Oyun Haberleri

Söldner: Secret Wars’ı yeniden düzenliyorlar ve kimsenin nedenini gerçekten bildiğinden emin değilim.

Söldner: Secret Wars'ı yeniden düzenliyorlar ve kimsenin nedenini gerçekten bildiğinden emin değilim.

Söldner: Secret Wars’u hatırlarsanız ellerinizi kaldırın. Tamam, şimdi hayatınızın herhangi bir noktasında dünyanın şu anda gerçekten ihtiyacı olan şeyin Söldner: Secret Wars Remastered olduğunu düşündüyseniz, ellerinizi kaldırın. (yeni sekmede açılır). Açıkçası kaç elin havada olduğunu göremiyorum, bu yüzden sadece sayının sıfır olduğunu varsayacağım, ama ne olursa olsun, bu gerçekten oluyor.

Söldner: Secret Wars, Alman stüdyosu Wings Simulations tarafından geliştirilen ve oyuncuları ağır silahlı paralı asker rolüne sokan 2004 çok oyunculu bir taktiksel nişancı oyunudur (“söldner”, Almanca “paralı asker” anlamına gelir ve “soldat” ile karıştırılmamalıdır; “Asker” için Almanca ve ayrıca tamamen alakasız bir 2002 aksiyon yan kaydırma çubuğunun başlığı (yeni sekmede açılır)) her türlü kara, hava ve deniz aracıyla dolu devasa, yüksek oranda yok edilebilir bir dünyada savaşıyor.

Fikir harikaydı ama gerçek ne yazık ki berbattı. PC Gamer, Ekim 2004’teki %45’lik incelemesinde, “Oyunun tüm bileşenleri burada, ancak çeşnilerin tamamen yokluğu, bu yemeğin çöpe atılması gerektiğini gösteriyor,” dedi. : Söldner, Metacritic’te %43 toplam derecelendirmeye sahiptir (yeni sekmede açılır).

Oyun, 2011 yılında Nordic’in (o zamanki adıyla) Söldner yayıncısı JoWood’u satın almasıyla THQ Nordic’in eline geçti. Ancak Nordic, oyunu ücretsiz hale getirerek ve oynaması ücretsiz değil, sadece özgür, lütfen oyunumu Söldner (Deniz Piyadeleri) Topluluk Sürümü olarak alın. PC Perspective tarafından en uygun şekilde açıklandığı gibi (yeni sekmede açılır)güncelleme işleri iyileştirmek için pek bir şey yapmadı.

“Başlangıçta, dikkat etmeden gökyüzüne ulaşan bir buggy oyunuydu. [its] temel,” diye yazdı site. “Artık ekstra araçlar ve özelliklerle daha da hatalı bir oyun.”

Ve böylece, kelimenin tam anlamıyla bugüne, Söldner: Secret Wars Remastered için Steam sayfasının birdenbire ortaya çıkmasına kadar kaldı. Hala devam eden bir çalışma ve henüz bir çıkış tarihi yok, ama kesinlikle oluyor.

OKU  Her savaş geçişi için yeni bir Diablo 4 karakteri başlatmalısınız.

“Uzun bir yolculuk oldu ve ekibimiz sonunda sizi Steam’de ağırlamaktan fazlasıyla mutlu!” ifşa duyurusu (yeni sekmede açılır) diyor. “Kocaman dünya haritasını (22.750.000 km²!) keşfederken ve bunlardan herhangi birini kullanırken düşüncelerinizi, önerilerinizi ve deneyimlerinizi, karakter yaratımlarınızı ve yapacaklarınızı veya başınıza gelebilecekleri paylaşmanızı dört gözle bekliyoruz. 100’den fazla ateşli silah ve 120’den fazla araç.”

Söldner: Secret Wars Remastered, Pixelcloud Games tarafından geliştiriliyor (yeni sekmede açılır), önceki sürümleri arasında VR oyunu Monks Island ve BCI Trainer adlı bir “beyin eğitmeni” yer alıyor. Pixelcloud’un web sitesi “yükseltme” olduğunu söylüyor [the] yeniden düzenleme ve orijinal orijinale dayalı varlıklar oluşturma için orijinal motor ve oynanış (kod 2004’ten)”. Tüm orijinal böcekleri ve sarsıntıları da yeniden yaratacak mı? Sadece zaman gösterecek.

Bu projenin esasen önemsiz doğası hakkında dalga geçiyorum, ancak duyuru kesinlikle biraz neşe uyandırdı. “Aman tanrım, Mümkün değil!!” redditor roidymagoo2 (yeni sekmede açılır) yazdı “O günlerde bununla ilgileniyordum ve hala bazen ‘……..zzzzzZoldner…’ diyen menü anlatıcısını rastgele ağzımdan kaçırıyorum.acı verecek kadar uzun yükleme süresi‘.”

Tamam, belki “sevinç” durumu abartıyor. Ama nostalji ve heyecanla karışık bir nokta? Kesinlikle biraz var. Yine de anlamıyorum. Dünyadaki yeniden düzenlemeye dayanabilecek tüm oyunlar arasında, evet, oyuncuların gerçekten istediği Soldner: Secret Wars olduğuna kim karar verdi? Elbette, sanırım bazı insanlar bunu beğenecek, ama… Neden?

Sormak için THQ Nordic’e ulaştım ve yanıt alırsam güncelleyeceğim.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.