Oyun Haberleri

SilverStone, istiflenebilir sistemiyle ‘hepsi bir arada’ soğutmayı tam anlamıyla ele aldı

Dough Spectrum 4K

Her iyi bilgisayar tutkununun size söyleyeceği gibi, optimum soğutma için fan eklemek bazen oldukça zahmetli olabilir. Bu yüzden SilverStone, açıkçası kesinlikle çılgınca görünen yeni AIO soğutucu serisiyle bu konuda bir şeyler yapmaya karar verdi.

PC Watch tarafından vurgulanan ve ilk kez bu yıl Computex’te tanıtılan SilverStone’un IceMyst kapalı döngü CPU soğutucuları artık satışta. Bunda özel bir şey olmadığını düşünebilirsiniz, ancak IceMyst serisinin öne çıkan bir özelliği var. Entegre CPU plakası ve pompa, döngünün geri kalanından ayrılabilir ve ayrı olarak satın alınan ilave fanlar daha sonra aralara yerleştirilebilir.

Bunun arkasındaki fikir, sistem RAM’i, anakart VRM’leri ve diğer bileşenler için ek soğutma sağlamaktır. Ancak bu resmin sağ alt köşesindeki örneğe bakın:

Bunu çoğu duruma asla gerçekçi bir şekilde sığdıramayacağınız gerçeğini göz ardı edin, Yedi ekstra fanlar havayı o kadar fazla değiştirecek ki ayak bileklerinizde sürekli bir esinti hissedeceksiniz. Ve bir de gürültü var: Ekstra fanların çapı 70 mm’dir ve 2800 rpm’ye kadar dönebilir. ‘Kızgın arılar’ tabiri akla geliyor.

Bu konuyla ilgili en büyük endişem, her şeyin birbirine kenetlenmesi ve bileşenlerin ayrılmasını önleyecek herhangi bir kilitleme mekanizmasının bulunmaması. Umarım bu noktada çok yanılıyorumdur, ancak eğer yanılmıyorsam o zaman bütün mesele soğutma sisteminize birden fazla arıza noktası eklemekten ibarettir.

420 mm’lik versiyon için İngiltere’de yaklaşık 184 £ civarında olan bu kurulum ucuz değil. Üstelik oynayacak fazladan hayran yok ve bunlar için fiyat bulamıyorum. Sanırım tüm serinin piyasaya sürülmesi biraz zaman alacak ve henüz ABD’de onun derisini veya kılını bulamıyorum.

OKU  Wordle ipucu ve cevap #664: 14 Nisan Cuma

SilverStone’a karşı adil olmak gerekirse, hepsi görünüyor oldukça hoş (kelime oyunu için kusura bakmayın) ve bu fikrin haklılık payı var. Her şeyin ne kadar güvenli olduğuna inanmıyorum.

Şans eseri, yakında test için bir tane alabileceğiz ve o kötü çocuğu, devrilmeden önce gemiye sıkıştırabildiğimiz kadar çok hayranla dolduracağımızdan emin olabilirsiniz. En azından test ekipmanındaki hiçbir şey, bir sızıntı meydana gelirse asla alev almaz!

Resim


CPU’lar için en iyi AIO soğutucu: Çipinizi soğuk tutun.
CPU’lar için en iyi hava soğutucu: Klasik, sessiz soğutma.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.