Oyun Haberleri

Runescape geliştiricisi bilim kurgu yağmacı-atıcı oyununu kapattı ve genel olarak para iadesi yaptı

Space Punks

Yayıncı ve Runescape geliştiricisi Jagex, Space Punks’a zaman ayırıyor 2021 kooperatif yağmacı nişancı oyunu Polonyalı stüdyo Flying Wild Hog tarafından geliştirildi. Oyun, Epic Game Store’daki listeden kaldırıldı, oyun içi satın alım yapan oyunculara para iadesi yapılacak ve mevcut hesaplar, sunucular 6 Kasım’da kapatılana kadar aktif kalacak.

başlıklı bir güncelleme “Sonuncu” şöyle diyor: “ağır bir kalple […] Flying Wild Hog ve Jagex, Space Punks’a verilen desteğin sona erdiğini üzülerek duyuruyor. Bu karar […] zor olmasına rağmen gerekli görüldü.” Piyasa koşullarından ve hedeflerinden bahsediyor, yeterli oyuncu çekmediği için kullanılan örtmeceden bahsediyor ve Space Punks’ta sevecek bir şeyler bulan oyunculara “derin şükran” ifade ediyor.

Oyun içi mağaza, Epic’in listeden çıkarılmasıyla birlikte devre dışı bırakıldı ve bir şey satın alan tüm oyuncular geri ödeme alma hakkına sahip ancak bu iadelerin Epic mağazası aracılığıyla yapılması gerekiyor (işte nasıl). SSS aynı zamanda bir çeşit uğurlama ihtimalini de gündeme getiriyor: “Kapanmaya yol açan veda etkinliklerine ev sahipliği yapmayacağız. Ek etkinlikler olmadan ilerleme kararı hafife alınmadı ve bunu takdir ediyoruz. anlayışınız.” Aslında ifadeler biraz tuhaf: “Durumun karmaşıklığı göz önüne alındığında, bu tür etkinlikler düzenlemeyeceğiz.”

Duyuruda, bir önceki güncelleme olan The Pretty One’ın oyunun aldığı son güncelleme olacağı da belirtiliyor. Space Punks alt dizini ve sosyal medya kanalları da “genel gün batımı sürecinin bir parçası” olarak kapatılacak. Geliştiricilerin ve yayıncıların oyunları ve hizmetleri kapatırken kullanmayı sevdikleri ‘gün batımı’ terimini asla unutamayacağım. Gün batımının olayı şudur: Güneş de her gün doğar.

Bu muhtemelen Space Punks’ın oyuncu kitlesinin çok fazla tepki bulmakta zorlandığının bir göstergesi: Alt dizinde haber yayınlandı ama kimse yorum yapmıyor, bunu duyuran tweet’ler ise minimum düzeyde etkileşime sahip. Erken erişimden hiçbir zaman çıkamayan başka bir canlı servis oyunu. “Elveda, Yol Bulucular” duyuruyu sonlandırıyor. “Bir sonraki maceramızı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Kingpin Reloaded, 3 yıllık sessizliğin ardından yeni bir fragman ve Aralık ayı yayın tarihiyle yeniden karşımıza çıkıyor