Oyun Haberleri

‘Baba, insanlar bana ayıların fotoğraflarını gönderiyor’: Baldur’s Gate 3 patronu Swen Vincke ayı seks sahnesinin bu kadar viral olmasına ‘hazır değildi’

Baldur

Baldur’s Gate 3, büyük bir macera oyunu, incelikli karakter seçimleri oyunu, yaratıcı problem çözme oyunu, kelimenin tam anlamıyla yüzlerce büyüyle dolu bir oyun. Aynı zamanda bir ayıyla seks yapabileceğiniz bir oyundur. Bilin bakalım yukarıdakilerden hangisi Baldur’s Gate 3’ü vizyona girmesinden sadece birkaç hafta önce viral ana akım dikkatleri üzerine çekti? Baldur’s Gate 3’ün büyük olmasını bekliyordum, ancak Baldur’s Gate 3’e yardımcı olmak için bir ayıyla seks sahnesini (tamam, açık olmak gerekirse, ayıya dönüşebilen bir druidin olduğu bir seks sahnesi) vurgulayan bir pazarlama kampanyası beklemiyordum. hafta sonu boyunca 800.000 eşzamanlı oyuncu çekin.

Larian’ın kurucusu Swen Vincke Pazartesi günü verdiği bir röportajda “Evet, ben de” dedi. Ancak Baldur’s Gate 3 stüdyosunun neden bunun oyun için iyi bir vitrin olduğunu düşündüğünü açıkladı, ki bunun çıkış yolundaki tam olarak doğru içgüdü olduğu ortaya çıktı.

“İnsanların hakkında konuşacağı bir sahne istiyorduk ama bunun karakterlerin derinliği olan sinematik bir oyun olduğunu göstermek istedik. Ayı belli ki bir druid ve onun bir hikayesi var. Yüzlerce yıldır ortalıkta dolaşıyor. O da hayatının bir bölümünde ayılarla yaşamış, yani ayı olayı da buradan geliyor. Ayılarla yaşamanın onun için ne anlama geldiğini düşünmeye başladığınızda ilginç, değil mi? Çünkü dünyada azgın ayılar da var. .”

(“Dünyada azgın ayılar da var” sözünü söyledikten hemen sonra Vincke, “Bunu söylememeliydim” diye ekledi ama burada onu desteklemek zorundayım. BearSmart.com’a göre, “sadece erkek ayılar gelişigüzel olmakla kalmıyor. , ancak dişilerin genellikle birden fazla çiftleşme partneri vardır.” Dünyada kesinlikle azgın ayılar vardır.)

Vincke devam etti: “Size sinematik bir çözünürlükle ajansı göstermek istedik. Sincabın devreye girdiği oyunun da eğlenceli olduğunu göstermek istedik. Yani o tek sahnede pek çok şey çekilmişti. … Çok özetlenmiş bir vuruşla tüm oyuna ışık tuttu, bu nedenle, bu anlamda, seçilmesi iyi bir şeydi.

Larian’ın seks sahnesini gösterdiği sıralarda, Baldur’s Gate 3’ün önizlemelerinin de çevrimiçi olması, oyuna daha kapsamlı bir dalış sunması yardımcı oldu. Bunu viral sahne aracılığıyla öğrenen herkes kolayca gidip onun hakkında daha fazlasını okuyabilir.

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #687: 7 Mayıs Pazar

Görünüşe göre olay yerine gelen bazı kişiler Vincke’nin 17 yaşındaki oğlunun arkadaşlarıydı. “Oğlum bana gelip ‘baba, insanlar bana her yerden ayı resimleri gönderiyor’ diyor. “Buna hazır değildim. ‘Evet, BİLİYORUM!’ dediğini duyabiliyordum. [to people who called him].”

Baldur Kapısı 3 hakkında daha fazla bilgi

Baldur Kapısı 3

(İmaj kredisi: Larian Stüdyoları)

Baldur Kapısı 3 rehberi – İhtiyacın olan her şey
Baldur Kapısı 3 ipucu – Hazır ol
Baldur Kapısı 3 sınıfları – Hangisini seçmeli
Baldur Kapısı 3 yoldaş – Parti verelim
Baldur’s Gate 3 romantizmi – Kimin peşine düşmeli
Baldur Kapısı 3 partisi – Açın
Baldur’s Gate 3 büyüleri – Temel bilgileri öğrenin
Baldur’s Gate 3 yeniden canlanıyor – Hayata Dönüş
Baldur Kapısı 3 Ruh Parası – Hepsini bul

Yayınlandığından beri oyuncular Baldur’s Gate 3’ün kesinlikle ursine karışıklığıyla başlayıp bitmediğini keşfettiler. Genel olarak, çok azgın – veya en azından utanmazca cinsel – bir RPG, özelleştirilebilir cinsel organlar zaten yumurtlayan boyut modları ve bir dümenin damlasıyla sizi romantizme hazır hale getiren arkadaşlar.

“Fantezi ve romantizm her zaman iç içe geçmiştir ve artık bir şeyler gösterebilmek [with better cinematics], daha ilgi çekici hale getiriyor” dedi Vincke, “Onların oyuncu ajansı odaklı olmalarını istedik, bu yüzden ‘Bu aşk durumuna girdim çünkü o kişiyle ilişki kurdum ve bunları yaptım, onları dinledim ve anladım. onlara.’ Daha iyi hikaye anlatımı sağlar çünkü daha fazla duygu vardır.

“İnsanlar yayın yaparken bunu çok net bir şekilde görüyorsunuz… Oyunda hangi karaktere sahip olduğunuza, nerede seçimler yapmanız gerektiğine ve romantik partnerinizin çıkarlarının sizin çıkarlarınıza en iyi şekilde hizmet etmediğine bağlı olarak bazı kritik anlar vardır. o anda ve bu harika bir dram yaratır. Orada büyük bir çatışma yaşarsınız ve bu, belirli anlarda sahip olabileceğiniz en ilgi çekici hikaye anlatımını yaratır. Veya sizinle romantik olarak ilgilenen birden fazla parti üyeniz varsa, bu aynı zamanda harika bir dram yaratıyor. Bu iyi bir hikaye anlatımı. Oyunun içinde bu insani duygunun bulunması daha iyi bir hikaye anlatımı sağlıyor. Çok ileri gittiğimiz yer burası.”

OKU  Minecraft Player, Super Bowl Onuruna State Farm Stadı'nı Yeniden İnşa Ediyor

Artık kendimiz için Baldur’s Gate 3 oynadığımıza göre, beynimizde hala ayılar var – karakterlerinizi nasıl belirleyeceğinize karar veremiyorsanız, ayılardan başka hiçbir şeyin olmadığı bir parti yapmanızı tavsiye edebilir miyiz?

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.