Oyun Haberleri

Steam’de en çok incelenen oyunlardan biri plastik ördekleri izlemekle ilgili.

Steam'de en çok incelenen oyunlardan biri plastik ördekleri izlemekle ilgili.

Valve’ın kendi sevilen bilimkurgu bulmaca komedisi Portal 2, Steam’de %98 olumlu kullanıcı puanına sahip (yeni sekmede açılır). A Short Hike, The Case of the Golden Idol, TOEM ve Frog Detective 3 gibi bir avuç indie hit, %99’a kadar pozitif çıkıyor. Placid Plastic Duck Simulator, son 30 gün içinde %99’a varan %98’lik olumlu bir reytingle sayılarına katılmak üzere. (yeni sekmede açılır).

Placid Plastic Duck Simulator’ı duymadıysanız, yalnız değilsiniz. 3.500’den fazla parlak yazı biriktirmesine rağmen (yeni sekmede açılır) Steam’de, ördeklerin havada süzülmesini izlemeyle ilgili bu oyun pek ses getirmedi. (Üzgünüm.) Bununla birlikte, Twitch’te 1.000’den fazla kişi onu takip ediyor (yeni sekmede açılır)ve İrlandalı yayıncı RTGame’den bir video (yeni sekmede açılır) “Sürükleyici bir oyun” gibi şeyler söylerken 15 dakika izlediği yer 764.000’den fazla görüntülendi

Gerçekten sadece ördekleri izlemekle ilgili bir oyun. Tek kontroller kamera kontrolleridir ve oyuncak ördeklere tıklamak onları sadece şarlatan yapar. Başlangıçta, tek bir sarı ördek, sevgiyle oluşturulmuş bir yüzme havuzunda kendi başına yüzer, ancak “ördek ölçer” doldukça, gökten daha fazla kümes hayvanı düşer. Ördekler farklı renk ve desenlerde gelir, bazıları çizgili, bazıları kareli, biri tam palyaço makyajında. Birkaçının pervaneleri var, birinin şapkasında uçmak için kullandığı pervaneler var. Yine de, oyuncunun yapabileceği tek şey güneşin batışını ve ördeklerin süzülmesini izlemek.

Geliştirici Turbolento Games’in GameDiscoverCo’ya açıkladığı üzere Placid Plastic Duck Simulator, çıkışından bu yana geçen aylarda 70.000’den fazla kopya sattı. (yeni sekmede açılır) haber bülteni. Turbolento ayrıca Chris’in Tunnel Vision Studio adı altında geçen yıl yolda test ettiği bir çöl dünyasında hayatta kalma oyunu olan Starsand adlı bir hayatta kalma oyunu geliştirdi. Tasarımcıların GameDiscoverCo’ya söylediği gibi, Placid Plastic Duck Simulator, Starsand’ın geliştirilmesinden iki buçuk yıl sonra dahili bir oyun sıkışmasının parçası olarak yapıldı. Onu “sıfır pazarlama” ile Steam’e attılar ve yayınlandığı gün “en az iki büyük Japon Twitter sayfasının” bununla ilgili gönderisini görmekten memnun oldular. Önce Asya’da başladı ve şimdi batıya yayıldı.

Turbolento başarısını, özellikle akış sırasında ördekler ortalıkta sallanırken “Oyuncular kendi hikayelerini anlatıyor” gerçeğine bağladı. Bu aynı zamanda ucuz bir oyun, fiyat etiketinin önerebileceğinden daha fazlası olmasına rağmen, bir hevesle alabileceğiniz bir oyun. Geliştiricilerin belirttiği gibi, “insanlar şaka olması gereken bir oyuna 2 dolar atıyorlar, ancak toplanacak 47 farklı elle boyanmış ördek, birkaç garip etkileşim, çevresel olay, bir UFO, başarılar, sırlar olduğunu öğreniyorlar. ve heyecan verici bir film müziği. Mutlular ve bu mutluluğu daha fazla insanla paylaşmak için olumlu bir eleştiri bırakıyorlar.”

Çok daha küçük bir ölçekte olmasına rağmen, bana Coffee Stain Studios’un kule savunma nişancısı Sanctum 2’yi bitirdikten sonra şaka olarak yapılmış bir oyun reçeli prototipini alıp piyasaya sürmesini ve Goat Simulator’dan büyük bir başarı elde etmesini hatırlatıyor. Turbolento, Quacking the Ice adlı bir genişletme ile Placid Plastic Duck Simulator’u desteklemeye devam etmeyi planlıyor (yeni sekmede açılır) bu, bu ay bir kış konumu ve “artan ürpertici” ekler ve gelecek yıl Mart ayı civarında çok oyunculu desteği eklemeyi planlamaktadır.

OKU  Yeni nesil GPU'lar hakkında panik yapmayın, TSMC'nin 3nm teknolojisi yolda

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Fan Art, Pokemon'un Aron'unu Metroid'in Samus Aran'ıyla Birleştiriyor

Oyun Haberleri

Sony, tahmini 2 milyon olan PSVR 2 satışlarında ciddi bir düşüş bekliyor

Oyun Haberleri

Capcom Street Fighter: Duel'i Duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir