Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3’ün anlatıcısı bir zamanlar çok daha sert olacaktı: ‘Bana verilen talimat Aslan Kral’daki Yara iziydi’

Baldur

Baldur’s Gate 3’ün zindan ustası, algı kontrolünde başarısız olduğumda ve çivi çukuruna düştüğümde kıkırdayan benim DM’m kadar kinciydi. Bu Baldur’s Gate 3’ün anlatıcısı ve zindan ustası Amelia Tyler’ın sesine göre. Tyler, TheGamer’a verdiği röportajda “Bana verilen talimat Aslan Kral’dan Scar’dı” dedi. “Mesela, ‘Seni berbat ederken izlemek hoşuma gidiyor. Bu harika olacak.'”

Sonunda, erken erişim sırasında anlatıcının ortalama çizgisi, oyuncuların tercihlerini daha az yargılayacak şekilde azaltıldı. Tyler şöyle açıklıyor: “Oyuncuya meydan okuyan başka bir kişi değilmiş gibi hissettirmesini istiyoruz, bu onların sesi. Tüm hayatları boyunca kafalarının sesi oldum ve nasıl düşündüklerini biliyorum ve her türlü seçime tamamen katılıyorum. onlar yapar.” Kuşkusuz, kendi iç sesim bazen daha çok kötü adam gibi gelse de, belki de oyunculara sadece doğal bir atış yaptıklarında kötü davranmak iyi bir karardı, “bu durumda onların sinirlerini acımasızca söküp atacağım,” Tyler itiraf ediyor. Haklı.

Anlatıcının yaklaşmakta olan yargısı sizin için hala çok fazlaysa, belki Tyler’ın kayıt seansı görüntüleri kendinizi biraz odaklamanıza yardımcı olabilir. Nasıl yapıldığını görmeden önce oyunun tamamının tadını çıkarmayı tercih eden biri olarak bile, çok çeşitli flub ve yanlardan etkilenmeden edemedim. Etkilemeye çalıştığınız DM’nin “Gale’in sihirli flütü çalınmaya hazır” dediğini duymak onları biraz daha az korkutucu hissettiriyor.

İster bir parti üyesiyle aşk yaşamak, ister uçan bir kediyle tartışmak, ister bir sincabı tekmelemek olsun (yapmadın, değil mi?), Tyler’ın sesinin mükemmel bir eşlik olduğunu buldum. Oyunu bir süre oynadıktan sonra kendi iç monolog sesim onun belirlediği standarda uymakta zorlandı. Tyler’ın kendi iç düşüncelerinin sesi olmasını isteyen başka biri var mı? HAYIR? Benim? Gerçekten her sabah hangi mısır gevreğini yiyeceğim konusundaki şiddetli zihinsel tartışmamın bir profesyonel tarafından dile getirilmesi halinde çok daha sinematik olacağını düşünüyorum.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Naughty Dog, Uncharted ile bitti ama The Last of Us açık bir soru