Oyun Haberleri

Remnant 2, sizi neredeyse anında çılgın çoklu evren maskaralıklarına sokar, çok şükür

A survivor from Remnant 2 wanders into a grand palace.

Remnant: From the Ashes’ı tüm kalbimle sevdim – bu, fantastik bir çoklu evren harikalar diyarında geçen iddialı bir üçüncü şahıs oyunu. Kenarlarda biraz pürüzlü, elbette, ama bir ton kalbi var. Bununla birlikte, bir numaralı nitpick’im, ayarının harika olan tarafını göstermenin çok uzun sürmesi: sınırsız yaratıcılık.

Deneyimsiz olanlar için Remnant ve Remnant 2, dünyalar arasında seyahat etmenin temel önermesini paylaşıyor. İnsanlığı katletmeye takıntılı korkunç ağaç canavarlarının istilası olan Kök nedeniyle büzüşmüş, tanınabilir, kıyamet sonrası bir Dünya’da başlıyorsunuz.

Beni yanlış anlamayın, Root’u severim—sık sık ruh benzeri yaratıkları öldürmekle görevlendirildiğiniz olağan ölümsüz lejyonların Last of Us tarzı zarif bir uyarlamasıdır. Sorun şu ki, işgal ettikleri Dünya biraz sıkıcı.

Remnant from the Ashes'ta hayatta kalan biri, harap bir şehir manzarasında yürüyor.

(İmaj kredisi: Perfect World Entertainment/Gunfire Games)

Bunda mutlaka yanlış olan bir şey yok, ancak kumla püskürtülmüş radyoaktif çorak araziler, zararlı bataklıklar ve satirlerle dolu gizemli bir ormanla karşılaştırıldığında suç teşkil edecek kadar sıkıcı. Remnant: From the Ashes, sizi en iyi parçalarına ulaştırmak için ayaklarını sürükledi; sulu çoklu evren saçmalığına varmadan önce, ateş etmeli ve koca bir çamurlu, sessiz şehir manzarasında yuvarlanarak kaçmalısınız.

Remnant 2’yi bu hafta biraz erken elime aldığımda ne kadar rahatladığımı hayal edin. Dünya gezegeni hakkında kısa bir öğretici var, elbette, ancak beni bir karavanda gösterdikleri o tek siberpunk dünyasında olmayı ne kadar tercih edeceğimi çok fazla düşünmekten alıkoyacak kadar NPC gevezeliği ile meşgul.

Tam oyunun aynı hatayı iki kez yaptığından endişelenmeye başladığım sırada, adamım Dran ve Fae adlı iki uzaylı türünün birbiriyle savaş halinde olduğu bir ülke olan Losomn’a götürüldü. 2018’in God of War filminden Bloodborne ile Alfheim’ı bir araya getirmişsiniz gibi, Leydi Dimitrescu’nun parasının peşinden koşmasına neden olacak büyük vampir mimarisiyle tamamen sınırsız.

OKU  Açılış Gecesi Canlı Sahnesi'ndeki çılgın oyuncu yaklaşırken Geoff Keighley soğukkanlılığını koruyor: 'Bu çok hayal kırıklığı yaratıyor'

Birkaç dakika içinde uçan orman yaratıklarıyla savaşıyor, ay ışığının muhteşem kılıcıyla bir şövalyeye ateş ediyor ve bu küçük ucubeyle parti yapıyordum:

Remnant 2'den küçük aptal bir soytarı, bir kemik yığınının üzerinde kafataslarıyla oynuyor.

(İmaj kredisi: Ateşli Silah Oyunları)

Evet, bir kemik yığınının üzerinde kafataslarıyla hokkabazlık yapıyorlar. Remnant 2’nin ilk oyunun açılış saatlerinin angaryasını takip edeceğine dair tüm endişelerim tamamen ortadan kalktı. Remnant 2’nin dünyalarının farklı şekilde oluşturulmuş versiyonları çılgınca farklı şekillerde yapılandırılabileceğinden, kilometreniz değişebilirken, bunların herhangi birinin sıkıcı olacağından şüpheliyim.

Remnant 2 önümüzdeki hafta 25 Temmuz’da çıkacak, ancak Ultimate Edition için ön sipariş veren oyuncular bu hafta sonu koşarak yere basabilirler.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.