Oyun Haberleri

Sony, Microsoft ve Nintendo, E3’e fırça attı

Sony, Microsoft ve Nintendo, E3'e fırça attı

Eğlence Yazılımları Derneği, PAX organizatörü ReedPop’un gösteriyi devralmasıyla Eylül ayında E3’ün geri dönüşünü duyurmak için büyük bir yaygara kopardı. E3 2023, Covid-19 salgınının başlangıcından bu yana etkinliğin ilk yüz yüze versiyonu olacak. İş günleri ile resmi günler arasında planlı bir ayrım, basını ve geliştiricileri memnun etmeyi ve halka açık bilet satışlarından para kazanmayı amaçlayan gerçek bir “pastanı ye ve onu da ye” durumu gibi görünüyordu.

Ancak bu plan, görünüşe göre en büyük oyun şirketlerini geri çekmeye yetmedi: IGN’den gelen bir rapora göre, Microsoft, Nintendo ve Sony bu yılki şovu atlıyor.

Haber, E3’ün 2023’teki geri dönüşü için büyük bir darbe oldu. Ancak bu aynı zamanda bir şok değil: Sony’nin 2019’da E3’te bir standı yoktu ve E3’ün 2021’de (sonuç: dağınık) ve 2022’de (iptal edildi) dijital şovlar düzenleme girişimleri, yayıncıların bu haberi yayabileceklerini açıkça ortaya koydu. yeni oyunlarını E3’ün yardımı olmadan ve Los Angeles Kongre Merkezi’ndeki zemin alanı için milyonlarca dolar ödemeden.

Bu yılki E3, Haziran ayında başka bir canlı yayınla geri dönüş sözü veren Geoff Keighley’in Yaz Oyunu Festivali’nin artan rekabetiyle karşı karşıya kalacak. PC Gamer’ın katıldığı 2022’deki “Play Days” etkinliğine olumlu katılımın ardından Summer Game Fest’in basın için başka bir demo etkinliği içermesi muhtemel.

Ubisoft, Activision Blizzard ve Take-Two gibi büyük yayıncıların bu yılki E3’te yer alması hâlâ mümkün olsa da, bazıları şüphesiz burada platform sahiplerinin liderliğini takip edecek. EA gibi diğerleri, kendi etkinliklerini yakınlarda yıllar önce düzenlemeyi çoktan seçmişti. Kendi etkinlik alanlarını fiyatın çok altında kiralayabilen oyun şirketleri veya pahalı biletler için ödeme yapan katılımcılar için E3’ün kendisini değerli bir masraf olarak görmek giderek zorlaşıyor. 2019’da üç günlük E3 bileti 249 dolardı.

IGN ile yaptığı bir röportajda Phil Spencer, ESA’yı desteklediğini ifade etti ve Xbox’ın “basın ve hatta E3 etkinliğine gidecek tüketiciler için uygun olacağını umduğumuz bir zamanda” hâlâ bir gösteri planladığını söyledi. Microsoft, bu yılki gösteri katını atladığını doğrulamadı – VGC’nin bir raporuna göre, Microsoft’un ESA ile görüşmeleri devam ediyor ve “geleneksel bir stant olmasa da geçen yılki Gamescom’a benzer bir iş ve medya varlığına sahip olabilir. ” VGC, Sony ve Nintendo’nun etkinliği atladığı haberini doğruladı.

OKU  Wordle ipucu ve cevap #632: 13 Mart Pazartesi

IGN’ye yaptığı açıklamada ReedPop, “sektördeki en büyük şirketlerin çoğundan muazzam miktarda ilgi ve sözlü taahhütler aldığını ve katılımcıları duyurmaya hazır olduğumuzda, bir diziliş olacağından eminiz. Los Angeles gezisini hem endüstri hem de tüketiciler için buna değer kıl.” Ama görünüşe göre ReedPop’un Haziran’dan önce doldurması gereken bir sürü boş kongre merkezi alanı olacak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Destiny 2 Planing Devasa Sezon Ortası Silah Hasarı Güçlendirmeleri

Oyun Haberleri

Bu sürükleyici lo-fi simülasyon oyununda bir bataklık şeytanı olun, kaosa neden olun, bir şeyler çalın

Oyun Haberleri

Genshin Impact Player 65 Karakterin Tümünü Seviye 90'a Getiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir