Oyun Haberleri

Robocop: Rogue City’nin şaşırtıcı başarısı, sektörde iyi lisanslara sahip orta seviye oyunlara hala yer olduğunu kanıtlıyor

Robocop: Rogue City'nin şaşırtıcı başarısı, sektörde iyi lisanslara sahip orta seviye oyunlara hala yer olduğunu kanıtlıyor

Nacon, kolluk kuvvetlerine yönelik nişancı oyunlarının geleceği olan Robocop: Rogue City’nin, piyasaya sürülmesinin ilk iki haftasında 435.000’den fazla oyuncuya ve 2,7 milyon oyun oturumuna ulaşarak “şimdiye kadarki en iyi lansmanı” olduğunu duyurdu.

CEO Alan Falc, “RoboCop: Rogue City beklentilerimizi aştı ve Nacon açısından gerçek bir başarı elde etti” dedi. “RoboCop’un fanatikleri tarafından ve onlar için yaratılan bu oyunda Teyon stüdyosuyla çalışabildiğimiz için gerçekten gurur duyuyoruz. Ayrıca bu işbirliği boyunca bize duydukları güven için MGM’ye ve tüm katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyoruz. Bu sürümün bu kadar büyük bir başarıya ulaşmasında katkısı olan oyuncular var.”

Robocop: Rogue City’nin PC versiyonu Metacritic’te toplam 75 puana sahip ve bu da doğru görünüyor. İncelememizde %65 puan aldık, “fantastik çatışmalarını” övdük ama “sıkıcı anlatım ve şişirilmiş ilerleme hızı” nedeniyle onu eleştirdik; bu, ilk göründüğünden çok daha akıllı bir filmden uyarlanan bir oyun için sorun teşkil ediyor: ” Sonuçta Rogue City, Robocop’un B filmi kökenlerini aştığı gibi B oyunu statüsünün üzerine çıkmıyor.”

Yine de Robocop: Rogue City gibi orta seviye bir nişancı oyununun başarıya ulaşabileceğini görmek güzel, özellikle de türün hakimi olan Modern Warfare 3’ün çıkışından sadece bir hafta önce zaten kalabalık olan bir alana güç katmaya çalışırken. Nacon Activision değil ve bu bir elma-elma karşılaştırması değil, ancak “çift A” olarak adlandırılan oyunlara hala yer olmasına ve daha küçük yayıncıların bunlarla başarılı olabileceğine sevindim. Geliştirici Teyon, Steam’deki 10.500’den fazla kullanıcı incelemesinde “çok olumlu” derecelendirmeye sahip bir başka orta bütçeli lisanslı oyun olan önceki oyunu Terminator: Resistance’ta da benzer bir şansa sahipti.

Şimdi asıl soru, Robocop: Rogue City’nin başarısının, genişleme paketi veya tam devam oyunu veya hatta bazı hayranların istediği Yeni Oyun+ modu şeklinde daha fazlasına kapı açıp açmayacağıdır. En azından Nacon’un oyunun satışlarından duyduğu mutluluk, bu sonucu gerçek bir olasılığa dönüştürüyor gibi görünüyor.

Robocop: Rogue City, Steam’in Sonbahar İndirimi’nin bir parçası değil (sonuçta daha birkaç hafta önce çıktı) ancak bir anlaşma bekliyorsanız onu Epic Games Store’da %33 indirimle alabilirsiniz, teşekkürler Epic’in Kara Cuma indirimindeki yeniden kullanılabilir kuponlara.

OKU  Bir stadyumda geçen bu çılgın battle royale modu, WWF No Mercy'den bu yana güreş oyunlarının başına gelen en iyi şey gibi görünüyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.