Oyun Haberleri

Steam Deck OLED’i almasanız bile, yeni SteamOS güncellemesi ekranınızı biraz daha güzel hale getirecek

Doom Eternal with ray tracing on Steam Deck

Uzun bir süre orijinal Steam Deck oyunuma sadık kalacağım ama bu benim ve LCD’deki çıkmaz arkadaşlarımın Steam Deck OLED partisinden tamamen dışlanacağımız anlamına gelmiyor: SteamOS’un 3.5.5 güncellemesi Şu anda mevcut olan OLED modelinin yazılım ince ayarlarını ve değişikliklerini orijinal el cihazı sahipleri için tanıtıyor.

İlk olarak, Deck’in yeni görüntüleme seçenekleri, daha önce Eylül ayında SteamOS’un önizleme bölümünde kullanıma sunulduklarında, OLED Deck’in henüz gizli olduğu sırada ele almıştık.

Deck artık ekranı için varsayılan olarak sRGB (daha sıcak ve daha canlı) renk aralığını kullanıyor; önceki “Yerel” ayar için menü seçeneklerinin yanı sıra renk canlılığını daha da artıran ancak bir miktar degradeye neden olabilen “Arttırılmış” mod kırpma. Eylül ayındaki önizlemede ayrıca harici monitörler için HDR ve VRR ayarları da tanıtıldı.

SteamOS 3.5.5, başta Amnesia: The Bunker ve Starfield olmak üzere birçok oyundaki mevcut sorunları daha da düzeltiyor. sRGB dışındaki en büyük değişiklik, önceden ayrı olan ayarları 30 ila 60 fps⁠ arasında isteğe bağlı bir kare hızı seçmek için birleşik bir araçta birleştiren yenilenmiş FPS/ekran yenileme hızı kaydırıcısıdır; bu, Deck’in sınırlı pil ömrüyle gerçek bir nimettir⁠ —Neredeyse her zaman o 40 fps trenindeyim.

Sonuçta bu, birinci nesil Güverte sahibi için güzel bir teselli ödülü. Güncellemeyi dün gece yükledim ve daha yama notlarına bakmadan sRGB yükseltmesini fark ettim⁠—Deus Ex: Mankind Divided biraz daha güzel görünüyordu. SteamOS 3.5.5 yama notlarının tamamına buradan göz atabilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Ve bunun gibi, ilk şehrindeki tüm polisleri Star Wars Stormtroopers ile değiştiren bir Starfield modu var