Oyun Haberleri

Dave the Diver stüdyosunun zombi hayatta kalma simülasyonu önümüzdeki hafta alfa öncesi oyun testine girecek

Zombies attacking a person

Dave the Diver, PC Gamer’ın 2023’teki en sevdiği oyunlardan biri; bu kadar harika oyunlarla dolu bir yılda bu hiç de küçümsenecek bir başarı değil. Temmuz ayındaki incelemesinde Chris, oyunu “2023’ün kesinlikle en iyi oyunu” olarak nitelendirdi ve şöyle dedi: “35 saat içinde son boss’u bitirdiğimde, gerçek bir maceranın içinde olduğumu hissettim ve sonu nazikçe ama içtenlikle sona erdi. yüreğimin tellerini çekti.” Elbette bu Baldur’s Gate 3’ün herkesi şaşkına çevirmesinden önceydi ama yine de 91 puan hafife alınacak bir şey değil.

Doğal olarak, renkli, büyüleyici macera geliştiricisi Mintrocket’in bundan sonra ortaya çıkaracağı şey bizi çok heyecanlandırdı. İyi haber şu ki bir sonraki oyunu beklediğinizden çok daha erken bir zamanda çıkacak ve 2024’te çıkması planlanıyor. İlginç haber şu ki bu Nakwon: Last Paradise adında bir PvPvE Zombie Survival oyunu.

Nakwon temelde Escape from Tarkov’dur ancak içinde zombiler vardır. Oyuncuların güvenli bir bölgeden zombilerle dolu Seul’e doğru maceraya atıldığını, hayatta kalmalarına yardımcı olacak kaynakları topladığını, aynı zamanda AI zombilerden ve ganimetinizi soğuk, ölü ellerinizden almak isteyen diğer oyunculardan kaçındığını görüyor. Mintrocket yakın zamanda aşağıda görebileceğiniz oyunun 22 dakikalık görüntülerini yayınladı. Bunun yanı sıra Mintrocket, 28 Kasım’da saat 17:00 PST’de başlayacak olan alfa öncesi oyun testinin ayrıntılarını da paylaştı.

Artık zombi hayatta kalma oyunlarına burun kıvırmıyorum. Bu yılın başlarında Dead Island 2’nin güneşe batmış zombi tokatlarından çok keyif aldım. Ancak dünyadaki en iyi niyetle Nakwon acı verici derecede sıradan görünüyor. Görsel olarak oyun inanılmaz derecede kirli ve gri ve ne hayatta kalanların ne de zombilerin kişilik açısından pek bir özelliği yok. Her şey on yıl kadar eski görünüyor.

Eğer Dalgıç Dave’in hayranıysanız, Nakwon tuhaf bir sapma gibi görünebilir. Ama eğer bir şey varsa, burada aykırı olan Dalgıç Dave’dir. Mintrocket, Güney Kore’nin en eski ve en büyük video oyunu yayıncılarından biri olan ve MapleStory ve Dungeon & Fighter gibi oyunlardan sorumlu olan Nexon’un bir alt markasıdır. Dave the Diver’ın benzettiği sıra dışı bağımsız geliştirici değil. Aslına bakılırsa bu durum, Mintrocket’in yeni doğmuş bir bebek kadar bağımsız olduğu bir dönemde Dave the Diver’ın en iyi bağımsız oyun dalında aday gösterildiği bu yılın Oyun Ödülü adaylıkları sırasında biraz şaşkınlık yarattı.

Bu tanımın artık geçerli olup olmadığı ya da geçerli olup olmadığı, burada derinlemesine incelemeyeceğim daha büyük bir soru ya da bağımsız bir oyun olarak kabul edilen şeyin yıllardır esas olarak titreşimler üzerinde çalıştığı gerçeği. Bununla birlikte, büyük bir yayıncının alt markası bağımsız oyun ödüllerine aday gösterildiğinde, bu ödülün tam olarak neyi kutlaması gerektiği konusunda daha fazla düşünmemiz gerekiyor gibi görünüyor.

OKU  Armored Core 6 PvP, oyuncular silahlarını bırakıp Metal Gear Rising: Revengeance müzikleri eşliğinde yumruk yumruğa dövüşürken gerçek formuna dönüşüyor

Her iki durumda da Nakwon’un kapalı alfa oyun testine buradan kaydolabilirsiniz. Kontenjanlar sınırsızdır ve test 3 Aralık Pazar günü saat 23:59 PST’ye kadar gerçekleştirilecektir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.