Moda

Schiaparelli, Paris Moda Haftası’nı aslanlar, leoparlar ve kristallerle başlatıyor – aman tanrım!

Schiaparelli, Paris Moda Haftası'nı aslanlar, leoparlar ve kristallerle başlatıyor - aman tanrım!

Vahşi 2020’lerde Schiaparelli herkesin ağzında. Sadece bu yıl, Kreatif Direktör Daniel Roseberry Rihanna’ya (Altın Küre’de özel dikilmiş, büyük boy bir opera önlüğüyle), Julia Roberts’a (Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nde özel dikilmiş, işlemeli güneş patlamalarıyla), Kendall Jenner’a (zincir bağlantılı dudaklı) katıldı. süslü boyundan bağlamalı elbise), Beyoncé’nin Dubai’deki Atlantis performansı) ve Hailey Bieber (Hollywood’daki OBB Stüdyoları açılışında altın kuşaklı dev bir tulumla). Bu son zamanlarda Paris’te açıldı Şok edici! Musée des Arts and Décoratifs’teki sergi binlerce moda severin ilgisini çekti ve Londra’da Harrods’un birinci katı artık kalıcı bir İngiliz amiral gemisi Schiaparelli butiğine ev sahipliği yapıyor – tarihi ev için bir ilk. Kurucu Elsa Schiaparelli’nin yaklaşık bir asır önce çığır açan ihtişamıyla stil seçkinlerini cezbetmesi gibi, Roseberry’nin arsız ihtişam konusundaki çığır açan yeteneği, küresel ölçekte kaçınılmaz avangart zarafeti garanti ediyor.

Filippo Fior/Gorunway.com
Filippo Fior/Gorunway.com

Bugün Le Petit Palais’te Roseberry, en son koleksiyonuyla bir neslin seçkin modacı statüsünü pekiştiriyor. Kylie Jenner, Doja Cat ve eski dahil olmak üzere Ultra A-list yarışmacıları tatler Kapak yıldızı Diane Kruger, gıpta ile bakılan ön sırada seyahat ederek ışıltılı yeni bir couture sezonu açtı. Şok edici pembe, 1930’larda, daha muhafazakar bir renk paletinin gündemde olduğu bir zamanda, Elsa Schiaparelli’nin ilk tercihiydi. zorlayıcı sosyete şifonyerleri için. Ne yazık ki Roseberry’nin müşterilerini baştan çıkarmak için göz kamaştırıcı renk keşiflerine ihtiyacı yok – sonuçta Valentino AW22 için tam bir fuşya talep etti – bunun yerine Roseberry’nin tercih ettiği tonlar sessiz ve şık kaldı ve zanaatına daha yoğun bir dikkatin odaklanmasına izin verdi.

okumaya devam et

Çıplak Cazibe: Anya Taylor-Joy, çıplak elbisenin neden yapıştığını kanıtlıyor the İşini bilen IT kızları için stil zımbaları

OKU  Cesur, cüretkar, güzel: Balenciaga, Grace Kelly'ye yakışır bir Paris Couture Week defilesinde klasik zarafetle ultra modern ihtişamı birleştiriyor

önceki tatler kapak yıldızı mutlak parlaklığı tercih eden en son kişidir

ürün resmi
Filippo Fior/Gorunway.com
Filippo Fior/Gorunway.com

Bu girift detaylar kiremitli etekler, patlamalar şeklinde geldi. payetler, değişen kapitone, yakalardan fışkıran tel benzeri kristaller ve Schiaparelli’nin abartılı silueti (kocaman omuzlar, ince bel ve geniş kalçalar) bugün elbiselere, fraklara ve smokinlere doğru ilerliyor. Hepsi şampanya, toprak ve siyah tonlarında yıkandı.

Tabii ki, Schiaparelli’nin stil klasikleri tüm devasa görkemiyle geri döndü: yaldızlı yüzler, boynuzlu büstiyerler ve abartılı aksesuarlar podyumu süsledi. Şimdi daha dünyevi bir zarafetle birleşen bu moda hitleri yeni bir soluk getiriyor.

Filippo Fior/Gorunway.com
Filippo Fior/Gorunway.com

Roseberry, geçmiş koleksiyonlarında, bu dünya dışı ilham arayışında fantastik olana bakarak çalkantılı bir kargaşa dönemini atlattı, ancak her zamanki gibi eksantrik olan SS23 için referansları bu varoluş düzleminden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Uzaylılar, yüksek rahibeler ve göksel varlıklar sanatsal yaratıcı için pek çok korkunç yem sağlarken, kendi doğa krallığımız, dikkat edilmesi gereken korkunç düşmanlardan adil payını beraberinde getiriyor.

Filippo Fior/Gorunway.com
Filippo Fior/Gorunway.com

SS23 için Roseberry, sosyeteye taktığı korkunç kızını gerçek canavarlarla süslüyor. Krem rengi bir tüvit ceketin yakasında siyah bir yılan vardı, kar leoparının kükreyen yüzü straplez kürklü bir elbisenin merkezinde yer alıyordu, bir aslan başı – yelesi ve hepsi – asimetrik bir kadife elbisenin omzuna ve siyah bir kurt tehditkar bir şekilde bakıyordu. şovun sondan bir önceki görünümünde Naomi Campbell’ın köprücük kemiğinden. Görünüşe göre modanın en yeni avcısı bir aslında etobur Bu süreçte hiçbir hayvana zarar verilmediği için endişelenmeyin. Bu inanılmaz gerçekçi şekiller köpükten yapılmıştır.

Filippo Fior/Gorunway.com
Filippo Fior/Gorunway.com

Roseberry’nin Kristal Festivali daha az ürkütücü ama yine de nefes kesiciydi. Canlı bir yaratık değil, başlı başına bir doğa harikası, kristalize mağara duvarlarının baş döndürücü saflığını çağrıştıran kesilmemiş değerli taşlardan oluşan tam bir göğüs zırhı. Başka bir yerde, zümrüt yeşili ve altının büyüleyici tonlarıyla taş rengi bir terziliğin belinden benzer bir kreasyon fırladı.

Bu, dünyanın ekolojik zarafetine karşı Greta Thunberg’in geçmişteki göz kamaştırıcı hayranlığına hizmet eden, dünyaya bağlı savurganlığın kutsal bir keşfiydi. Bu bir PSA’dır: Ne pahasına olursa olsun Schiaparelli’yi koruyun.

1709’dan beri sosyete, moda ve drama: 1 sterline deneyinOk

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  (Parıltılı) büyükanne pantolonunu kap: Bridget Jones gelecek sezonun en büyük stil ilham perisi