Oyun Haberleri

Steam Deck OLED çılgınlığı başladı ancak Valve’ın envanteri güçlü kalıyor

Valve Steam Deck OLED handheld PC

Valve, Steam Deck OLED lansman günü için hazırlandı. İnsanlar geliştirilmiş el tipi oyun bilgisayarı için mağaza sayfasına akın ederken, mevcut üç modelin tahmini teslim tarihleri ​​uzatılmadı. Yalnızca gri, yarı saydam OLED modelinin beklenen teslimat tarihi günlerden haftalara ertelendi.

Orijinal Steam Deck geçen yıl piyasaya sürüldüğünde birkaç saat içinde ön siparişe açıldı ve Valve’ın talebi karşılaması birkaç ay sürdü. Güzel bir yeni OLED ekran, geliştirilmiş pil ömrü ve diğer küçük iyileştirmelerin bir listesiyle gelen yeni sürüm, aynı sorunu yaşamayacak gibi görünüyor. 549 ABD Doları (512 GB) ve 649 ABD Doları (1 TB) OLED modellerinin mağaza sayfasında hâlâ üç ila beş iş günü içinde teslim edileceği belirtiliyor. Aynı şey, şu anda satın alabileceğiniz en ucuz Steam Deck olan orijinal LCD modeli (256GB) için de geçerli.

Valve, bu ayın başlarında inceleme birimimi ofisinden aldığımda Deck OLED’in piyasaya sürülmesi için orijinal versiyona göre çok daha iyi hazırlanacağını söyledi. Valve’den Jay Shaw o sırada “Her şeyin yolunda gideceğini ve insanların aylarca rezervasyonlara kaymayacağını güvenle umuyoruz” dedi.

Bu şu ana kadar çoğunlukla doğru görünüyor. PayPal veya Steam Cüzdan fonlarını kullanmaya çalışırken hatalarla karşılaşan kişilerin raporları var (Kapak artık düzeltildiğini söylüyor) ve bazı Kanadalı alıcılar, Valve distribütörünün sevkıyat tarihlerini geciktirebilecek “birikmiş işleme yığınına ulaştığı” konusunda uyarıldı. Tayvan’da ise sistemin WiFi 6E yongası için gereken yeni sertifika nedeniyle piyasaya sürülmesi bir gün ertelendi. Valve, WiFi 6E işlevselliğinin bu birimlerde “en az Ocak 2024’e kadar” devre dışı bırakılacağını söylüyor.

Umarım Valve’ın hisseleri yükselmeye devam eder çünkü Steam Deck OLED şu anda en iyi taşınabilir oyun bilgisayarlarından biridir. Diğer cihazlar performans açısından onu geride bırakıyor ancak hiçbiri fiyatına yetişemiyor. Steam Deck OLED incelememde söylediğim gibi, pil ömrü, ağırlık, indirme hızları ve ekran gibi en eksik alanlarında önemli iyileştirmeler içeren, orijinal sistemin etkileyici derecede cilalanmış bir versiyonudur. Performansı hala aynı, dolayısıyla zaten bir Desteniz varsa yükseltme yapmak için gerçek bir neden yok. Ancak şaşırtıcı derecede güçlü bir oyun bilgisayarının elinizde olmasının nasıl bir şey olduğunu henüz deneyimlemediyseniz, şu anda gerçekten daha iyi bir seçenek yok.

Ve endişelenmeyin: muhtemelen gelecek yıl sürpriz bir Steam Deck 2 lansmanını görmeyeceksiniz. Valve, PC Gamer’a, tam teşekküllü bir devam oyunu yayınlamayı düşünmeden önce hala APU performansında önemli bir gelişme beklediğini söyledi (Deck, 6nm “Sephiroth” AMD APU kullanıyor). O zamana kadar Steam Deck OLED alabileceğiniz en iyisi olacak.

OKU  Mühendisler 1 milivatlık nöral çiplerine Doom oynamayı öğretiyorlar, bunun ciddi bir iş olduğunu söylüyorlar, herkes başını sallıyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.