Oyun Haberleri

Tekrar bekle? Konu hassas askeri belgeler olduğunda War Thunder hayranları kendilerine hakim olamıyorlar.

Tom Cruise in flight gear giving the camera a thumbs up from a fighter cockpit

Aerotime tarafından bildirildiği gibi (yeni sekmede açılır)18 Ocak’ta, War Thunder forumlarındaki RanchSauce39 kullanıcısı, F-15 Eagle savaş uçağı için bir kullanım kılavuzunun taramalarını paylaştı; bu veriler, uzun bir forum dizisi sırasında yayılması potansiyel olarak ABD yasalarına aykırıdır. (yeni sekmede açılır) aracın geçmişi ve uzun süredir devam eden askeri simülatördeki performansı hakkında.

Bu olay o zamanla karıştırılmamalıdır. (yeni sekmede açılır) Temmuz 2021’de, bir War Thunder oyuncusu İngiliz Challenger 2 tankıyla ilgili gizli belgeleri forumlara gönderdiğinde, canlı sabah (yeni sekmede açılır) Ekim 2021’de bir War Thunder forum müdavimi Fransız Leclerc Serie 2 ana muharebe tankıyla ilgili gizli belgeleri paylaştığında, o şaşırtıcı gün (yeni sekmede açılır) Geçen Haziran ayında, Tanrı’nın asi bir çocuğu, Çin DTC 10-125 125 mm’lik tanksavar mermisine veya aslında sadece birkaç gün önce (yeni sekmede açılır) War Thunder forumlarından başka nerede, kafası karışmış bir hacı gidip F-16 Savaşan Şahin ile ilgili gizli belgeleri ifşa ettiğinde.

F-15 daha eski bir savaş uçağı modeli olmasına ve kullanım kılavuzlarının katı bir şekilde sınıflandırılmış artık, F-15’in uçuş kılavuzlarının bu tam .pdf’lerini yaymanın yasallığı… şüpheli. RanchSauce39, “Yalnızca OFP [Operational Flight Plan] Suite 4 ve sonraki akademik çalışma kitaplarında dağıtım bildirimleri yayınlandı. Bu nedenle, Suite 3’e kadar bulduğunuz herhangi bir çalışma kitabı iyi olmalıdır.”

Başka bir kullanıcı, MiG_23M, ilgili bir posterin “Bu kılavuzlarla ilgili olarak Seymour Johnson Hava Kuvvetleri Üssü ile iletişime geçebileceğini ve olası CUI’yi içerdiklerinde yanlış işaretlenip işaretlenmediklerini sorabileceğini” iddia etti. (CUI tanımlaması, sınıflandırılmamış ancak yine de halkın görüşüne kapalı olan Savunma Bakanlığı materyallerini ifade eder.) MiG, Gaijin ve RanchSauce39’un belgelerle ilgili hiçbir yasal sorumluluğu olmadığını iddia etmeye devam etti.

Spacenavy90 posteri, standart bir F-15 kılavuzunda basılan uyarılara işaret ederek ikna olmadı: “Dağıtım yalnızca Savunma Bakanlığı ve ABD Savunma Bakanlığı yüklenicilerine yetki verildi. Kritik Teknoloji,” uçuş kılavuzu başlıyor. “UYARI – Bu belge, ihracatı ARMS İhracat Kontrol Yasası tarafından kısıtlanan teknik veriler içermektedir… Bu ihracat yasalarının ihlali ciddi cezai yaptırımlara tabidir.”

Spacenavy90’ın adı tanıdık geliyorsa, bunun nedeni F-16 ile ilgili rahatsız edici içeriği bu hafta başlarında War Thunder forumlarında yayınlamış olmalarıdır. “Üzgünüm ama 1982’den F-16A hakkında basit ekran görüntüleri yayınladığım için saldırıya uğramamı çok ikiyüzlü buluyorum, ancak bu gayet iyi kabul ediliyor” diye sızlandılar. “Hassas askeri bilgilerin korunmasını önemsemek için çok fazla sanırım…” Bu, uzay donanması90 için bir yüz dönüşü mü yoksa topuk dönüşü mü, okuyucuya bırakıyorum.

OKU  Capcom, Denuvo'yu Resident Evil Village'dan kaldırıyor

F-15 ve 16 ile ilgili bu belgeleri paylaşmanın kesin yasallığı ne olursa olsun, forumun moderatörleri bunu mutlak, kesin bir hayır-hayır olarak kabul ettiler ve RanchSauce39’un rahatsız edici orijinal gönderisini kaldırdılar, ancak bağlantıların karartıldığı bir ekran görüntüsü hala duruyor. oyunun alt dizini (yeni sekmede açılır).

493. Avcı Filosuna atanan bir F-15C Eagle, İngiltere, Lakenheath Kraliyet Hava Kuvvetleri'ndeki bir tatbikatı desteklemek için havalanıyor, 30 Ocak 2020.

2020’de fotoğraflanan bir F-15C Eagle. (İmaj kredisi: Havacı 1. Sınıf Mikayla Whiteley tarafından çekilmiş ABD Hava Kuvvetleri fotoğrafı)

Topluluk yöneticisi Smin1080p, F-15 tartışma dizisinin derinliklerinde “Arkadaşlar, bunu herkes için çok net bir şekilde söyleyeceğim” dedi. “Bir şeyin yasal olarak halka açık olduğunu, gizliliği tamamen kaldırıldığını ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın kesin olarak kanıtlayamıyorsanız, onu hiç yayınlamayın.”

Smin1080p’nin çekiciliğinden damlayan “Tanrı’ya yemin ederim ki bu arabayı döndüreceğim” enerjisini pratik olarak hissedebiliyorum. Nasıl oldu da bu hale geldi, 2014’teki bu mil sim oyunu, forumlarında düzenli olarak devlet sırlarına ev sahipliği yapıyor? Bildiğim şey, bir dişli kutusunun oyun içi doğruluğu teşvik etmek adına bir video oyunu forumuna kısıtlı/sınıflandırılmış bir askeri el kitabı bırakmasının komik olmayı asla bırakmayacağı. Bu, bir hafta içinde kaç gün olduğunu tartışan bir grup bodybuilding.com adamının ruhuna uygun klasik bir forum mükemmelliğidir. (yeni sekmede açılır). Hassas belgelerin War Thunder’ın forumlarına dağıtılması, War Thunder’ın kendisinden daha fazla bir kurum haline geliyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.