Oyun Haberleri

Portal oyuncusu, hız artırıcı kupa sayesinde şimdiye kadarki en hızlı denek ölümüne ulaştı

Portal oyuncusu, hız artırıcı kupa sayesinde şimdiye kadarki en hızlı denek ölümüne ulaştı

Bir oyuncu, bazı şüpheli fizikler ve bir kupa sayesinde Portal’da şimdiye kadarki en hızlı ölümü elde etti. “Şaşırtıcı bir şekilde bunu çok çabuk anladım” diyor Pr0tal, “Artık Portal’da ölmenin kralıyım!” Death% hızlı koşusu için önceki rekor 1,3 saniyeydi ancak Pr0tal bunu kırdı ve açılış odasında 0,885 saniyede kendilerini öldürmeyi başardı.

Pr0tal’ın koşusu yukarıda ve bir önceki dünya rekorunu sona koyacağım: ikisi de kısa ve tatlı, ikisi de benzer yöntemler kullanıyor. Portal, Chell ile bir fincan ve radyo da dahil olmak üzere birkaç nesnenin bulunduğu bir Aperture test odasında açılıyor ve önceki en hızlı sürede oyuncu radyoyu havaya fırlattı ve hızlı bir ölüm için kendini onun altına konumlandırdı. GlaDos’un bunu onaylayacağını düşünüyorum.

Yeni rekorun püf noktası, bardağı olayların içine sokmak. Pr0tal öyle söylüyor sadece onları aldım “birkaç saatlik öğütme” yani belki de bu rekor kendi kendine kırılabilir, ancak her şey kupanın Chell’e ekstra hız kazandırdığı küçük bir aksaklığa bağlı. Böylece Pr0tal doğar, hemen ileri doğru koşar ve bardağın üzerinde radyo yönünde atlar, radyoya çarpar ve kayıtlı tüm deneklerden daha hızlı ölür.

Pr0tal şöyle diyor: “Bir nedenden ötürü bardağın üzerine atladığımda bu bana büyük bir hız kazandırıyor ve beni radyoya doğru fırlatıyor, bu da beni öldürüyor. Yani bunu radyonun bir tuğla duvar gibi düşünün ve fincan da yüksek bir seviyede. hızlı araç ve ben de yolcuyum.”

İşin ilginç yanı, bu çalışmanın bir sürü yeni Portal kaydına yol açması muhtemel, çünkü bu gerçekleştiğinde haberler hayranlar arasında dolaştı, ancak bazıları Ölüm Yüzdesi kategorisi sıralamasını bulamadı. Bu sorun artık speedrun.com deposu tarafından giderildi ve Portal’ın, bazılarında kayıt bulunmayan, kolayca görüntülenebilen yeni bir grup kategoriye (“seviyeler” olarak listelenmiştir) sahip olması sağlandı. Ayrıca Death% liderlik tablosunda Hrvatskii oyuncusunun kupa sörfü numarasını taklit etmeyi ve Pr0tal’ın zamanını şimdiden eşitlemeyi başardığını da görebiliriz.

Bu muhtemelen Valve’ın benzersiz bilmecesiyle kendinizi eğlendirmenin en kolay yoludur (N64 versiyonunu da oynayabilirsiniz). Her ne kadar Portal’ın yazarlarından biri geçen yıl basın toplantısında üçüncüsüne ilgi uyandırmaya çalışsa da, neredeyse kusursuz iki oyundan başka hiçbir şey Valve tarzı değil. Valve, Portal 3 için “çok sevdiğimiz bir başlangıç ​​noktasına sahip” ancak bu konuda bir şey yapmaya karar vermediği sürece, hepsi bu kadar olacak: ancak henüz bir başlangıç ​​noktası yayınlasalar bile, açıkça, oyuncular yine de rekorlar kırabilir. BT.

OKU  Diablo 4 dev, 1. gün yama bildirimini düzeltiyor, lansman sürümünün canlı yayına geçtiğinde Server Slam yapısından 'çok az' değişikliğe sahip olacağını söylüyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.