Oyun Haberleri

Microsoft, Activision Blizzard’ın devralınmasını kutlayan gerçekten tuhaf bir fragmanda Modern Warfare, Halo, Diablo, Starfield ve daha fazlasını birleştiriyor: ‘Artık burası evimiz’

Microsoft, Activision Blizzard'ın devralınmasını kutlayan gerçekten tuhaf bir fragmanda Modern Warfare, Halo, Diablo, Starfield ve daha fazlasını birleştiriyor: 'Artık burası evimiz'

Genel olarak konuşursak, video oyunu fragmanları tanıtım amaçlı, bazen bilgilendirici türden şeylerdir: “İşte yeni oyunumuz, işte neye benzediği, işte ne zaman çıkacağı” ve tüm bunlar. Ancak bugün sizinle paylaşacak farklı bir şeyimiz var: Microsoft’un 68 milyar dolarlık Activision Blizzard’ı yutmasını kutlayan bir fragman; bu, Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Otoritesi’nden uzun zamandır beklenen yeşil ışığın ardından nihayet bugün gerçekleşti.

Fragman aslında Microsoft ve Activision Blizzard’ın en büyük hitlerinin bir karışımı: Master Chief var, Captain Price var, Forza var, Sea of ​​Thieves, Diablo ve Starfield var. Ama sonra World of Warcraft’tan bir çift dişlek oğlana geçiyoruz ve saçmalık başlıyor: “Yani… burası artık evimiz,” diyor biri. Diğeri “Ev… aile” diye yanıt verir.

Oradan inşa ediliyor. “Ah, Ne Güzel Bir Sabah” arka planda yavaş yavaş yükselirken Price, Gaz’a “Bize bir ordu bulabilirim” diyor. Ama sadece bir ordu değil: Bir aile. StarCraft çalışanı Tychus Findlay “Zamanı geldi” (Jim Raynor değil!) vizörü çarparak kapanırken homurdanıyor. Bir Vault Boy neşeyle dans ediyor; Crash Bandicoot “woo hoo!” diye bağırıyor Ve sonra Ghost bu yürek tellerini yakalıyor ve sertçe çekiyor: “Biz bir takımız. Hepimiz,” diye seslenen bir çift United Colonies uzay jokeyi ayağa kalkıp selam veriyor. “Hiç kimse tek başına savaşmaz.”

Dahası da var ama siz anladınız. Anlaşılması gereken çok şey var. Benim için bunu özellikle tuhaf kılan şey, Dom Toretto benzeri “aile” çağrılarının altında, burada asıl kutlanan şeyin zafer olması. kapitalizm uber alles. Hem FTC hem de CMA, dünyanın en büyük bağımsız video oyunu yayıncısının gerçek anlamda trilyon dolarlık bir şirket tarafından tamamen yutulmasına neden olacak teklif edilen anlaşmayı onaylamadı ve bu sadece mahkeme salonu savaşları ve bir miktar siyasi dokunuşla gerçekleşti. (Birleşik Krallık hükümeti, CMA’nın anlaşmayı engelleme kararını açıkça eleştirirken, ABD’deki bazı Cumhuriyetçi yasa koyucular FTC’ye muhalefetini geri çekmesi çağrısında bulundu) bunların herhangi birinin gerçekleştiğine dair baskı.

Benim tahminim, oyuncular kısa vadede çok fazla bir fark göremeyecekler: Microsoft, anlaşmayı tamamlamak için büyük yeni oyunlarını Xbox’a özel yapmama konusunda bazı sözler vermek zorunda kaldı ve bunlar şüphesiz geçerli olacak. en azından bir süreliğine. Ama daha uzun vadede kim bilir? Medya konsolidasyonu şu ana kadar pek iyi gitmedi ve açıkçası, yavaş yavaş ilerleyen şirketokrasiye karşı bir siper görevi görmesi gereken düzenleyici kurumların görünürdeki iktidarsızlığı beni hiç heyecanlandırmıyor; bu duygu hiç de rahatlamadı. çetenin sonunda bir araya gelmesinin ne kadar muhteşem olduğunu anlatan şarkı ve dans rutinleriyle.

Ama fragmana geri dönelim. Tüm “kapitalizm hepimizi öldürecek” alt metninden çıkarılsa bile bunun tuhaf olduğunu düşünüyorum, ancak görünen o ki büyük parayla devralınmaların ihtişamını ilan eden videolar o kadar da sıra dışı değil. Bu videoyu ilk izlediğimizde değerli meslektaşım Joshua Wolens şöyle şaka yapmıştı: “Silah şirketleri havacılık ve uzay firmalarını satın alırken bunun gibi videolar yapmalılar.” Ve öyle de olduğu ortaya çıktı:

OKU  Oldukça popüler olan Skyrim ortak modunun yaratıcısı Starfield versiyonundan vazgeçti çünkü davul çalın lütfen 'bu oyun tam bir çöp'

Neyse, Microsoft artık Activision Blizzard’ın sahibi, Bobby Kotick (eninde sonunda) ayrılmak üzere, yönetim organları milyonlarca dolarlık mega şirketler karşısında çaresiz ve her şey yolunda. Fazlasıyla iyi: Bu bir aile.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.