modudur ve bu yazının yazıldığı sırada halihazırda 50.000’e yakın benzersiz indirmeye sahiptir. StarUI, Bethesda’nın klasik kullanıcı arayüzü sorunlarının çoğunu, kendi türündeki diğer modlara benzer şekilde, işleri daha erişilebilir bir liste formatında sunarak düzeltmeyi amaçlıyor. Ağırlık, değer ve DPS gibi şeyler için envanterinizi artan ve azalan düzende sıralamanıza olanak tanır. Ayrıca modun .ini dosyasını düzenleyerek cephane türü, mermiler, yığın değeri gibi tüm bu iyi ayrıntılı şeyler gibi özel sütunlar da ekleyebilirsiniz.

(Resim kredisi: Nexus Modlarında Bethesda / m8r98a4f2)

Bunun gerekli olması çok yazık. Bethesda daha önceki başarısızlıklarından ders almış gibi görünmüyor; Starfield incelemesinde oyunu genel olarak beğenen Chris bile Todd Howard’ın menü akıl hapishanesinden rahatsız oldu: “Envanter sistemi gerçekten çürümüş, sinir bozucu. ‘Her şeyi ve her şeyi topluyorsunuz ve arkadaşınız, geminizin envanteri, üssünüzdeki depolama kasalarınız ve kendi cepleriniz arasında eşyaları karıştırmaya çalışıyorsunuz.”

Toplumsal duyarlılık da ideal değildi. Resmi Reddit’teki konular zaten bu konuda can sıkıyor – ve turbokacperel kullanıcısı tarafından 9.000’den fazla olumlu oy alan bir yeniden tasarım konsepti, bunun bir şekilde başka bir Bethesda oyununda da olmasından rahatsız olan oyuncular tarafından akın ediyor.

r/Starfield’ın yorumu

r/Starfield’ın yorumu

r/Starfield’ın yorumu

r/Starfield’ın yorumu

Tüm bunlar, Bethesda’nın geçmiş envanterlerine aşina olan çoğu oyuncu için çok büyük bir sürpriz olmamalı, ancak sekiz yıldır görünen iyileştirme eksikliğinden dolayı derin bir yorgunluk hissediyorum – Efsanevi bir güncelleme almasına rağmen Skyrim’in kullanıcı arayüzü bile hiçbir zaman düzgün bir güncelleme almamıştı. Ve Özel sayı. PC oyuncuları olarak, bunun gibi tasarım kararlarına yardımcı olacak modlara sahip olduğumuz için şanslıyız; o kadar şanslı olmayan konsol kuzenlerimiz için bir tane dökün.

Yıldız Alanı rehberi: Tavsiye merkezimiz
Yıldız alanı özellikleri: En iyi seçimlerimizi içeren tam liste
Yıldız alanı arkadaşları: Tüm işe alınabilir mürettebatınız
Starfield romantizm seçenekleri: Uzay flörtü
Starfield konsol komutları: İhtiyacınız olan her hile
Yıldız Alanı modları: Uzay sizin sanal alandır

OKU  AMD'nin yeni Ryzen 7040 Serisi dizüstü bilgisayar APU'su özel AI sosuna sahip

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.